Connect with us

Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

ΑΟ Άρτεμις – ΑΠΟ Νικολακάκης 3-3

Published

on

Ματς για γερά νεύρα σήμερα στα Σπάτα μεταξύ των δύο αήττητων ομάδων Άρτεμις και Νικολακάκη, καθώς το παιχνίδι πρόσφερε χορταστικό σκορ, σασπένς (ανατροπή του σκορ), αποβολή. Ήταν ένα ντέρμπι από δύο ομάδες που κοσμούν την κατηγορία. Οι γηπεδούχοι στο 2΄ άνοιξαν το σκορ με γκολ του Τζεμπελίκου. Στο 38΄ η Άρτεμις έμεινε με δέκα παίκτες καθώς αποβλήθηκε ο Βασιλείου με δεύτερη κίτρινη. Σε καλό τάιμινγκ ο Νικολακάκης ισοφάρισε στο 45΄ με σουτ του Κυριακίδη κι έτσι οι δύο αντίπαλοι πήγαν ισόπαλοι στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη με δύο γρήγορα γκολ του Πάλμου στο 48΄ και του Κολονέρου στο 50΄ ο Νικολακάκης έκανε ολική ανατροπή του σκορ. Οι γηπεδούχοι έβγαλαν αντίδραση και στο 75΄ απευθείας φάουλ του Ράσα, μείωσαν σε 2-3. Τρία λεπτά αργότερα στο 78΄ ο Φυτιλής Μ. έκανε το 3-3 που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ της αναμέτρησης. Έτσι οι δύο ομάδες πήραν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Διαιτητής του αγώνα Αντωνίου Ελ, με βοηθούς τους Πολυχρονιάδη και Γουρνιά

 

ΑΡΤΕΜΙΣ (Φυτίλης) Καραογλάνης, Μέγας, Αβδέλας, Διαμάντης, Βασιλείου, Φυτιλής Λ. (73΄ Μπουλούμπασης), Παπάζογλου. Μοιρασγεντής (52΄ Φυτιλής Μ.), Παπαδόπουλος (60΄ Παπατσαράκης), Ράδα, Τζεμπελίκος

ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ (Δημητρόπουλος) Κατσάνος, Δαμιανίδης, Μινοσιάν (63΄ Μουστής), Βαφειάδης, Μαντζιώκας, Κυριακίδης, Καλέρης (59΄ Τσαλερίδης Ι.), Πάλμος, Μαβίδης, Κολονέρος, Αναγνώστου (46΄ Μαστρογιάννης)

Γράφει η Πέγκυ Παρίση
peggyparisi@outlook.com

Πηγήathlorama.blogspot.com

Β΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Τέσσερα στα τέσσερα η Βουλιαγμένη 0-2

Published

on

Δεύτερο συνεχόμενο διπλό για την Βουλιαγμένη και μάλιστα επί της πρωτοπόρου Αρτέμιδος, την οποία πλησίασε στο -4.

Η ομάδα των Νοτίων Προαστίων έχει τέσσερις συνεχόμενες νίκες και βρίσκεται σε φόρμα. Σήμερα επικράτησε επί της Αρτέμιδος στο ουδέτερο του Γέρακα με 2-0.

Τα γκολ, στο 28΄ με πέναλτι ο Μπινάς και στο 66΄ ο Μradi έγραψε το τελικό 0-2. Η Αρτέμιδα “φωνάζει” για το πέναλτι που δέχτηκε sτο πρώτο γκολ και με το σημερινό αποτέλεσμα έχασε το αήττητο μετά από οκτώ αγωνιστικές, αλλά παραμένει στην κορυφή με 22 βαθμούς.

Διαιτητής του αγώνα Αντωνίου Ελ, με βοηθούς τους Πολυχρονιάδη και Τσαλίκογλου

ΑΡΤΕΜΙΣ (Φύτιλης) Καραογλάνης, Παπάζογλου, Μέγας, Διαμάντης, Βασιλείου, Φυτιλής (84΄ Ράπτης), Μαντζεβελάκης, Νικολέας (65΄ Μοιρασγεντής), Παπαδόπουλος, Ράσα, Τζεμπελίκος (55΄ Αβδέλας)
ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (Καπίρης) Τριανταφύλλου, Σαμαράς, Κουφογιάννης, Κουκουνασούλης, Κωστόπουλος, Καρδαμίτσης, Ασλανίδης (70΄ Μαγγόγιας), Μπεκιάρης (59΄ Μαχαιρίδης), Πετρίτσης, Μπινάς, Μradi (83΄ Σιγκούνας)
Γράφει η Πέγκυ Παρίση
peggyparisi@outlook.com
Πηγή  – athlorama.blogspot.com

