Β΄ Ε.Π.Σ.Π.

Αστέρας Νίκαιας- Άρης Αμφιάλης 2-1

Αν και έμεινε πίσω στο σκορ ο Αστέρας Νίκαιας επικράτησε με 2-1 του Άρη Αμφιάλης στα τελευταία λεπτά και πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Πειραιά.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα με αυτογκόλ του Πολλάτου στο 16′. Στην επανάληψη ο Αστέρας μεταμορφώθηκε και κατάφερε να γυρίσει “τούμπα” το ματς χάρη σε δυο γκολ σε ένα λεπτό στο φινάλε των Χατζηλάρη(85′) και Καφαταρίδη(86′). Οι γηπεδούχοι είχαν χάσει και πέναλτι στο 55′ με τον Χατζηλάρη, που απέκρουσε ο Τριανταφύλλου.

Διαιτήτευσε ο Μπεσίρης.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Ρίμπας, Τάφα, Πολλάτος (32’ Τσιτούρας), Συρίγος, Σάμαρης (73’ Μανώλας), Ξυπολυτάς, Ιωάννου, Τσουκαλάς (73’ Καφαταρίδης), Κατσούλας (46’ Μπέλος, 83’ λ.τρ Καζάκος), Μιχαηλίδης, Χατζηλάρης.

ΑΡΗΣ: Τριανταφύλλου, Χριστοφής, Αναστασίου Δ. (81’ Δρακουλαράκος), Καρβούνης, Ρουσίδης, Σάνκα (46’ λ.τρ Πόλλιας), Αναστασίου Γ., Χασάπης, Καλούδης (40’ λ.τρ Ξύγκος), Ναριμανίδης (60’ Ζαχαρόπουλος), Κουμούσης (60’ Κεμεντζές).