Connect with us

Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Η Θύελλα Ραφήνας Κυπελλούχος

Published

on

Οι «Λιγνιτωρύχοι» ήταν οι μεγάλοι νικητές του 15ου τελικού κυπέλλου της Ε.Π.Σ.ΑΝ.Α., αφού κατάφεραν μέσα από την ψυχοφθόρα διαδικασία των πέναλτι να πανηγυρίσουν την νίκη με 6-5 επί της Μαρκό και την κατάκτηση του κυπέλλου, σκορπώντας χαρά σε όλους τους φίλους της Θύελλας που βρέθηκαν ή δεν κατάφεραν στο γήπεδο των Σπάτων.

Η κανονική διάρκεια της αναμέτρησης καθώς και η ημίωρη παράταση ολοκληρώθηκαν με το στείρο 0-0, οδηγώντας τις δύο ομάδες στην διαδικασία της «ρώσικης ρουλέτας».

Η σειρά των πέναλτι είχε ως εξής:

                Θύελλα                                               Μαρκό

  • Γεραγωτέλλης(1-0)
  •                                                               Σιάντρας(1-1)
  • Σένε(2-1)
  •                                                               Γκριμέκης(2-2)
  • Σωτηριάδης(3-2)
  •                                                               Ρέντζης(3-2)απέκρουσε ο Κατσικάτσος
  • Καραπάνος(3-2)απέκρουσε ο Κύρκος
  •                                                               Δημογιάννης(3-3)
  • Χαρακτίδης(4-4)
  •                                                               Γκαβασιάδης(4-4)
  • Φύτρος(5-4)
  •                                                               Λάππας(5-5)
  • Ντόσκας(6-5)
  •                                                               Βλάχος(άουτ)

Η Θύελλα στην παράταση αγωνίστηκε με 10 παίκτες, λόγω αποβολής του Μανουσάκη στο 90′ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Πολυτιμότερος παίκτης του τελικού αναδείχθηκε ο ποδοσφαιριστής Ντόσκας.

Advertisement

stoplekto

Αποτελέσματα ΕΠΣΑΝΑ (16-17/3/19)

Published

on

Δείτε τα αποτελέσματα ΕΠΣΑΝΑ αναλυτικά:

Αποτελέσματα ΕΠΣΑΝΑ

Α' ΕΠΣΑΝΑ - 24η Αγωνιστικ

ΗμερομηνίαClubsΏρα / Σκορ
2019-03-16 16:00:0016/03/2019Τριγλία Ραφήνας
Μαρκό
2 - 1
2019-03-16 16:00:0016/03/2019Γιάννης Παθιακάκης
Κεραυνός Κερατέας
0 - 1
2019-03-16 16:00:0016/03/2019ΠΑΟ Καλυβίων
ΑΠΟ Νικολακάκης
3 - 2
2019-03-16 16:00:0016/03/2019Άνοιξη
Παλλαυρεωτικός
2 - 0
2019-03-16 16:00:0016/03/2019Αχιλλέας Κ. Αχαρνών
Παμπαιανικός
2 - 1
2019-03-17 16:00:0017/03/2019Άρης Βούλας
Γλυκά Νερά
0 - 1
2019-03-17 16:00:0017/03/2019Θησέας Ν. Μάκρης
Ολυμπιακός Αγ. Στεφ.
4 - 0
2019-03-17 16:00:0017/03/2019Μάχη Μαραθώνα
Αστέρας Βάρης
0 - 1

Β' ΕΠΣΑΝΑ 24η Αγωνιστική

ΗμερομηνίαClubsΏρα / Σκορ
2019-03-16 16:00:0016/03/2019ΑΟ Άρτεμις
Αμφιάραος
2 - 0
2019-03-16 16:00:0016/03/2019ΑΟ Ατλαντίς
Κρυονέρι
3 - 0
2019-03-16 16:00:0016/03/2019Πρωτέας Παλ. Φωκ.
Βουλιαγμένη
2 - 1
2019-03-17 16:00:0017/03/2019ΑΟ Κορωπίου
Σαρωνικός Αναβ.
2 - 1
2019-03-17 16:00:0017/03/2019Ωρωπός
Αετός Πικερμίου
3 - 0
2019-03-17 16:00:0017/03/2019Γέρακας
Νίκη Δροσιάς
2 - 0
2019-03-17 16:00:0017/03/2019ΑΟ Σταμάτας
ΑΟ Αυλών
2 - 1
2019-03-17 16:00:0017/03/2019Λαυρεωτική
Εθνικός Ν. Μάκρης
0 - 1

