Β΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Επιστροφή στις νίκες για Παμπαιανικό

Στις νίκες επέστρεψε ο Παμπαιανικός, επικρατώντας του Διόνυσου με 4-1. Στο 1ο ημίχρονο ο Παμπαιανικός κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο αναγκάζοντας το Διόνυσο σε παθητικό ρόλο, ενώ στο 2ο ημίχρονο οι αλλαγές των φιλοξενούμενων βοήθησαν αρκετά στον επιθετικό τομέα.

Στο 4΄ σε εκτέλεση κόρνερ του Selvija o πρωτοεμφανιζόμενος 16χρονος Cacaj με σουτ σημείωσε το 1-0

Στο 25΄ μετά από σέντρα του Χρυσανθόπουλου ο Α. Γκέσουρας έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Παμπαιανικού -Στο 35΄ ο Γκόμπλιας με μπαλιά 30 μέτρων βρήκε πίσω από την πλάτη των αμυντικών τον Selvija ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να σημειώσει το 2-0

Ο Παμπαιανικός έχασε τέσσερις ευκαιρίες για να διευρύνει το σκορ αλλά οι Τσιγάρας, Selvija, Γιαμάς και Δημήτρουλας δεν κατάφεραν να νικήσουν τον Μπακοδήμο.

Στο 53΄ ο Μπαλογιάννης με απευθείας εκτέλεση φάουλ σημάδεψε για δεύτερη φορά το οριζόντιο δοκάρι του Ομουρίδη -Στο 63΄ ο Γιαμάς βρήκε τον Selvija ο οποίος έγραψε το 3-0

Στο 70΄ ο Καρατζίκος εκτέλεσε φάουλ και ο Μπαλογιάννης με κεφαλιά μείωσε σε 3-1

Στο 80΄ ο Selvija με σουτ σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Μπακοδήμου

Στο 83΄ αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο Μπρέγιαννης

Στο 86΄ ο Selvija με απευθείας εκτέλεση φάουλ σημάδεψε για δεύτερη φορά το οριζόντιο δοκάρι του Μπακοδήμου

Στο 90+2΄ ο Τσιτιμάκης με ωραίες ντρίπλες απέφυγε δύο αμυντικούς και πάσαρε στον Ντούλα που σημείωσε το τελικό 4-1 με σουτ.

Διαιτητές: ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ, ΓΟΥΡΝΙΑΣ, ΤΣΕΛΙΟΣ

ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ(Τριανταφύλλου): Ομουρίδης, Μπρέγιαννης, Αντωνόπουλος (75΄Κατσίμπρας), Cacaj, Χατζής, Γκόμπλιας, Selvija (88΄Ντούλας), Παρθένης, Γιαμάς(84΄Τσιτιμάκης), Τσιγάρας, Δημήτρουλας

ΔΙΟΝΥΣΟΣ: Μπακοδήμος, Ευαγγελάτος, Βαϊόπουλος(46΄Μαρώλιας), Χ.Γκέσουρας, Μίσιος, Καρατζίκος, Vlashj, Χρυσανθόπουλος, Αγγελόπουλος(75΄Δρόσος), Α.Γκέσουρας, Konomj(46΄Μπαλογιάννης).