Έφερε… ντόρτια ο Αστέρας Νίκαιας

Μετά το 2-4 από τον Δία Κορυδαλλού, ήρθε και το 1-4 από τον Α.Ο.Κορυδαλλός για να τελειώσει μια δύσκολη »παρτίδα» παιχνιδιών με ντόρτια στην άμυνα για τον Αστέρα Νίκαιας. Στα θετικά ότι είχε πάλι πολύ καλή εμφάνιση στο α’ ημίχρονο όπου αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, νωρίς στο 9′ με γκολ του Μαξούρη, κατάφερε να ισοφαρίσει στο 28′ με τον Χ.Σωπιάδη από ασίστ του Δερβένη κι αφού στο 25′ είχε χάσει μεγάλη ευκαιρία με χαμένο πέναλτι που κέρδισε ο Α.Βελαλόπουλος και εκτέλεσε ο Δερβένης, με τον Κατσικώστα να αποκρούει. Στο 2ο ημίχρονο ο Κορυδαλλός πολύ καλύτερος, εκμεταλλευόμενος στο έπακρο κούραση και αλλαγές της ομάδας του Αστέρα, επέβαλε το ρυθμό του και με τον Γκανίδη να πετυχαίνει 3 γκολ στο 65′, στο 80′ και στο 89′ κέρδισε εύκολα 4-1, ενώ είχε και δοκάρι στο 75′. Σε δηλώσεις τους μετά τον αγώνα ο Σκανάτοβιτς είπε »χάσαμε για να μην απολυθεί ο συνάδελφος προπονητής μετά τις συνεχόμενες ήττες στα προηγούμενα φιλικά!» με τον Αλειφεράκη να απαντάει »μου χάλασες τα σχέδια, ήθελα να απολυθώ!». Επόμενο φιλικό του Αστέρα Νίκαιας με την Ιεράπολη, την Πέμπτη στις 21.00 στο γήπεδο της Νίκαιας. Για τον Αστέρα ξεκίνησαν οι Α.Βελαλόπουλος, Α.Κανταρτζόπουλος, Κατσουμπής, Συρίγος, Τσελίκια, Α.Φλαμπούρης, Βελαλόπουλος, Μοβσισιάν, Χ.Σωπιάδης, Λαλάι και Δερβένης, ενώ έπαιξαν κι οι Ψυχίδης, Βαρλάμης, Γ.Φλαμπούρης και Γιαννικάκης.