Connect with us

Α΄ Ε.Π.Σ.Π.

ΑΟ Καστέλλας- Αστέρια Δραπετσώνας 3-0

Published

on

Γούρικο αποδεικνύεται το 2019 για τον ΑΟ Καστέλλας, καθώς μετά από επτά συνεχόμενες ήττες επανήλθε στις επιτυχίες καταβάλλοντας με 3-0 τα Αστέρια Δραπετσώνας.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν στη νίκη στην επανάληψη, χάρη στα τέρματα των  Μπουτσίνη 60’(απευθείας κόρνερ) , Τσερεγκούνη(66’) και Πάσα(72’).

Σωστός ο διαιτητής Ποτόγλου.

ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ: Χαραλαμπίδης, Παπαθέου, Βιτσαράς, Μανώλης, Τσάκος, Δημόπουλος, Τσερεγκούνης(76’ Μποτρομλής), Λυσσέας(57’ Μποντέτσι), Πάσα, Καρκαβίτσας(46’ Μπουτσίνης), Σκούρτης(64’ Πατρικάκος).

ΑΣΤΕΡΙΑ: Βορρίσης, Πετεινός, Γεωργαλάς(77’ Τριαφυλλίδης), Ρωμανός, Κυριαζής, Αναγνώστης, Αλίκα, Ζερτίδης(66’ Σαμαράς), Λαγάνης(77’ Μπέλης), Αθανασίου, Βιτώρης(81’ Μουρτζούκος).

stoplekto

Τα πλήρη αποτελέσματα της β’ φάσης του Κυπέλλου Πειραιά(22/9)- Τα ζευγάρια της Γ’ φάσης

Published

on

ΕΠΣ Πειραιά

Αναλυτικά τα πλήρη αποτελέσματα της β’ φάσης του Κυπέλλου Πειραιά το Σαββατοκύριακο 21-22/9.

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 21/9

16.30 ΑΣ Ποντίων- Χαραυγή 0-0 κ.δ. και παρ. 4-5(πέναλτι)

16.30 Δόξα Πειραιά- Αμφιάλη 0-2 στην παράταση

16.30 Προφήτης Ηλίας- Ίκαρος Καλλιθέας 0-4

16.30 Αίας Σαλαμίνας– Αστέρας Κερατσινίου 5-1

17.00 Ηρακλής Νίκαιας- ΑΕ Μαύρου Αετού Ολυμπιάδας 0-2

17.00 Πειραϊκός– Πανφαληρικός 3-0

17.00 Δάφνη Ταμπουρίων- ΑΟ Κορυδαλλός 0-7

17.00 Ήφαιστος– Νέοι Ιωνικού 3-1

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 22/9 

 

11.00 ΑΟΑΔ- Αετός Κορυδαλλού 0-2

11.00 ΑΟ Πειραιάς- Δίας Κορυδαλλού 0-4

11.30 Φαληρικός- Θύελλα Μοσχάτου 1-2

11.30 Πήγασος Αγίου Διονυσίου- Νίκη Ρέντη 0-5

11.30 Φίλαθλοι– Νέοι Δραπετσώνας 1-1(κ.δ. και παρ.) 4-3(πέναλτι)

11.30 Φοίνικας Αγίας Σοφίας– ΑΟ Καστέλλας 2-0

14.00 Οδηγήτρια- ΑΕ Σαρωνικός Αίγινας 0-1

14.00 Ένωση Καμινίων- Αστυπάλαια Κορυδαλλού 0-2

16.30 ΑΣ Δραπετσώνας- ΑΕ Θύελλας Αχιλλέα Κορυδαλλού 1-3

16.30 Θησέας- ΑΟ Καραβάς 1-3

16.30 ΑΕ Περάματος- Παννεαπολικός 2-1

16.30 ΑΕ Σαλαμίνας- Ελλάς Ποντίων 1-5

17.00 Χαλκηδώνα- Νέοι Ευγενείας 2-3

17.00 Αναγέννηση Μοσχάτου- Προοδευτική 1-5

17.00 Ολυμπιακός Κερατσινίου- Αμπελακιακός 0-8

17.00 Ατρόμητος Πειραιά– Ατρόμητος Κερατσινίου 2-1

  • Με έντονα γράμματα οι ομάδες που πέρασαν στον επόμενο γύρο.

 

Τα ζευγάρια που προέκυψαν βάση της κλήρωσης στη γ΄φάση του θεσμού: 

 

1. ΑΜΦΙΑΛΗ – ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
2. ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ – ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ
3. ΗΦΑΙΣΤΟΣ  –  ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
4. ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΑΕ ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ/ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ
5. ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ –  ΔΙΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ
6. ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ
7. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ –ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
8. ΚΑΡΑΒΑΣ – ΑΠΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
9. ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
10. ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ  – ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ
11. ΝΙΚΗ ΡΕΝΤΗ – ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ
12. ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ  – ΑΕ ΧΑΡΑΥΓΗ ΑΣΤΕΡΑΣ

*Στη δ’ φάση προκρίνεται χωρίς αγώνα τα σωματεία ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ, ΑΕ ΘΥΕΛΛΑΣ ΑΧΙΛΛΕΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ, ΦΙΛΑΘΛΟΙ και η ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ.

 

*Οι αγώνες της τρίτης φάσης θα διεξαχθούν το Σαββατοκύριακο 28-29/9, καθώς και τις Τετάρτες 2/10 και 9/10.

Continue Reading

stoplekto

Δάφνη Ταμπουρίων- ΑΟ Κορυδαλλός 0-7

Published

on

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε ο ΑΟ Κορυδαλλός τον αγώνα της δεύτερης φάσης του Κυπέλλου Πειραιά καθώς σάρωσε με 7-0 την αδύναμη Δάφνη Ταμποτυρίων και προκρίθηκε πανηγυρικά στον τρίτο γύρο, όπου θα αντιμετωπίσει τον Ήφαιστο.

Τα γκολ των νικητών πέτυχαν οι Κοντονίκας(78’, 84’), Παγώνης(5’αυτογκόλ), Καραντινός(20’), Μακρής 25’(πέναλτι), Ούγγρης(35’) και Αγγειάδης 65’.

Καλός ο διαιτητής Γιανναράκης.

ΔΑΦΝΗ: Κατσίπης, Χατζηιωαννίδης, Παπαδάτος(63’ Γκόβας), Παγώνης, Σαραφόπουλος(66’ Φωτόπουλος), Γεροντάκης(31’ Παπαδόπουλος), Χατζηκωσταράς, Τομαής(46’ Βρύνιος), Αληφραγκής, Παναγιωτόπουλος, Χάλαρης.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ: Σκυλάς, Ζαχαρίου(46’ Μαυροκέφαλος), Καραντινός, Λαμπάκης, Δερμεντζόγλου, Ούγγρης(60’ Κουγιουμτζόγλου), Γερογιάννης, Μάρθας, Χαραλάμπους(60’ Γιαννακόδημος), Αγγειάδης, Μακρής(46’ Κοντονίκας).

Continue Reading

LIKE