Α΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Άνοιξη – ΠΑΟ Καλυβίων 1-1

Δύο πολύτιμους βαθμούς άφησε στην Άνοιξη ο αήττητος μέχρι σήμερα το απόγευμα ΠΑΟ Καλυβίων . Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν στο 39’ με τον Μάτι που είχε περάσει στο ματς δέκα λεπτά νωρίτερα, στην θέση του τραυματία Λάπα,  αλλά δεν κατάφεραν να κρατήσουν την νίκη καθώς ένα τέταρτο πριν το τέλος του αγώνα ο Κωβαίος με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσια ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Διαιτητές ήταν οι  Ζαχαρόπουλος, Λάμπρου και Κουτζιακουτζίδης.

ΑΝΟΙΞΗ : Σαχάι, Παλασκώνης, Νικόλα, Γκόλιας, Τρακάκης, Λεβέντης (15’ λ. τρ. Γκαγκώσης), Κατσέρης (90’ Κουκλάς), Ξενάκης (81’ Γκέγκα), Παληαρούτας, Δαρζέντας (68’ Σακελλαρίου), Κωβαίος.

ΠΑΟ ΚΑΛΥΒΙΩΝ : Παππάς, Χάιδος, Σιδέρης, Χριστόπουλος, Σύρος (93’ Κετέογλου), Μαυροθαλασσίτης (77’ Καρελιώτης), Πάτσης, Ντούνης, Χαραλάμπους (90’ Πλίτσης), Λάπας (29’ λ. τρ. Μάτι), Παντελίδης.

foto-arxeiou

Αστέρας Βάρης – Τριγλία Ραφήνας 1-1

Με τη σφραγίδα των Ντούλια και Γκαβασιάδη, ήρθε ισόπαλο 1-1 το ντέρμπι κορυφής, στο Χέρωμα μεταξύ Αστέρα και Τριγλίας. Ήταν ένα πολύ καλό παιχνίδι μέσα σε αθλητικά πλαίσια, που χάρηκε ο φίλαθλος κόσμος, από δύο ομάδες που πιστοποίησαν την αξία τους και τη βαθμολογική τους θέση. Στο 35΄ με σουτ ο Ντούλιας έκανε το 0-1 βάζοντας μπροστά στο σκορ τον Αστέρα.

Η απάντηση της Τριγλίας ήρθε στο δεύτερο μέρος δέκα λεπτά μετά την έναρξη του. Στο 56΄ με πλασέ ο Γκαβασιάδης έφερε το σκορ στα ίσια 1-1, που έμελλε να ήταν και το τελικό σκορ. Στο 68΄ είχαμε δοκάρι με τον Παπάζογλου για την Βάρη.

Η εικόνα στην κορυφή παραμένει ως είχε με τον Αστέρα πρώτο και με 22 βαθμούς και την Τριγλία δεύτερη με 19.

Διαιτητής του αγώνα Αντωνίου Ελ., με βοηθούς τους Σπυρόπουλο και Πολυχρονιάδη

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ (Κάτσικας) Μαρινάκης, Χαλκιάς, Λεοντίου, Μαγγίνας, Σκουρλής, Μάγγος, Δημητρόπουλος, Κοφσανίδης, Καλιαμπάκας (72΄ Μπίτιλης), Σάμιος (65΄ Παπάζογλου), Ντούλιας

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Ασλάνογλου) Κύρκος, Τσάγκαρης, Τσέπας, Τσούκας, Γαλανόπουλος, Καραγιάννης, Ζαφειρόπουλος (93΄ Αρβανιτίδης), Σκαφίδας, Γκαβασιάδης, Μουστόγιαννης (90΄ Λαγός), Πατσιούρας (82΄ Παπαδιονυσόπουλος)

Γράφει ο Δημήτρης Παρίσης
dimitrisparisis@hotmail.com

Πηγή – athlorama.blogspot.com

Continue Reading

Κορωπί – Γλυκά Νερά 4-3

Ματς θρίλερ εξελίχθηκε σήμερα στο Κορωπί, με την τοπική ομάδα να λυτρώνεται στο 90΄ με τον Βίλα, απέναντι στα Γλυκά Νερά που έπαιξαν για τριανταπέντε λεπτά στο δεύτερο μέρος με δέκα παίκτες.

Στο 17΄ ο Παντέλης έκανε το 1-0, στο 35΄ ο Λούρμπας ανέβασε στο σκορ σε 2-0. Τα Γλυκά Νερά αντέδρασαν και στο 29΄ μείωσαν με τον Τριανταφυλλόπουλο και στο 32΄ πέτυχαν στην ισοφάριση με τον Βιταλιώτη 2-2. Δύο λεπτά πριν το τέλος του πρώτου μέρους ο Μπαρδούσης έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ το Κορωπί κάνοντας στο 43΄ το 3-2.

Στο δεύτερο μέρος για δεύτερη φορά τα Γλυκά Νερά ισοφάρισαν το σκορ σε 3-3 με γκολ του Τριανταφυλλόπουλου στο 50΄ (δεύτερο δικό του γκολ). Έξι λεπτά αργότερα αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη  ο Παρασχάκης για τους φιλοξενούμενους. Με αριθμητική υπεροχή οι γηπεδούχοι πίεζαν για την ανατροπή του σκορ. Κάτι που κατάφερε στο 90΄ ο Βασίλης Βίλα.