Connect with us

Γ Εθνική

Αλλαγή ομίλων στις ομάδες της Αθήνας στα μπαράζ ανόδου!

Published

on

Σε μια απόφαση που προκαλεί μεγάλες απορίες κυρίως για τον χρόνο που πάρθηκε, η Εκτελεστική Επιτροπή της ΕΠΟ άλλαξε αμοιβαία τους ομίλους στους οποίους θα αγωνιστούν οι ομάδες της Αθήνας στα μπαράζ ανόδου στην Γ’Εθνική.

Έτσι, ο Άρης Πετρούπολης θα αγωνιστεί στον 8ο όμιλο και την Κυριακή θα παίξει εκτός με την Μαρκό, ενώ η Αγία Παρασκευή θα πάει στον 7ο και θα παίξει εκτός με τον Βύζαντα Μεγάρων.

Ο λόγος που έγινε αυτή η αλλαγή σύμφωνα με πηγές μέσα από την ΕΠΟ, είναι πως κάποια από τις ομάδες της Κρήτης απείλησε με ένσταση επειδή στην αρχική κλήρωση η ομάδα ΕΠΣΑ Α’ θα αγωνιζόταν στον 8ο όμιλο και η ομάδα ΕΠΣΑ Β’ στον 7ο, και θεωρήθηκε πως αυτό θα γινόταν βάση κατάταξης, ενώ η ΕΠΣΑ τις τοποθέτησε μετά από κλήρωση.

Η απορία βέβαια που γεννάται είναι γιατί αυτό δεν έγινε μόλις ανακοινώθηκε σε ποιους ομίλους θα είναι οι ομάδες της Αθήνας, αλλά έγινε τώρα, λίγες μέρες πριν την έναρξη των αγώνων…

Το νέο πρόγραμμα πλέον είναι το ακόλουθο…

7ος ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Βύζας Μεγάρων – Αγια Παρασκευή

Ελλάς Ποντίων – Αστέρας Περάματος

Νίκη Σητείας – ΑΟ Τυμπακίου

Ρεπό: Απόλλων Αγίου Ιωάννου

2η αγωνιστική

ΑΟ Τυμπακίου– Βύζας Μεγάρων

Αστέρας Περάματος  – Νίκη Σητείας

Απόλλων Αγίου Ιωάννου – Ελλάς Ποντίων

Ρεπό: Αγία Παρασκευή

3η αγωνιστική

Νίκη Σητείας- Ελλάς Ποντίων

Αγία Παρασκευή- Αστέρας Περάματος

Απόλλων Αγίου Ιωάννη – Βύζας Μεγάρων

Ρεπό: ΑΟ Τυμπακίου

4η αγωνιστική

Βύζας Μεγάρων- Αστέρας Περάματος

ΑΟ Τυμπακίου – Απόλλων Αγίου Ιωάννου

Νίκη Σητείας- Αγία Παρασκευή

Ρεπό: Ελλάς Ποντίων

5η αγωνιστική

Βύζας Μεγάρων – Νίκη Σητείας

Ελλάς Ποντίων-ΑΟ Τυμπακίου

Αγία Παρασκευή – Απόλλων Αγίου Ιωάννου

Ρεπό: Αστέρας Περάματος

6η αγωνιστική

Αγία Παρασκευή-Ελλάς Ποντίων

Απόλλων Αγίου Ιωάννου-Νίκη Σητείας

Αστέρας Περάματος – ΑΟ Τυμπακίου

Ρεπό: Βύζας Μεγάρων

7η αγωνιστική

Αστέρας Περάματος- Απόλλων Αγίου Ιωάννου

ΑΟ Τυμπακίου – Αγία Παρασκευή

Ελλάς Ποντίων – Βύζας Μεγάρων

Ρεπό: Νίκη Σητείας

 

 

8ος ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

Μαρκό-Άρης Πετρούπολης

Αετός Λουτρών – ΑΕ Βαθύλλου/Πανσαμιακού

Ελλάς Σύρου – Ιάλυσος

Ρεπό: Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου

2η αγωνιστική

Ιάλυσος – Μαρκό

ΑΕ Βαθύλλου/Πανσαμιακού – Ελλάς Σύρου

Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου – Αετός Λουτρών

Ρεπό: Άρης Πετρούπολης

3η αγωνιστική

Ελλάς Σύρου- Αετός Λουτρών

Άρης Πετρούπολης- ΑΕ Βαθύλλου/ Πανσαμιακού

Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου – Μαρκό

Ρεπό: Ιάλυσος

4η αγωνιστική

Μαρκό- ΑΕ Βαθύλλου/Πανσαμιακού

Ιάλυσος – Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου

Ελλάς Σύρου- Άρης Πετρούπολης

Ρεπό: Αετός Λουτρών

5η αγωνιστική

Μαρκό – Ελλάς Σύρου

Αετος Λουτρών-Ιάλυσος

Άρης Πετρούπολης – Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου

Ρεπό: ΑΕ Βαθύλλου/Πανσαμιακού

6η αγωνιστική

Άρης Πετρούπολης-Αετός Λουτρών

Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου-Ελλάς Σύρου

ΑΕ Βαθύλλου/Πανσαμιακού- Ιάλυσος

Ρεπό: Μαρκό

7η αγωνιστική

ΑΕ Βαθύλλου/Πανσαμιακού- Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου

Ιάλυσος – Άρης Πετρούπολης

Αετός Λουτρών – Μαρκό

Ρεπό: Ελλάς Σύρου

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement