Αθηναϊκός – Νέα Ιωνία 1-1

Δυο τέρματα στο δεύτερο μέρος καθόρισαν το τελικό 1-1 ανάμεσα στον Αθηναϊκό και Νέα Ιωνία.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρώτη ουσιαστική φάση στο πρώτο μέρος όταν η Κεφαλιά του Βογατσά στο 3 μόλις λεπτό σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του τερματοφύλακα Χριστοδουλάκη.

Στην επανάληψη ο Πρισιμιτζής  στο 63’ με ψύχραιμο πλασέ άνοιξε το σκορ για την Νέα Ιωνία  με τους «λόρδους» να βρίσκουν την ισοφάριση δέκα λεπτά αργότερα όταν ο Φατσέας με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Σαμπάνη έστειλε την μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.

Διαιτητής ήταν ο Παναγιωτάρας με βοηθούς τους Νικολάου και Γκικόπουλο.

Αθηναϊκός (Κώστας Αρζένης): Χριστοδουλάκης, Τσολάκος, Σαμπάνης, Αγγελόπουλος, Μπρούσαλης (70′ Τζανετής), Τσώνης, Σκούμας, Τσονάκης (86′ Λεπτάκης), Φατσέας, Λεβέντης, Τραγουστής (51′ Σακελλαρίου)

Νέα Ιωνία (Γιώργος Καρατζάς): Παπουτσής, Φρατζέσκος (55′ Πρισιμιτζής), Θερμός, Σιγάλας, Νταϊφώτης, Χάλος, Σταθόπουλος, Βογατσάς, Χατζής (91′ Γεωργόπουλος), Καφετζής (92′ Πανταγιάς), Παντελίδης (55′ Μουζάς)