Γκολ και θέαμα στο Δάφνη Π.Φαλήρου – Ολυμπιακός Λιοσίων (φωτο)

Συναρπαστικό ματς έλαβε χώρα στο γήπεδο ”Σωτήρης Αγγελόπουλος” εκεί που η Δάφνη Παλαιού Φαλήρου αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 3-3 με τον Ολυμπιακό Λιοσίων. Οι φιλοξενούμενοι αναγκάστηκαν να αγωνιστούν για περισσότερο από 80′ με παίκτη λιγότερο αφού στο 10′ ο Γεροντάκης έπιασε την μπάλα με το χέρι εκτός περιοχής με αποτέλεσμα να αντικρίσει την απευθείας κόκκινη κάρτα. Παρ’ όλα αυτά, η ομάδα των Λιοσίων άνοιξε το σκορ στο 22′ με τον Τσέλα. Η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση αφού στο 33′ ο Τσάγκαρης με κεφαλιά ισοφάρισε. Στο 64′ το συγκρότημα του Θοδωρή Κουτσουδάκη πήρε και πάλι το προβάδισμα στο σκορ χάρις σε ωραίο γκολ στο Μπεκατώρου. Στο 78′ ο Κυφωνίδης με ωραίο πλασέ έκανε το 2-2, με τους ”ερυθρόλευκους” να σημειώνουν στις καθυστερήσεις το 3-2 με πέναλτι του Τσέλα ενώ παράλληλα την άγουσα για τα αποδυτήρια είχε πάρει για τους γηπεδούχους ο Χατζηαντωνίου. Παρ’ όλα αυτά η ομάδα του Βαγγέλη Σάπκα δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και κατάφερε να αποσπάσει το βαθμό χάρις στην εκτέλεση φάουλ του Ντερβισάι στο 2′ των καθυστερήσεων

ΔΑΦΝΗ: Σκανδαλάκης, Γιουκάκης, Λυκουρόπουλος (67′ Χατζηαντωνίου), Χατζηράπτης, Τσάγαρης, Φλωράκης (79′ Βουδούρης), Κυφωνίδης (82′ Πανταζόπουλος), Σενάι, Ντερβισάι, Τσούκας, Περπερίδης

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Γεροντάκης, Βήχας, Δούκας (46′ Δούβος), Στρατής, Τομπουλίδης, Βατίστας, Τσέλα, Λούκας, Μπεκατώρος, Ρεστόβ (10′ Γιαννόπουλος), Μπουφίδης (85′ λ. τρ. Πάγια)