Connect with us

stoplekto

Οι αγώνες στη Β’ ΕΠΣΔΑ(4/2)

Φώτη Περιφάνη

Published

on

Λαμπερή- Αστέρας Μαγούλας 1-3

 

Στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας πέρασε ο Αστέρας Μαγούλας, που λυγισε στο «Γ. Ρουμελιώτης» με 3-1 την ισχυρή Λαμπερή, στο ντεμπούτο του Γιώργου Αδάκτυλου στον πάγκο του συλλόγου.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 4’ με τον Μπόνο, αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη για αυτούς, καθώς ο Αστέρας γύρισε το ματς με  δυο γκολ του Μεϊμαρίδη(15’, 50’) και ένα του  Λογοθέτη Α.(42’).

Ο διαιτητής Φίτσας στο 68’  είχε αποβάλει από τους γηπεδούχους τον Μηλιώτη με δεύτερη  κίτρινη.

ΛΑΜΠΕΡΗ: Χριστοφής, Τσιλιώνης(82’ Τζάνος), Χρηστάκης, Μαμάκος Α., Μηλιώτης, Αδαμόπουλος, Καίσαρης(90’ Πακκος), Μπόνο(46’ Μπεκιάρης), Οσμάνης, Τεπετόβ, Λέσι.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Παπακωνσταντίνου, Κατσανέας Γ.(56’ Βαγιάνος), Κουσιορής, Βάσης Χ., Λογοθέτης Φ., Χαραλαμπίδης(78’ Τσατίδης), Χαλβατζίου, Μπάλα, Λογοθέτης Α., Μεϊμαρίδης, Λογοθέτης Α.(90’ Σούτας).

 

Ερμής Άνω Λιοσίων- Κριός Ασπροπύργου 1-0

 

Σε ρυθμιστή του πρωταθλήματος εξελίσσεται ο Ερμής Άνω Λιοσίων. Μετά τον τον Αστέρα Μαγούλας, νέο «θύμα» του έπεσε ο Κριός Ασπροπύργου, τον οποίο κατέβαλε με 1-0 και τον εκθρόνισε από την κορυφή.

Το γκολ που έκρινε την συνάντηση πέτυχε με πέναλτι στο 19’ ο Ιακωβίδης.

Καλός ο διαιτητής Χρέλιας.

ΕΡΜΗΣ: Ματουσιάκ, Θάνος, Κίσσας, Κοντογιάννης, Νάτση, Καβουρίνος(61’ Χριστιανίδης), Σαρσαρίδης, Κεχρής(40’ Δρογγίτης), Ιακωβίδης, Πετρίδης(88’ Ρόκος), Νίκας(66’ Στέφου).

ΚΡΙΟΣ: Σωπιάδης Α., Μπαρουτίδης, Λινάρδος, Γιαϊλίδης, Σίνος Ε., Κινήρης, Σύρος(70’ Τσολαρίδης), Βαλμάς, Πέππας(27’ Πασαλίδης), Αθανασόπουλος(46’ Μαζμανίδης), Σωπιάδης Θ..

 

Μεγαρικός- Ίκαρος Νεοκτίστων 1-1

 

Σε ένα ματς που κρίθηκε στην επανάληψη Μεγαρικός και Ίκαρος Νεοκτίστων Ασπροπύργου έμειναν στο 1-1.

Προηγήθηκε ο Ίκαρος με τον Λιάκο(55’), για να ισοφαρίσουν οι Μεγαρίτες με τον Μπέλση(68’), που είχε περάσει στο ματς σαν αλλαγή στο 66’.

Στο 41’ οι φιλοξενούμενοι  πέτυχαν γκολ με τον Παπαντώνη, αλλά ο διαιτητής Ντάουλας το ακύρωσε για επιθετικό φάουλ στον γκολκίπερ Σκληρό, φάση για την οποία διαμαρτυρήθηκαν έντονα οι του Ικάρου.

ΜΕΓΑΡΙΚΟΣ: Σκληρός, Ηλίας, Σάλτας(84’ Βασίλαινας), Ζεϊνάτι, Στρατούρης, Δημόγλης(66’ Μπέλσης), Γεωργάκης, Μωραΐτης, Κόλα, Καλιπέτσης, Μήνος.

ΙΚΑΡΟΣ: Ζερζελίδης, Κυριλίουκ(90’ Τσισκάκης), Ντεγκράν, Μάρκου, Μπουσδούκος(46’ Λιάκος), Αντωνίου(78’ Ρούσσος), Ζώτο, Μπετσόλι, Παπαντώνης, Ιωάννου(87’ Τζιμούρτος), Σιδηρόπουλος.

