Connect with us

Α΄ Ε.Π.Σ.Π.

Αστέρια Δραπετσώνας – Ήφαιστος 2-0

Published

on

Πρώτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα  για τα Αστέρια Δραπετσώνας  που επικράτησαν του Ηφαίστου με 2-0 και ατενίζουν πλέον με αισιοδοξία το μέλλον.

Ο Μουρτζούκος στο 11’ άνοιξε το σκορ .

Ο Ήφαιστος έχασε μοναδική ευκαιρία για την ισοφάριση στο 70’ όταν κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Κούβαρη , αλλά ο Κτενάς που το εκτέλεσε δεν μπόρεσε να νικήσει τον Βορρίση που απέκρουσε σωτήρια .

Αντίθετα οι Δραπετσωνίτες αξιοποίησαν το πέναλτι που τους δόθηκε σε ανατροπή του Αναγνώστη . Ο  Λαγάνης ψύχραιμα έγραψε το τελικό 2-0 .

Σωστός ο διαιτητής Τραϊφόρος

ΑΣΤΕΡΙΑ ΔΡΑΠ.: Βορρίσης, Κρέτσης( 54’ Λύκος) Πετεινός( 84΄΄ Τριανταφυλλίδης) Ρωμανάς, Χιώτης , Αναγνώστη, Αλίκα( 63΄Γεωργαλάς) Γεράρδης, Μουρτζούκος, Λαγάνης, Βιτώρης( 88’ Γουναρίδης)

ΗΦΑΙΣΤΟΣ : Σπαχίου, Στέφα Κλ. Νικολιάς, Βικιώτης, Λοκόσης,Μεταξάς( 80’ Φάλοου) Ταμπάκου( 11’ λ.ρ Κοψίδας) Σάμιος, Κούβαρης, Σιδηρόπουλος, Κτενάς

Α΄ Ε.Π.Σ.Π.

Τα πλήρη αποτελέσματα και τα ζευγάρια της Β’ φάσης του Κυπέλλου Πειραιά

Published

on

ΕΠΣ Πειραιά

Ολοκληρώθηκαν οι αγώνες της α’ φάσης του Κυπέλλου Πειραιά. Κατόπιν της κλήρωσης, ακολουθούν τα ζευγάρια που προέκυψαν στον δεύτερο γύρο του θεσμού.

 

Α’ ΦΑΣΗ

Σάββατο 14/9

 

Φοίνικας Αγίας Σοφίας– ΑΕ Χατζηκυριακείου 1-0

ΑΕ Σαλαμίνας– Ποσειδώνας Χατζηκυριακείου 3-2

ΑΣ Κωφών- Οδηγήτρια 1-3

Πανιώνιος Κερατσινίου- ΑΟΑΔ 1-3

Νέο Ικόνιο- Νέοι Δραπετσώνας 0-4

Αστέρια Δραπετσώνας- Αναγέννηση Μοσχάτου 0-2

Πειραϊκός– Λέοντες Καμινίων 0-0(κ.δ. και παρ.), 5-4 στα πέναλτι

Ήφαιστος– Περαμαϊκός 3-0

 

Κυριακή 15/9

11.00

Δάφνη Ταμπουρίων– ΑΕ Νίκαια 2-2(κ.δ.)- 3-3(παράταση), 4-2(πέναλτι)

Πυθαγόρας- Θησέας 0-3

ΑΟ Πειραιάς– Αστέρας Νίκαιας 1-0

Φίλαθλοι– Παντζιτζιφιακός 1-0

17.00

Προμηθέας- Πήγασος Αγίου Διονυσίου 0-2

Προφήτης Ηλίας– Σαλαμινομάχοι 2-1

Φαληρικός-Κύπρος Κορυδαλλού 6-0

Ένωση Α.Α. Ρέντη- Ένωση Καμινίων 0-2

ΑΟ Κορυδαλλός– Άρης Αμφιάλης 2-0

Ολυμπιακός Κερατσινίου– ΑΟΚ Φαλήρου 4-1

  • Με έντονα γράμματα οι ομάδες που προκρίθηκαν στον δεύτερο γύρο.

 

 

Τα ζευγάρια που προέκυψαν στη Β’ Φάση του Κυπέλλου Πειραιά

1. ΑΟ ΠΕΙΡΑΙΑΣ – ΔΙΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

2. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΟΣΧΑΤΟΥ- ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ

3. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

4. ΗΦΑΙΣΤΟΣ – ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ ΙΩΝΙΚΟΥ

5. ΑΕ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ- ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ

6. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ- ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ

7. ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ- ΠΑΝΦΑΛΗΡΙΚΟΣ

8. ΘΗΣΕΑΣ- ΑΟ ΚΑΡΑΒΑΣ

9. ΦΙΛΑΘΛΟΙ- ΝΕΟΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ

10. ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ

11. ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ- ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ

12. ΧΑΛΚΗΔΩΝ – ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ

13. ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΓ. ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ- ΝΙΚΗ ΡΕΝΤΗ

14. ΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ – ΑΕ ΘΥΕΛΛΑ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΛΟΥ

15. ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ– ΑΕ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ

16. ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

17. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ- ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑ

18. ΑΟΑΔ – ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

19. ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΕ ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ

20. ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ- ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

21. ΔΑΦΝΗ ΤΑΜΠΟΥΡΙΩΝ- ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ

22. ΕΝΩΣΗ ΚΑΜΙΝΙΩΝ – ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

23. ΔΟΞΑ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΑΜΦΙΑΛΗ

24. ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ – ΑΕ ΧΑΡΑΥΓΗ ΑΣΤΕΡΑΣ

Οι αγώνες της β’ φάσης θα γίνου το Σαββατοκύριακο 21-22/9. 

Η κλήρωση για την γ΄φάση του Κυπέλλου θα γίνει αυτή την Τετάρτη 18/9 στις 17.00 στα γραφεία της Ένωσης.

Continue Reading

stoplekto

Και ο Γ. Συμιγδάλας στον Ηρακλή Νίκαιας

Published

on

Στην απόκτηση του ταχύτατου αριστερού μπακ Γιάννη Συμιγδάλα προχώρησε ο Ηρακλής Νίκαιας. Ο 24χρονος ποδοσφαιριστής, που είναι παράλληλα και γυμναστής ΤΕΦΑΑ, έχει αγωνιστεί στο παρελθόν σε ΑΟ Σύρου, Άγιαξ Σύρου, Αναγέννηση Επανωμής, Εθνικό Σόχου, Ηρακλή Αμπελοκήπων και ΑΕ Αμπελοκήπων.

Continue Reading

LIKE