Γ' ΕΠΣΑΝΑ 24η Αγωνιστική

ΗμερομηνίαClubsΏρα / Σκορ
2019-03-16 16:00:0016/03/2019Κουβαράς
Φοίβος Βάρης
2 - 1
2019-03-17 16:00:0017/03/2019Νικηφόρος
Δόξα Αγ. Άννας
2 - 1
2019-03-17 16:00:0017/03/2019Αστέρας Γλ. Νερών
Δόξα Άνοιξης
2 - 5
2019-03-17 16:00:0017/03/2019Ραμνούς
Νικητές Ανθούσας
2 - 4
2019-03-17 16:00:0017/03/2019Καπανδρίτι
Ολυμπιακός Λαυρίου
1 - 1
2019-03-17 16:00:0017/03/2019Συκάμινο
Πανσταυραϊκός
0 - 2
2019-03-17 16:00:0017/03/2019Αφιδναϊκός
Διόνυσος
0 - 6

Continue Reading

stoplekto

Οι διαιτητές των αγώνων της ΕΠΣΑΝΑ 16-17/3

Published

on

Αναλυτικά οι διαιτητές του σαββατοκύριακου παρακάτω:

Α Κατηγορία
(24η αγωνιστική)
Αγώνας Ημέρα Ώρα Διαιτητές
1 ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΡΑΦΗΝΑΣ ΑΟ – ΜΑΡΚΟ Σάββατο 16:00 ΤΡΙΓΑΖΗΣ Α., ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Π., ΚΟΥΤΖΙΑΚΟΥΤΖΙΔΗΣ Κ.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΜΠΑΛΗΣ .)
(Παρατηρητής: ΧΑΣΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
2 ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ Σάββατο 16:00 ΒΛΑΧΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ., ΓΚΟΥΒΑΣ Χ., ΚΟΥΛΟΧΕΡΗΣ Ι.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΣΟΥΛΟΣ )
(Παρατηρητής: ΣΑΚΑΡΕΛΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ)
3 ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΠΑΟ – ΑΠΟ ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ Σάββατο 16:00 ΦΩΣΤΕΡΗΣ Γ., ΤΣΑΛΙΚΟΓΛΟΥ Ν., ΣΟΦΙΑΣ Α.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΚΑΤΣΑΔΗΜΑΣ ΜIΧΑΛΗΣ)
(Παρατηρητής: ΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ)
4 ΑΝΟΙΞΗ – ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ Σάββατο 16:00 ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΑΔΗΣ Π., ΤΖΑΦΟΛΙΑΣ Β.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΣΤΑΣΗΣ Δ)
(Παρατηρητής: ΓΚΙΩΝΗΣ .)
5 ΑΧΙΛΛΕΥΣ Κ.ΑΧΑΡΝΩΝ – ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ Σάββατο 16:00 ΚΟΡΩΝΙΑΣ Κ., ΤΣΕΛΙΟΣ Ν., ΜΕΤΑΚΙΔΗΣ Π.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΚΩΤΣΑΙΝΑΣ )
(Παρατηρητής: ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ -)
6 ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ ΑΟ Κυριακή 16:00 ΡΕΝΤΙΦΗΣ Λ., ΤΖΑΦΟΛΙΑΣ Δ., ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ Α.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΧΑΡΙΣΗΣ )
(Παρατηρητής: ΚΑΡΑΒΑΣ .)
7 ΑΓΣΑ ΘΗΣ.ΕΘΝ.ΜΑΚΡΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝ Κυριακή 16:00 ΑΡΦΑΝΗΣ Κ., ΜΠΑΛΑΓΚΑ Ε., ΒΑΒΟΥΡΑΚΗ Σ.
(Παρατηρητής: ΚΟΡΚΟΛΗΣ .)
8 ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ – ΚΥΑΝΟΥΣ ΑΣΤΗΡ ΒΑΡΗΣ Κυριακή 16:00 ΒΛΑΧΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ., ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Π., ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΑΔΗΣ Π.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΖΑΧΑΡΙΑΣ )
(Παρατηρητής: ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Β Κατηγορία
(24η αγωνιστική)
Αγώνας Ημέρα Ώρα Διαιτητές
9 ΑΟ ΑΤΛΑΝΤΙΣ – ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ ΑΠΟ Σάββατο 16:00 ΠΑΝΟΥΤΣΟΣ Π., ΜΠΟΥΞΜΠΑΟΥΜ Ρ., ΠΑΠΑΔΙΩΤΗΣ Χ.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΚΟΝΙΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΣ)
