6ος Όμιλος

Νέος προπονητής στο Αιγάλεω ο Μανώλης Παπαδόπουλος

Ραγδαίες εξελίξεις σημειώθηκαν στις τάξεις του Αιγάλεω οι οποίες σχετίζονται με το κομμάτι της τεχνικής ηγεσίας. Συγκεκριμένα, οι παίκτες της ιστορικής ομάδας θα προπονούνται πλέον υπό τις οδηγίες του Μανώλη Παπαδόπουλου. Ο έμπειρος προπονητής έδωσε τα χέρια με τους ιθύνοντες του συλλόγου και θα κάνει ντεμπούτο στο ματς με το Περιστέρι την Κυριακή. Ο Παπαδόπουλος βρέθηκε φέτος για μερικές ημέρες στο πάγκο της Προοδευτικής ενώ εργαστεί σε αρκετές όμως όπως η Λαμία, η Κέρκυρα, η ΑΕ Γιάννια και ο Πάμισος Μεσσήνης. Αναλυτικά, η επίσημη ανακοίνωση της ομάδας:
Ο ΑΟ Αιγάλεω ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας με τον προπονητή, Μανώλη Παπαδόπουλο. Ο 45χρονος τεχνικός πραγματοποίησε συζήτηση με τους ιθύνοντες της ομάδας και αφού παρουσιάστηκε ταύτιση απόψεων, οι δυο πλευρές έδωσαν τα χέρια. Ο νέος, πλέον, τεχνικός του Αιγάλεω διαθέτει την εμπειρία που χρειάζεται η κατηγορία, έχοντας εργαστεί κατά το παρελθόν σε Κέρκυρα, ΑΕ Γιάννινα, Πάμισο Μεσσήνης και Λαμία. Ο κ. Παπαδόπουλος καλείται να συμβάλει στην προσπάθεια που θα πραγματοποίησε ο σύλλογος για παραμονή στην κατηγορία.

6ος Όμιλος

Επίθεση σε φίλους του Αιολικού (video)

Η σημερινή νίκη του Παναρκαδικού στη Τρίπολη η αλλιώς η ήττα του Αιολικού, είχε και…τρίτο ημίχρονο.

Με τη λήξη του αγώνα κάποιοι από πλευράς Παναρκαδικού κινήθηκαν απειλητικά προς το μέρος των φίλων του Αιολικού που πήγαν στη Τρίπολη από Αθήνα και Μυτιλήνη.

Στο βίντεο φαίνεται κάποιος να πηδάει στα κάγκελα και να..φτύνει φίλους του Αιολικού και κάποιοι άλλοι να..κάνουν άσεμνες χειρονομίες.. VIDEO –SportLesvos.gr

Ψευτομαγκιές στη λήξη!

Ελληνικό ποδόσφαιρο, ψευτομαγκιές vol. 34954588754Γήπεδο Παναρκαδικού, Τρίπολη, 2019https://www.sportlesvos.gr/podosfairo/aiolikos/item/17770-%CF%88%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CE%B3%CE%BA%CE%B9%CE%AD%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B7-%CE%BB%CE%AE%CE%BE%CE%B7-vid

Gepostet von SportLesvos.gr am Sonntag, 17. November 2019

Continue Reading

6ος Όμιλος

Ευάγγελος Τσιώλης – Συγνώμη από τον κόσμο του Αήττητου

Ο Βαγγέλης Τσιώλης μετά το ατυχές αποτέλεσμα για την ομάδα του το περασμένο Σάββατο από τον ΑΟ Υπάτου στην Θήβα προχώρησε στην παρακάτω δήλωση με αποδέκτη τον κόσμο του συλλόγου. Αναλυτικά αναφέρει:
Να ζητήσω καταρχήν συγνώμη στον φίλαθλο κόσμο της ομάδας για την εικόνα και την βαριά ήττα της ομάδα μας.
Δεν θέλω καθόλου να σταθώ στα προβλήματα τις τελευταίας στιγμής, καθώς υπάρχουν παιδιά που μπορούν να καλύψουν επάξια οποιοδήποτε κενό.
Δεχτήκαμε 2 γκολ στο πρώτο ημίχρονο χωρίς ο αντίπαλος να είναι καλύτερος από μας.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου κάναμε αλλαγές προσώπων και αλλαγή συστήματος με την ελπίδα να βρούμε το γκολ που θα μας βάλει στο παιχνίδι.
Δυστυχώς στα 15 δευτερόλεπτα δεχτήκαμε από δικιά μας κατοχή το τρίτο γκολ που ήταν και το καθοριστικό στην εξέλιξη του παιχνιδιού.
Δεν είμασταν αυτοί που έπρεπε και με προβλημάτισε πολύ η εικόνα μας στο δεύτερο ημίχρονο αφού στο μεγαλύτερο διάστημα είμασταν αγωνιστικά απείθαρχοι και άνοιξε το σκορ.

Η επόμενη μέρα πρέπει να μας βρει ενωμένους, να δουλέψουμε πιο πολύ στις προπονήσεις και να στηρίξουμε αυτά τα νέα παιδιά στις δύσκολες στιγμές.

Μια άσχημη μέρα δεν αναιρεί την προσπάθεια των παιδιών στα 3 προηγούμενα παιχνίδια και δεν μου αλλάζει την άποψη για την ποιότητα τους.

6ος Όμιλος

Παναρκαδκός – Αιολικός 2-1 (video)

Δείτε στιγμιότυπα από τον αγώνα  Παναρκαδικός-Αιολικός 2-1 – Παραγωγή ArcadiaPortal.gr

6ος Όμιλος

Παναρκαδικός – Αιολικός 2-1

Με τέρμα του Γιουκούδη στα «χασομέρια» του αγώνα ο Παναρκαδικός πήρε μεγάλη νίκη με 2-1 επί του Αιολικού  σε παιχνίδι που έριξε την αυλαία της 9ης αγωνιστικής του 6ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Η ομάδα του Θανάση Στάικου σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι άνοιξε το σκορ στο 67’ με τον Γκατιάγκα.

Τρία λεπτά αργότερα  δέχθηκε την ισοφάριση από τον Λαζαρίδη (1-1).

Ο Αιολικός έχασε μοναδική ευκαιρία για την ολική ανατροπή στο 80′, όταν ο Κατσίκης βρέθηκε απέναντι στον Ντουντούμη, που με εκπληκτική επέμβαση απέκρουσε το δυνατό σουτ, κρατώντας το 1-1.

Και φτάσαμε στις καθυστερήσεις όπου ο Γιουκούδης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σφύρλα και έδωσε πολύτιμη νίκη στην ομάδα του  μετά από όμορφη ενέργεια του Μπάρδου από τα αριστερά και κεφαλιά πάσα του Νάνου στον χρυσό σκόρερ (2-1)

Παναρκαδικός (Στάϊκος): Ντουντούμης, Γκατιάγκα, Γιουκούδης, Διαμαντόπουλος, Καναβέτας (63′ Μπαρδός), Λυμπερόπουλος Ν. (88′ Νάνος), Μπινιώρης (85′ Καπετανάκης), Στασινόπουλος, Στρέμπας, Τρέσα, Τσιώλης

Αιολικός  (Γεωργαράς-Παππάς): Σφύρλας, Αγριμάκης, Καλαφάτης, Βαλιός, Κρητικός, Σπόλιαριτς, Τσομπανέλλης, Κατσίκης, Λαζαρίδης (71′ Ματάι), Μπουρούς (87′ Μπάρκας), Κόρνεφ (90′ Τσιπάς)