Connect with us

stoplekto

Πειραιώτικα με τον Αντώνη…

Αντώνη Δαρζέντα

Published

on

Βγήκαν λοιπόν τα δυο ζευγάρια των ημιτελικών του Κυπέλλου Πειραιά .  Ο Εθνικός θα αντιμετωπίσει τον Αμπελακιακό , με το πρώτο ματς να γίνεται αν όχι στην Καλλιθέα, στο γήπεδο του Ρέντη  , ενώ  αμφίρροπα θεωρούνται και τα δυο παιχνίδια ανάμεσα σε Ερμή Κορυδαλλού και ΑΟ Καραβά ….

Όλα τα παιχνίδια θα γίνουν σε ξεχωριστές ημερομηνίες ώστε να έχουν την δυνατότητα να τα παρακολουθήσουν όσο το δυνατόν περισσότεροι φίλαθλοι ….

Ο τελικός Κυπέλλου είναι προγραμματισμένος να διεξαχθεί στο Γήπεδο « Γεώργιος Καραϊσκάκης . Υπάρχουν διαθέσιμες τρεις ημερομηνίες. Το Σάββατο 10 Μαρτίου, η Τετάρτη 14/3 και το Σάββατο 17/3. Σε μια από τις τρεις θα διεξαχθεί το παιχνίδι με πιθανότερες τις δυο πρώτες……

Ο Τελικός θα ονομαστεί « Γεώργιος Γκαμίλης» στην μνήμη του πρώην προέδρου της ΕΠΣ Πειραιά . Μάλιστα θα δοθεί και τιμητική πλακέτα στην μνήμη του …..

Ο Αντώνης Καλαμάκης που αποχώρησε από τον Ατρόμητο Πειραιά , επέστρεψε στη Χαραυγή  από την οποία αποχώρησε ο Σπύρος Αθανασόπουλος ο οποίος ήλθε πολύ κοντά σε συμφωνία με δυο ομάδες της Α’ Πειραιά , αλλά λόγω ωραρίου της εργασίας του, δεν μπόρεσε να συμφωνήσει με τις ώρες προπονήσεων . Ο Δημήτρης Κατσάνος που ανέλαβε την Χαλκηδόνα, μια μέρα πριν είχε  παραιτηθεί από τον Αστέρα Κερατσινίου στον οποίο πήγε ο Κώστας Λαμπαδάριος που είχε αποχωρήσει τον περασμένο μήνα από τον Πανιώνιο Κερατσινίου . Ο Μαργαρίτης Χατζηαλέξης που ανέλαβε την ΑΕ Μοσχάτου είχε παραιτηθεί στις 22 Νοεμβρίου από τον Ιωνικό .

Η ζωή κύκλους κάνει……

Νέα σχολή διαιτησίας ξεκινά την προσεχή Πέμπτη 18 Ιανουαρίου στον Πειραιά . Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν  να υποβάλλουν τη σχετική αίτηση στην Γραμματεία της ΕΠΣΠ μέχρι και την ημέρα έναρξης των μαθημάτων . Τα μαθήματα της σχολής θα διεξαχθούν στην αίθουσα συνεδριάσεων της Ένωσης, ενώ υπεύθυνοι της σχολής είναι οι Γιάννης  Χασάπης και Μπάμπης  Μοιραδωράκης. Όσοι νέοι αγαπούν το ποδόσφαιρο και τη διαιτησία , καλό είναι να ασχοληθούν ή απλά να παρακολουθήσουν τα μαθήματα . Έχουν να μάθουν πάρα πολλά .Νομίζουμε ότι γνωρίζουμε όλους τους κανονισμούς,  αλλά δεν συμβαίνει αυτό. Κοινώς διαπιστωμένο ….

Ο ΑΟ Κορυδαλλός αδικείται από την βαθμολογική του θέση . Αυτό είναι το σίγουρο. Είχαμε την ευκαιρία να το διαπιστώσουμε και την περασμένη Κυριακή . Η ομάδα με πολλά νεαρά παιδιά στην ενδεκάδα της έπαιξε σπουδαίο ποδόσφαιρο στον αγώνα με την ΑΕ Περάματος , κέρδισε τις εντυπώσεις αλλά στο τέλος έχασε το παιχνίδι. Διαβάστε την παρακάτω δήλωση του προπονητή της ομάδας Δημήτρη Αλειφεράκη και θα καταλάβετε : « Μόλις τελειώνουν οι αγώνες έρχονται φίλοι  και αντίπαλοι , μου χτυπάνε με το χέρι την πλάτη και μου λένε πόσο καλή ομάδα έχουμε. Τι να το κάνω εγώ αυτό , όταν δεν κερδίζουμε τα παιχνίδια ; »……

Φίλος που παρακολούθησε  τον αγώνα του ΑΣ Δραπετσώνας με τον Παννεαπολικό μου είπε: « Κάποια στιγμή στο β’ ημίχρονο βγήκε από το παιχνίδι ο Βασίλης Μπαζίνας  και μπήκε αλλαγή ο Νίκος Χαραλαμπάκης .  Και των δυο οι πατεράδες έχουν γράψει την δική τους μεγάλη ιστορία στη Δραπετσώνα. Ο Βασίλης είναι γιός του Κώστα και ο Νίκος παιδί του Παύλου. Και τα δυο παιδιά μοιάζουν πολύ των πατεράδων τους . Όχι μόνο εμφανισιακά , αλλά και αγωνιστικά .» Η ιστορία λοιπόν συνεχίζεται . Το μήλο κάτω από τη μηλιά . Ή μάλλον τα…. μήλα…..