Continue Reading

stoplekto

Αποτελέσματα ΕΠΣΑΝΑ (9η αγωνιστική)

Published

on

ΕΠΣΑΝΑ - Α΄κατηγορία ΕΠΣΑΝΑ

Α' ΕΠΣΑΝΑ - 9η Αγωνιστική

ΗμερομηνίαClubsΏρα / Σκορ
2019-11-16 15:00:0016/11/2019ΠΑΟ Καλυβίων
Αχιλλέας Κ. Αχαρνών
3 - 2
2019-11-17 00:00:0017/11/2019Ωρωπός
Σαρωνικός Αναβ.
 00:00:00Ακυρώθηκε
2019-11-17 15:00:0017/11/2019ΑΟ Γ. Παθιακάκης
Ολυμπιακός Αγ. Στεφ.
 15:00:0015:00
2019-11-17 15:00:0017/11/2019Κρυονέρι
Παλλαυρεωτικός
 15:00:0015:00
2019-11-17 15:00:0017/11/2019Θησέας Ν. Μάκρης
ΑΟ Κορωπίου
 15:00:0015:00
2019-11-17 15:00:0017/11/2019Τριγλία Ραφήνας
Μάχη Μαραθώνα
 15:00:0015:00
2019-11-17 15:00:0017/11/2019Άρης Βούλας
Αστέρας Βάρης
 15:00:0015:00
2019-11-17 15:00:0017/11/2019Γλυκά Νερά
Άνοιξη
 15:00:0015:00

 

Β' ΕΠΣΑΝΑ 9η Αγωνιστική

ΗμερομηνίαClubsΏρα / Σκορ
2019-11-16 15:00:0016/11/2019ΑΠΟ Νικολακάκης
ΑΟ Ατλαντίς
1 - 4
2019-11-16 15:00:0016/11/2019ΑΟ Σταμάτας
Δόξα Άνοιξης
1 - 4
2019-11-16 15:00:0016/11/2019Αμφιάραος
Εθνικός Ν. Μάκρης
1 - 1
2019-11-16 15:00:0016/11/2019Λαυρεωτική
Μαύρος Αετός
2 - 0
2019-11-16 15:00:0016/11/2019ΑΟ Άρτεμις
Βουλιαγμένη
0 - 2
2019-11-16 15:00:0016/11/2019Νίκη Δροσιάς
Γέρακας
1 - 3
2019-11-16 15:00:0016/11/2019Πρωτέας Παλ. Φωκ.
Διόνυσος
7 - 1
2019-11-17 15:00:0017/11/2019Παμπαιανικός
Νικητές Ανθούσας
 15:00:0015:00

 

Γ' ΕΠΣΑΝΑ 9η Αγωνιστική

ΗμερομηνίαClubsΏρα / Σκορ
2019-11-16 15:00:0016/11/2019ΑΟ Παιανίας
Ολυμπιακός Βάρης
0 - 4
2019-11-17 15:00:0017/11/2019ΑΟ Αυλών
Δόξα Αγ. Άννας
 15:00:0015:00
2019-11-17 15:00:0017/11/2019ΑΕ Μενιδίου
Καπανδρίτι
 15:00:0015:00
2019-11-17 15:00:0017/11/2019Ολυμπιακός Λαυρίου
Συκάμινο
 15:00:0015:00
2019-11-17 15:00:0017/11/2019Αετός Πικερμίου
Πανσταυραϊκός
 15:00:0015:00
2019-11-17 15:00:0017/11/2019ΑΟ Κερατέας
Ραμνούς
 15:00:0015:00
2019-11-17 15:00:0017/11/2019Νικηφόρος
Κουβαράς
 15:00:0015:00

Continue Reading

Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

ΕΠΣΑΝΑ – Σχολή UEFA Β (2η φάση)

Published

on

ΕΠΣΑΝΑ - Α΄κατηγορία ΕΠΣΑΝΑ

Σας ενημερώνουμε ότι θα διεξαχθεί η 2η φάση της  σχολής UEFA Β στις 5-12/3/2020.Οι ενδιαφερόμενοι οφείλουν να αποστείλουν το ποσό των 450€ στον κάτωθι λογαριασμό έως τις 24/02/2020.

ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

GR 2701720780005078022777201

Continue Reading

stoplekto

Οι διαιτητές των αγώνων της ΕΠΣΑΝΑ (16-17/11/19)

Published

on

διαιτητές -επσα

Α Κατηγορία
(9η αγωνιστική)
Αγώνας Ημ/νία Ώρα Διαιτητές
8 ΠΑΟ ΚΑΛΥΒΙΩΝ – ΑΧΙΛΛΕΥΣ Κ.ΑΧΑΡΝΩΝ 16/11/19 15:00 ΠΑΠΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Α., ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗΣ Α., ΓΚΟΥΒΑΣ Χ.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΚΑΤΣΑΔΗΜΑΣ ΜIΧΑΛΗΣ)
(Παρατηρητής: ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ .)
9 ΠΑΣ ΩΡΩΠΟΣ – ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ 17/11/19 0:00
10 ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝ 17/11/19 15:00 ΜΠΕΡΕΤΑΣ Ν., ΓΚΟΥΒΑΣ Χ., ΠΑΠΑΔΙΩΤΗΣ Χ.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΣΠΑΘΗΣ )
(Παρατηρητής: ΒΑΘΗΣ .)
11 ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ ΑΠΟ – ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ 17/11/19 15:00 ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΠΥΚΝΗΣ Σ., ΠΟΛΙΤΗΣ Π.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΣΤΑΣΗΣ Δ)
(Παρατηρητής: ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ)
12 ΑΓΣΑ ΘΗΣ.ΕΘΝ.ΜΑΚΡΗΣ – ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΑΟ 17/11/19 15:00 ΦΩΣΤΕΡΗΣ Γ., ΛΑΜΠΡΟΥ Β., ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΑΔΗΣ Π.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΝΤΑΦΛΟΣ )
(Παρατηρητής: ΣΑΚΑΡΕΛΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ)
13 ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΡΑΦΗΝΑΣ ΑΟ – ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ 17/11/19 15:00 ΒΛΑΧΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ., ΓΟΥΡΝΙΑΣ Θ., ΤΖΑΦΟΛΙΑΣ Β.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΚΩΤΣΑΙΝΑΣ )
(Παρατηρητής: ΓΚΙΩΝΗΣ .)
14 ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΚΥΑΝΟΥΣ ΑΣΤΗΡ ΒΑΡΗΣ 17/11/19 15:00 ΜΑΝΙΩΤΗΣ Δ., ΒΙΤΣΕΝΤΖΑΤΟΣ Κ., ΚΟΥΛΟΧΕΡΗΣ Ι.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΚΑΤΣΑΔΗΜΑΣ ΜIΧΑΛΗΣ)
(Παρατηρητής: ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
15 ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ ΑΟ – ΑΝΟΙΞΗ 17/11/19 15:00 ΠΑΝΟΥΤΣΟΣ Π., ΚΟΥΤΖΙΑΚΟΥΤΖΙΔΗΣ Κ., ΣΠΙΘΑΣ Δ.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΧΑΡΙΣΗΣ )
(Παρατηρητής: ΜΗΤΡΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ)
Β Κατηγορία
(9η αγωνιστική)
Αγώνας Ημ/νία Ώρα Διαιτητές
16 ΑΠΟ ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ – ΑΟ ΑΤΛΑΝΤΙΣ 16/11/19 15:00 ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΓΟΥΡΝΙΑΣ Θ., ΛΑΜΠΡΟΥ Β.
(Παρατηρητής: ΠΕΠΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
17 ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΑΟ – ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ 16/11/19 15:00 ΑΡΦΑΝΗΣ Κ., ΚΑΛΛΗΣ Α., ΣΟΦΙΑΣ Α.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΣΟΥΛΟΣ )
(Παρατηρητής: ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ)
18 ΑΟ ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛΑΜΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.ΜΑΚΡΗΣ 16/11/19 15:00 ΜΑΝΙΩΤΗΣ Δ., ΠΥΚΝΗΣ Σ., ΠΑΠΑΔΙΩΤΗΣ Χ.
