Α΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Γλυκά Νερά – Μάχη Μαραθώνα 1-1

Ισόπαλη έληξε η αναμέτρηση μεταξύ των Γλυκών Νερών και της Μάχης Μαραθώνα με σκορ 1-1. Με αποτέλεσμα και οι δύο ομάδες να μην έχουν γευτεί ακόμα το τρίποντο και με τους γηπεδούχους να παίρνουν τον πρώτο τους βαθμό. Μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι τα Γλυκά Νερά και κατάφεραν μόλις στο 5΄ με σουτ του Βάρδα να προηγηθούν με 1-0, σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος η Μάχη κατάφερε νωρίς στο 58΄ να ισοφαρίσει με τον Αχμέτ, με σουτ το οποίο πέρασε μέσα από την τρύπα των διχτυών στον ουρανό της εστίας του Βιταλιώτη, ένα γκολ που κατακυρώθηκε με τρία λεπτά καθυστέρησης, καθώς υπήρχαν ενστάσεις για το αν ήταν γκολ ή όχι. Έτσι, οι δυο ομάδες μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις.

Διαιτητής του αγώνα Φωστέρης, με βοηθούς τους Γουρνιά και Κάλλη

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ (Μιχαήλοβιτς) Βιταλιώτης Λ., Χριστοδούλου, Φώτος, Θανόπουλος, Μάνδαλος, Βάρδας, Βλάχος, Βιταλιώτης Γ., Βασιλός (84΄ Καπράλος), Βαμβουκλής, Μαστρόπουλος (56΄ Δρούγκας)

ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ (Τσιγκούλης) Ζάγαρης, Σαβουλίδης (65΄ Καχόπουλος), Φλώρος, Βούσουλας, Αχμέτ, Παρούσος (46΄ Καραλής), Παυλάκης, Νταή (83΄ Σένε Κ.), Παντελίδης (62΄ Selamaj), Σένε Α., Τζήμας

Γράφει ο Δημήτρης Παρίσης
dimitrisparisis@hotmail.com

Πηγήathlorama.blogspot.com

Τριγλία Ραφήνας – Παθιακάκης 3-2

Η Τριγλία στο ουδέτερο της Αγίας Μαρίνας επικράτησε με 3-2 επί του Παθιακάκη. Μόλις στο 4΄ ο Λιάκος έκανε το 0-1 αιφνιδιάζοντας τους γηπεδούχους. Η Τριγλία αντέδρασε άμεσα και οκτώ λεπτά αργότερα στο 12΄ ο Γκαβασιάδης έκανε το 1-1 με κεφαλιά. Τέσσερα λεπτά αργότερα στο 16΄ ο Ζαφειρόπουλος έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους γράφοντας το 2-1. Στο 24΄ το δοκάρι του Σπανού σταμάτησε τον Γκαβασιάδη.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 61΄ ο Γκαβασιάδης με δεύτερο δικό του γκολ έκανε το 3-1. Ο Παθιακάκης πέντε λεπτά πριν τη λήξη του παιχνιδιού στο 85΄ μείωσε το σκορ σε 3-2 με κεφαλιά του Ιορδανίδη. Η Τριγλία με τη νίκη της αυτή, πήρε το τρίτο τρίποντο, ενώ το παιχνίδι παρακολούθησε και ο Νίκος Κωστένογλου.

Διαιτητής του αγώνα Παπαποστόλου, με βοηθούς τους Τζαφόλια Β. και Σπίθα

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Ασλάνογλου) Κύρκος, Παπαδιονυσίου (76΄ Πατσιούρας), Τσέπας, Τσάγκαρης, Τσούκας, Καραγιάννης, Ζαφειρόπουλος (76΄ Λαγός), Σκαφίδας, Γκαβασιάδης, Μουστόγιαννης (93΄ Κουμουτσέας), Αρβανιτίδης (60΄ Γαλανόπουλος)

ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ (Κιλιμτζίδης) Σπανός, Ανεζύρης, Λειβαρτζινός, Σιάτη, Μανγκαλατσίου (55΄ Δρόσος), Τζόρβας (63΄ Ιορδανίδης), Κατσιγιάννης, Κωστένογλου (89΄ Καρβούνης), Ρόμπολας, Λιάκος (72΄ Κατσαρίδης)

Πηγή – athlorama.blogspot.com

Continue Reading

Άνοιξη – ΠΑΟ Καλυβίων 1-1

Δύο πολύτιμους βαθμούς άφησε στην Άνοιξη ο αήττητος μέχρι σήμερα το απόγευμα ΠΑΟ Καλυβίων . Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν στο 39’ με τον Μάτι που είχε περάσει στο ματς δέκα λεπτά νωρίτερα, στην θέση του τραυματία Λάπα,  αλλά δεν κατάφεραν να κρατήσουν την νίκη καθώς ένα τέταρτο πριν το τέλος του αγώνα ο Κωβαίος με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσια ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Διαιτητές ήταν οι  Ζαχαρόπουλος, Λάμπρου και Κουτζιακουτζίδης.

ΑΝΟΙΞΗ : Σαχάι, Παλασκώνης, Νικόλα, Γκόλιας, Τρακάκης, Λεβέντης (15’ λ. τρ. Γκαγκώσης), Κατσέρης (90’ Κουκλάς), Ξενάκης (81’ Γκέγκα), Παληαρούτας, Δαρζέντας (68’ Σακελλαρίου), Κωβαίος.

ΠΑΟ ΚΑΛΥΒΙΩΝ : Παππάς, Χάιδος, Σιδέρης, Χριστόπουλος, Σύρος (93’ Κετέογλου), Μαυροθαλασσίτης (77’ Καρελιώτης), Πάτσης, Ντούνης, Χαραλάμπους (90’ Πλίτσης), Λάπας (29’ λ. τρ. Μάτι), Παντελίδης.