Το Διοικητικό Συμβούλιο του Ερμής Ο.Φ. Κορυδαλλού θέλει να ευχαριστήσει τον Διευθυντή της ΔΝΟ Σαλαμίνας Ανθυποπλοίαρχο κ. Τσιλιμαντό Ιωαννή για τις διευκολύνσεις που παρέχει στον ποδοσφαιριστή μας Αγγέλου Ιωάννη , ώστε να είναι παρών στις αγωνιστικές υποχρεώσεις της ομάδας ……

stoplekto

Αποτελέσματα ΕΠΣΠ (19-20/1)

Published

on

Α' ΕΠΣΠ 1ος Όμιλος - 13η Αγωνιστική

ΗμερομηνίαClubsΏρα / Σκορ
2019-01-19 15:30:0019/01/2019Θύελλα Μοσχάτου
Ελλάς Ποντίων
1 - 1
2019-01-19 15:30:0019/01/2019Αστέρια Δραπετσώνας
Αίας Σαλαμίνας
1 - 4
2019-01-19 15:30:0019/01/2019Ερμής Κορυδ.
ΑΟ Καστέλλας
2 - 0
2019-01-20 11:00:0020/01/2019Ήφαιστος
ΑΣ Ποντίων
 11:00:0011:00
2019-01-20 13:00:0020/01/2019Δίας Κορυδ.
ΑΕ Χαραυγή
 13:00:0013:00
2019-01-20 13:00:0020/01/2019Αμφιάλη
ΑΟ Κορυδαλλός
 13:00:0013:00
2019-01-20 15:30:0020/01/2019Ίκαρος Καλλ.
ΑΕ Θύελλας/Αχιλλέα Κορυδ.
 15:30:0015:30

Α' ΕΠΣΠ 2ος Όμιλος - 13η Αγωνιστικ

ΗμερομηνίαClubsΏρα / Σκορ
2019-01-19 15:30:0019/01/2019Καραβάς
Μαύρος Αετός/Ολυμπιάδα
1 - 0
2019-01-19 15:30:0019/01/2019Ατρόμητος Κερ.
Αναγέννηση Μοσχάτου
1 - 1
2019-01-20 11:00:0020/01/2019Παννεαπολικός
Ένωση Ρέντη
 11:00:0011:00
2019-01-20 15:00:0020/01/2019ΑΣ Δραπετσώνας
Κύπρος Κορυδ.
 15:00:0015:00
2019-01-20 15:30:0020/01/2019Δόξα Πειραιά
Χαλκηδόνα
 15:30:0015:30
2019-01-20 15:30:0020/01/2019Αετός Κορυδ.
ΑΕ Περάματος
 15:30:0015:30
2019-01-21 15:30:0021/01/2019Μοσχάτο
Αστυπάλαια Κορυδ.
 15:30:0015:30

Β' ΕΠΣΠ 1ος Όμιλος - 13η Αγωνιστική

ΗμερομηνίαClubsΏρα / Σκορ
2019-01-19 15:30:0019/01/2019Φαληρικός
Πανιώνιος Κερ.
3 - 1
2019-01-20 00:00:0020/01/2019Οδηγήτρια
Νέοι Δραπετσώνας
 00:00:0000:00
2019-01-20 00:00:0020/01/2019ΑΟ Αγ. Δημητρίου
ΑΕ Νίκαια
 00:00:0000:00
2019-01-20 10:30:0020/01/2019Άρης Αμφιάλης
Αστέρας Νίκαιας
 10:30:0010:30
2019-01-20 12:30:0020/01/2019Ολυμπιακός Περ.
ΑΕ Αίγινας
 12:30:0012:30
2019-01-20 13:00:0020/01/2019Λέοντες Καμινίων
Πειραϊκός
 13:00:0013:00
2019-01-20 15:30:0020/01/2019Αργοναύτης
Νέοι Ευγενείας
 15:30:0015:30

Β' ΕΠΣΠ 2ος Όμιλος - 13η Αγωνιστική

ΗμερομηνίαClubsΏρα / Σκορ
2019-01-19 15:30:0019/01/2019Φοίνικας Αγ. Σοφιάς
ΑΟΚ Φαλήρου
 15:30:0015:30
2019-01-19 15:30:0019/01/2019Σπίθα Νίκαιας
Ολυμπιακός Κερ.
3 - 1
2019-01-19 15:30:0019/01/2019Νίκη Ρέντη
Άνω Νεάπολη
4 - 0
2019-01-20 10:30:0020/01/2019Πανφαληρικός
Φίλαθλοι
 10:30:0010:30
2019-01-20 12:30:0020/01/2019Παντζιτζιφιακός
Ένωση Καμινίων
 12:30:0012:30
2019-01-20 15:30:0020/01/2019Ηρακλής Νίκαιας
Νέο Ικόνιο
 15:30:0015:30
2019-01-20 15:30:0020/01/2019Αστέρας Κερ.
Θησέας
 15:30:0015:30