Continue Reading
Advertisement

stoplekto

Αποτελέσματα ΕΠΣΑΝΑ (19-20/1)

Published

on

Α' ΕΠΣΑΝΑ - 17η Αγωνιστική

ΗμερομηνίαClubsΏρα / Σκορ
2019-01-19 15:00:0019/01/2019ΠΑΟ Καλυβίων
Μάχη Μαραθώνα
5 - 1
2019-01-19 15:00:0019/01/2019Παμπαιανικός
Άνοιξη
2 - 0
2019-01-19 15:00:0019/01/2019ΑΠΟ Νικολακάκης
Παλλαυρεωτικός
1 - 2
2019-01-19 15:00:0019/01/2019Μαρκό
Αχιλλέας Κ. Αχαρνών
2 - 1
2019-01-20 15:00:0020/01/2019Γιάννης Παθιακάκης
Τριγλία Ραφήνας
1 - 2
2019-01-20 15:00:0020/01/2019Άρης Βούλας
Θησέας Ν. Μάκρης
0 - 2
2019-01-20 15:00:0020/01/2019Γλυκά Νερά
Αστέρας Βάρης
0 - 1
2019-01-20 15:00:0020/01/2019Κεραυνός Κερατέας
Ολυμπιακός Αγ. Στεφ.
1 - 1

Β' ΕΠΣΑΝΑ 17η Αγωνιστική

ΗμερομηνίαClubsΏρα / Σκορ
2019-01-19 15:00:0019/01/2019Νίκη Δροσιάς
Κρυονέρι
0 - 0
2019-01-19 15:00:0019/01/2019Αετός Πικερμίου
Πρωτέας Παλ. Φωκ.
1 - 3
2019-01-19 15:00:0019/01/2019ΑΟ Σταμάτας
ΑΟ Ατλαντίς
2 - 1
2019-01-19 15:00:0019/01/2019Βουλιαγμένη
ΑΟ Κορωπίου
0 - 2
2019-01-20 15:00:0020/01/2019Γέρακας
Ωρωπός
1 - 2
2019-01-20 15:00:0020/01/2019Λαυρεωτική
ΑΟ Άρτεμις
1 - 0
2019-01-20 15:00:0020/01/2019Εθνικός Ν. Μάκρης
Σαρωνικός Αναβ.
0 - 2
2019-01-20 15:00:0020/01/2019ΑΟ Αυλών
Αμφιάραος
0 - 2

Γ' ΕΠΣΑΝΑ 17η Αγωνιστική

ΗμερομηνίαClubsΏρα / Σκορ
2019-01-19 15:00:0019/01/2019Ολυμπιακός Λαυρίου
Διόνυσος
3 - 1
2019-01-20 15:00:0020/01/2019Αστέρας Γλ. Νερών
Νικηφόρος
4 - 0
2019-01-20 15:00:0020/01/2019Ραμνούς
Συκάμινο
0 - 2
2019-01-20 15:00:0020/01/2019Καπανδρίτι
Κουβαράς
2 - 2
2019-01-20 15:00:0020/01/2019Μαύρος Αετός
Αφιδναϊκός
4 - 0
2019-01-20 15:00:0020/01/2019Νικητές Ανθούσας
Φοίβος Βάρης
4 - 0
2019-01-20 15:00:0020/01/2019Δόξα Άνοιξης
Πανσταυραϊκός
6 - 0

Continue Reading

stoplekto

Αποτελέσματα ΕΠΣΔΑ (19-20/1)

Published

on

Α' ΕΠΣΔΑ - 15η Αγωνιστική

ΗμερομηνίαClubsΏρα / Σκορ
2019-01-19 15:00:0019/01/2019Θρασύβουλος
Νέα Πέραμος
0 - 3
2019-01-19 15:00:0019/01/2019Απόλλων Ποντίων Ασπρ.
Μικρασιατική
1 - 0
2019-01-19 15:00:0019/01/2019ΠΑΟΚ Μάνδρας
Πανελευσινιακός
0 - 3
2019-01-19 15:00:0019/01/2019Κριός Ασπρ.
Ακράτητος
0 - 4
2019-01-20 15:00:0020/01/2019Ζωφριά
Αίας Παραλίας Ασπρ.
1 - 0
2019-01-20 15:00:0020/01/2019Αστέρας Μαγούλας
Ηρακλής Ελευσίνας
1 - 2
2019-01-20 15:00:0020/01/2019Βύζας Μεγάρων
Πυρρίχιος Ασπρ.
2 - 0

Β' ΕΠΣΔΑ - 13η Αγωνιστική

ΗμερομηνίαClubsΏρα / Σκορ
2019-01-19 15:00:0019/01/2019Σκορπιός Φυλής
Μεγαρικός
2 - 1
2019-01-19 15:30:0019/01/2019ΑΕ Ζεφυρίου
Λαμπερή Ελευσίνας
0 - 1
2019-01-20 11:00:0020/01/2019Δύναμη Ασπρ.
Εθνικός Πανοράματος
0 - 3
2019-01-20 11:00:0020/01/2019ΠΑΟ Φυλής
Άγ. Ανάργυροι Ελευσ.
0 - 3
2019-01-20 15:00:0020/01/2019Αστέρας Άνω Λιοσίων
Λέων
0 - 2
2019-01-20 15:00:0020/01/2019Ίκαρος Ασπρ.
Ερμής Άνω Λιοσίων
1 - 2

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

LIKE