(Παρατηρητής: ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΣ -)
10 ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ – ΑΟ ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛΑΜΟΥ Σάββατο 16:00 ΛΑΜΠΡΟΥ Β., ΤΖΑΦΟΛΙΑΣ Δ., ΜΑΚΡΗΣ Α.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΝΤΑΦΛΟΣ )
(Παρατηρητής: ΤΖΕΡΕΜΕΣ ΗΛΙΑΣ)
11 ΠΡΩΤΕΥΣ Π.ΦΩΚΑΙΑΣ – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ Σάββατο 16:00 ΡΕΝΤΙΦΗΣ Λ., ΚΑΚΑΝΗΣ Κ., ΣΠΙΘΑΣ Δ.
(Παρατηρητής: ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΡΑΣ .)
12 ΠΑΣ ΩΡΩΠΟΣ – ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ Κυριακή 16:00 ΤΡΙΓΑΖΗΣ Α., ΓΟΥΡΓΙΩΤΗΣ Κ., ΠΑΠΑΔΙΩΤΗΣ Χ.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΣΟΥΛΟΣ )
(Παρατηρητής: ΙΩΣΗΦΟΓΛΟΥ .)
13 ΓΕΡΑΚΑ ΑΕ ΟΦ ΠΑΝ/ΚΟΥ – ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ Κυριακή 16:00 ΚΟΥΤΡΟΜΑΝΟΣ Λ., ΚΑΛΛΗΣ Α., ΣΟΦΙΑΣ Α.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΝΤΑΦΛΟΣ )
(Παρατηρητής: ΤΑΤΣΗΣ )
14 ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΑΟ – ΑΟ ΑΥΛΩΝ Κυριακή 16:00 ΚΑΡΡΑΣ Α., ΜΑΡΑΓΚΟΥ Β., ΠΕΡΔΙΚΗ Φ.
(Παρατηρητής: ΠΑΠΑΔΗΣ .)
15 ΑΠΕ ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ – ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.ΜΑΚΡΗΣ Κυριακή 16:00 ΔΗΜΑΣ Μ., ΤΣΑΛΙΚΟΓΛΟΥ Ν., ΠΕΡΔΙΚΗΣ Ι.
(Παρατηρητής: ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ .)
16 ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΑΟ – ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ Κυριακή 16:00 ΑΝΤΩΝΙΟΥ Ε., ΜΠΟΥΞΜΠΑΟΥΜ Ρ., ΤΖΑΦΟΛΙΑΣ Β.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΚΑΤΣΑΔΗΜΑΣ ΜIΧΑΛΗΣ)
(Παρατηρητής: ΜΗΤΡΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ)
Γ Κατηγορία
(24η αγωνιστική)
Αγώνας Ημέρα Ώρα Διαιτητές
17 ΑΟ ΚΟΥΒΑΡΑ – Α.Ο ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ Σάββατο 16:00 ΔΗΜΑΣ Μ., ΒΟΥΔΟΥΡΗΣ Μ., ΡΙΖΟΣ Δ.
(Παρατηρητής: ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ .)
18 Α.Π.Ο ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ – ΑΠΣ ΔΟΞΑ ΑΓ.ΑΝΝΑΣ Κυριακή 16:00 ΚΟΡΩΝΙΑΣ Κ., ΒΑΒΟΥΡΑΚΗΣ Α., ΤΡΑΣΑΝΙΔΗΣ .
(Παρατηρητής: ΚΑΣΤΑΝΗΣ .)
19 ΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ Γ. ΝΕΡΩΝ – ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ Κυριακή 16:00 ΦΩΣΤΕΡΗΣ Γ., ΠΟΛΙΤΗΣ Π., ΒΑΒΟΥΡΑΚΗΣ Δ.
(Παρατηρητής: ΡΑΠΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ)
20 ΑΟ ΡΑΜΝΟΥΣ – ΝΙΚΗΤΕΣ ΑΝΘΟΥΣΑΣ Κυριακή 16:00 ΓΚΟΥΓΚΑΡΗΣ Δ., ΚΩΣΤΑΚΗΣ Α., ΝΙΚΑΣ Γ.
(Παρατηρητής: ΒΑΘΗΣ .)
21 ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡΙΟΥ Κυριακή 16:00 ΠΑΝΟΥΤΣΟΣ Π., ΚΑΣΤΡΙΝΑΚΗΣ Α., ΛΙΟΛΙΟΣ Α.
(Παρατηρητής: ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ .)
22 ΑΟ ΣΥΚΑΜΙΝΟΥ – ΑΟΜ ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΙΚΟΣ Κυριακή 16:00 ΖΗΣΙΟΣ ΝΤΟΥΡΟΣ Γ., ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ Α.
(Παρατηρητής: ΚΑΛΛΗΣ -)
23 ΑΦΙΔΝΑΙΚΟΣ – ΔΙΟΝΥΣΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Κυριακή 16:00 ΠΑΠΠΑΣ ., ΠΥΚΝΗΣ Σ., ΚΙΝΑΣ Θ.
(Παρατηρητής: ΚΡΗΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ)

Continue Reading

LIKE