Γ' ΕΠΣΠ 13η Αγωνιστική

ΗμερομηνίαClubsΏρα / Σκορ
2019-01-19 00:00:0019/01/2019 Αποτελέσματα ΕΠΣΠ (19-20/1)
 00:00:0000:00
2019-01-19 15:30:0019/01/2019ΑΕ Σαλαμίνας
ΑΟ Πειραιάς
0 - 1
2019-01-20 10:30:0020/01/2019Μιθριδάτης
Προφήτης Ηλίας
 10:30:0010:30
2019-01-20 13:00:0020/01/2019ΑΣΧ Ποσειδών
Σαλαμινομάχοι
 13:00:0013:00
2019-01-20 13:00:0020/01/2019ΑΣ Κωφών
Περαμαϊκός
 13:00:0013:00
2019-01-20 13:00:0020/01/2019Πήγασος Αγ. Διον.
Πολυκράτης
 13:00:0013:00
2019-01-20 15:30:0020/01/2019Πυθαγόρας
Χατζηκυριάκειο
 15:30:0015:30

Continue Reading

stoplekto

Αποτελέσματα ΕΠΣΑΝΑ (19-20/1)

Published

on

Α' ΕΠΣΑΝΑ - 17η Αγωνιστική

ΗμερομηνίαClubsΏρα / Σκορ
2019-01-19 15:00:0019/01/2019ΠΑΟ Καλυβίων
Μάχη Μαραθώνα
5 - 1
2019-01-19 15:00:0019/01/2019Παμπαιανικός
Άνοιξη
2 - 0
2019-01-19 15:00:0019/01/2019ΑΠΟ Νικολακάκης
Παλλαυρεωτικός
1 - 2
2019-01-19 15:00:0019/01/2019Μαρκό
Αχιλλέας Κ. Αχαρνών
2 - 1
2019-01-20 15:00:0020/01/2019Γιάννης Παθιακάκης
Τριγλία Ραφήνας
 15:00:0015:00
2019-01-20 15:00:0020/01/2019Άρης Βούλας
Θησέας Ν. Μάκρης
 15:00:0015:00
2019-01-20 15:00:0020/01/2019Γλυκά Νερά
Αστέρας Βάρης
 15:00:0015:00
2019-01-20 15:00:0020/01/2019Κεραυνός Κερατέας
Ολυμπιακός Αγ. Στεφ.
 15:00:0015:00

Β' ΕΠΣΑΝΑ 17η Αγωνιστική

ΗμερομηνίαClubsΏρα / Σκορ
2019-01-19 15:00:0019/01/2019Νίκη Δροσιάς
Κρυονέρι
0 - 0
2019-01-19 15:00:0019/01/2019Αετός Πικερμίου
Πρωτέας Παλ. Φωκ.
1 - 3
2019-01-19 15:00:0019/01/2019ΑΟ Σταμάτας
ΑΟ Ατλαντίς
2 - 1
2019-01-19 15:00:0019/01/2019Βουλιαγμένη
ΑΟ Κορωπίου
0 - 2
2019-01-20 15:00:0020/01/2019Γέρακας
Ωρωπός
 15:00:0015:00
2019-01-20 15:00:0020/01/2019Λαυρεωτική
ΑΟ Άρτεμις
 15:00:0015:00
2019-01-20 15:00:0020/01/2019Εθνικός Ν. Μάκρης
Σαρωνικός Αναβ.
 15:00:0015:00
2019-01-20 15:00:0020/01/2019ΑΟ Αυλών
Αμφιάραος
 15:00:0015:00

Γ' ΕΠΣΑΝΑ 17η Αγωνιστική

ΗμερομηνίαClubsΏρα / Σκορ
2019-01-19 15:00:0019/01/2019Ολυμπιακός Λαυρίου
Διόνυσος
3 - 1
2019-01-20 15:00:0020/01/2019Αστέρας Γλ. Νερών
Νικηφόρος
 15:00:0015:00
2019-01-20 15:00:0020/01/2019Ραμνούς
Συκάμινο
 15:00:0015:00
2019-01-20 15:00:0020/01/2019Καπανδρίτι
Κουβαράς
 15:00:0015:00
2019-01-20 15:00:0020/01/2019Μαύρος Αετός
Αφιδναϊκός
 15:00:0015:00
2019-01-20 15:00:0020/01/2019Νικητές Ανθούσας
Φοίβος Βάρης
 15:00:0015:00
2019-01-20 15:00:0020/01/2019Δόξα Άνοιξης
Πανσταυραϊκός
 15:00:0015:00

Continue Reading
Advertisement
Advertisement

LIKE

error: Content is protected !!