(Παρατηρητής: ΙΩΣΗΦΟΓΛΟΥ .)
19 ΑΠΕ ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ – ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ 16/11/19 15:00 ΡΕΝΤΙΦΗΣ Λ., ΤΣΕΛΙΟΣ Ν., ΣΠΙΘΑΣ Δ.
(Παρατηρητής: ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ .)
20 ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 16/11/19 15:00 ΑΝΤΩΝΙΟΥ Ε., ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΑΔΗΣ Π., ΤΣΑΛΙΚΟΓΛΟΥ Ν.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΚΟΝΙΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΣ)
(Παρατηρητής: ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ)
21 ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ – ΓΕΡΑΚΑ ΑΕ ΟΦ ΠΑΝ/ΚΟΥ 16/11/19 15:00 ΚΟΡΩΝΙΑΣ Κ., ΚΟΥΤΖΙΑΚΟΥΤΖΙΔΗΣ Κ., ΝΤΟΣΤΗΣ Κ.
(Παρατηρητής: ΠΑΠΑΔΗΣ .)
22 ΠΡΩΤΕΥΣ Π.ΦΩΚΑΙΑΣ – ΔΙΟΝΥΣΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 16/11/19 15:00 ΔΗΜΑΣ Μ., ΜΑΡΑΓΚΟΥ Β., ΚΑΡΑΠΙΠΕΡΗΣ Δ.
(Παρατηρητής: ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΡΑΣ .)
23 ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ – ΝΙΚΗΤΕΣ ΑΝΘΟΥΣΑΣ 17/11/19 15:00 ΚΟΥΤΡΟΜΑΝΟΣ Λ., ΝΙΚΑΣ Γ., ΜΙΧΑΛΙΤΣΗΣ Β.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΚΟΥΡΜΠΕΛΗΣ )
(Παρατηρητής: ΚΩΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ)
Γ Κατηγορία
(9η αγωνιστική)
Αγώνας Ημ/νία Ώρα Διαιτητές
24 ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ – ΑΠΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ 16/11/19 15:00 ΠΑΝΟΥΤΣΟΣ Π., ΤΣΕΛΕΠΙΔΗΣ .., ΠΕΡΔΙΚΗΣ Ι.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΝΤΑΦΛΟΣ )
(Παρατηρητής: ΤΖΕΡΕΜΕΣ ΗΛΙΑΣ)
25 Α.Π.Ο ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ – ΑΟ ΚΟΥΒΑΡΑ 17/11/19 15:00 ΓΚΟΥΓΚΑΡΗΣ Δ., ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ Κ., ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ Δ.
(Παρατηρητής: ΚΑΛΛΗΣ -)
26 ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ – ΑΟ ΡΑΜΝΟΥΣ 17/11/19 15:00 ΠΑΠΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Α., ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ Α., ΤΣΕΛΙΟΣ Ν.
(Παρατηρητής Διαιτησίας: ΚΟΝΙΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΣ)
(Παρατηρητής: ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ .)
27 ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ – ΑΟΜ ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΙΚΟΣ 17/11/19 15:00 ΤΣΑΛΙΚΟΓΛΟΥ Ν., ΚΙΝΑΣ Θ., ΡΙΖΟΣ Δ.
(Παρατηρητής: ΧΑΣΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
28 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡΙΟΥ – ΑΟ ΣΥΚΑΜΙΝΟΥ 17/11/19 15:00 ΠΕΡΔΙΚΗΣ Ι., ΖΟΡΜΠΑΛΑΣ Η., ΚΑΜΠΕΡΟΣ ..
(Παρατηρητής: ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ )
29 ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ – ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ 17/11/19 15:00 ΚΩΣΤΑΚΗΣ Α., ΣΤΑΜΑΤΗΣ Α., ΣΠΑΡΑΓΓΗΣ Ν.
(Παρατηρητής: ΜΠΑΡΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
30 ΑΟ ΑΥΛΩΝΟΣ 1958 – ΑΠΣ ΔΟΞΑ ΑΓ.ΑΝΝΑΣ 17/11/19 15:00 ΔΗΜΑΣ Μ., ΒΙΔΑΛΗΣ Κ., ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ Α.
(Παρατηρητής: ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ .)

Continue Reading