Connect with us

Α΄ Ε.Π.Σ.Π.

ΑΕ Θύελλας Αχιλλέα- ΑΣ Ποντίων 2-0

Published

on

Τεράστιας βαθμολογικής σημασίας νίκη πέτυχε η ΑΕ Θύελλας Αχιλλέα Κορυδαλλού που κατέβαλε τον ΑΣ Ποντίων με 2-0 και ελπίζει βάσιμα για τη σωτηρία της αφού υποδέχεται τον Ίκαρο στο φινάλε  . Από την πλευρά τους οι Πόντιοι θέλουν ένα βαθμό στον αγώνα με τον Ήφαιστο στη Δραπετσώνα.

Οι γηπεδούχοι παίζοντας ψυχωμένα και δυνατά προηγήθηκαν στο 29΄με τον Καρακασίδη . Στο 72’ ο διαιτητής Αλατσάκης καταλόγισε πέναλτι σε ανατροπή του Τσουλάκου επί του Θωμαΐδη . Για την απόφαση αυτή διαμαρτυρήθηκαν έντονα οι φιλοξενούμενοι ότι έγινε επιθετικό φάουλ . Το πέναλτι εκτέλεσε ο Τριανταφυλλίδης γράφοντας το τελικό 2-0 .

Στο 82’ αποβλήθηκε ο Νέλα με 2η κίτρινη κάρτα.

ΑΕ ΘΥΕΛΛΑΣ ΑΧΙΛΛΕΑ: Μουτάφης, Τοκατλιάν, Μαρλαφέκας, Χατζηπαπάς,Κοτσιοβός, Μπλέτσας, Καρακασίδης(94’ Λιουδάκης) , Τσονόπουλος, Θωμαΐδης( 91’ Ρισσέτης), Σαλάμης( 71΄Τριανταφυλλίδης) , Νέλα

ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ : Ρόκος, Τσίντζος( 67’ Παπαδόπουλος) ,  Νέστορας, Ραγκαβάς( 71’ Μουσάι) , Παπαϊωάννου, Μαραγκός( 75΄Θωμάς) , Ίμερι( 52’ Λουκάνι) , Τσουλάκος, Φαντίγκα, Παπαγιαννίδης, Παγώνης

Α΄ Ε.Π.Σ.Π.

Παραίτηση Μίχα- Δρακωνάκη στην Προοδευτική

Published

on

Παραιτήθηκε από την Προοδευτική τό τεχνικό δίδυμο Κυριάκου Μίχα και Γιάννη Δρακωνάκη. Μετά την παραίτηση τού τεχνικού επιτελείου της ομάδας πού δείχνει το ήθος και το αίσθημα υψηλής ευθύνης απέναντι στην ιστορική ομάδα τής Προοδευτικής, αλλά και απέναντι στον Πρόεδρο κ.Γ.Μαργετη, καθότι και οι δύο ήταν προσωπικές επιλογές του, ο πρόεδρος τους ευχαρίστησε δημόσια για την άψογη συνεργασία τους και τους εύχεται ότι το καλύτερο για την συνέχεια της καριέρας τους.

Continue Reading

Α΄ Ε.Π.Σ.Π.

Τα πλήρη αποτελέσματα και τα ζευγάρια της Β’ φάσης του Κυπέλλου Πειραιά

Published

on

ΕΠΣ Πειραιά

Ολοκληρώθηκαν οι αγώνες της α’ φάσης του Κυπέλλου Πειραιά. Κατόπιν της κλήρωσης, ακολουθούν τα ζευγάρια που προέκυψαν στον δεύτερο γύρο του θεσμού.

 

Α’ ΦΑΣΗ

Σάββατο 14/9

 

Φοίνικας Αγίας Σοφίας– ΑΕ Χατζηκυριακείου 1-0

ΑΕ Σαλαμίνας– Ποσειδώνας Χατζηκυριακείου 3-2

ΑΣ Κωφών- Οδηγήτρια 1-3

Πανιώνιος Κερατσινίου- ΑΟΑΔ 1-3

Νέο Ικόνιο- Νέοι Δραπετσώνας 0-4

Αστέρια Δραπετσώνας- Αναγέννηση Μοσχάτου 0-2

Πειραϊκός– Λέοντες Καμινίων 0-0(κ.δ. και παρ.), 5-4 στα πέναλτι

Ήφαιστος– Περαμαϊκός 3-0

 

Κυριακή 15/9

11.00

Δάφνη Ταμπουρίων– ΑΕ Νίκαια 2-2(κ.δ.)- 3-3(παράταση), 4-2(πέναλτι)

Πυθαγόρας- Θησέας 0-3

ΑΟ Πειραιάς– Αστέρας Νίκαιας 1-0

Φίλαθλοι– Παντζιτζιφιακός 1-0

17.00

Προμηθέας- Πήγασος Αγίου Διονυσίου 0-2

Προφήτης Ηλίας– Σαλαμινομάχοι 2-1

Φαληρικός-Κύπρος Κορυδαλλού 6-0

Ένωση Α.Α. Ρέντη- Ένωση Καμινίων 0-2

ΑΟ Κορυδαλλός– Άρης Αμφιάλης 2-0

Ολυμπιακός Κερατσινίου– ΑΟΚ Φαλήρου 4-1

  • Με έντονα γράμματα οι ομάδες που προκρίθηκαν στον δεύτερο γύρο.

 

 

Τα ζευγάρια που προέκυψαν στη Β’ Φάση του Κυπέλλου Πειραιά

1. ΑΟ ΠΕΙΡΑΙΑΣ – ΔΙΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

2. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΟΣΧΑΤΟΥ- ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ

3. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

4. ΗΦΑΙΣΤΟΣ – ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ ΙΩΝΙΚΟΥ

5. ΑΕ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ- ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ

6. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ- ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ

7. ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ- ΠΑΝΦΑΛΗΡΙΚΟΣ

8. ΘΗΣΕΑΣ- ΑΟ ΚΑΡΑΒΑΣ

9. ΦΙΛΑΘΛΟΙ- ΝΕΟΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ

10. ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ

11. ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ- ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ

12. ΧΑΛΚΗΔΩΝ – ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ

13. ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΓ. ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ- ΝΙΚΗ ΡΕΝΤΗ

14. ΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ – ΑΕ ΘΥΕΛΛΑ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΛΟΥ

15. ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ– ΑΕ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ

16. ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

17. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ- ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑ

18. ΑΟΑΔ – ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

19. ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΕ ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ

20. ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ- ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

21. ΔΑΦΝΗ ΤΑΜΠΟΥΡΙΩΝ- ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ

22. ΕΝΩΣΗ ΚΑΜΙΝΙΩΝ – ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

23. ΔΟΞΑ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΑΜΦΙΑΛΗ

24. ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ – ΑΕ ΧΑΡΑΥΓΗ ΑΣΤΕΡΑΣ

Οι αγώνες της β’ φάσης θα γίνου το Σαββατοκύριακο 21-22/9. 

Η κλήρωση για την γ΄φάση του Κυπέλλου θα γίνει αυτή την Τετάρτη 18/9 στις 17.00 στα γραφεία της Ένωσης.

Continue Reading

LIKE