Α΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Ηρακλής  Ελευσίνας – Νέα Πέραμος 0-2

Με κεκτημένη ταχύτητα από την μεγαλειώδη νίκη επί του Βύζαντα την περασμένη αγωνιστική, η Νέα Πέραμο άλωσε και το «Γ. Ρουμελιώτης», καταβάλλοντας με 2-0 τον νωχελικό Ηρακλή Ελευσίνας.

Οι φιλοξενούμενοι στο 28’ είχαν δοκάρι με τον Σαχόλι και κατάφεραν να «καθαρίσουν» το ματς στα πρώτα λεπτά της επανάληψης με τα γκολ των Αγάθη(52’) και Σεβαστή(56’).

Μετά από εννιά μήνες επανήλθε στην αγωνιστική δράση για τη Νέα Πέραμο  ο Γιάννης Αναστασίου, ο οποίος ξεπέρασε το πρόβλημα που αντιμετώπισε στο πόδι του(κάταγμα).

Στο 80’ οι νικητές συνέχισαν με δέκα, καθώς τραυματίστηκε ο  Γεωργιάδης και ενώ είχαν γίνει και οι τέσσερις αλλαγές.

Πολύ καλός ο διαιτητής Χρέλιας.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Τζωρτζινάκης, Μπίμπα, Κάτσος, Σκαμαντζούρας(60’ Τυρλής), Μπακατσέλος, Πέππας, Χατζηαντωνάκης,  Στύλα, Καφαντάρης(70’ Παροτσίδης), Τοπτίδης, Πεπονής.

ΝΕΑ: Μικρός, Τσολιάκος(73’ Χωραβάτης), Χριστοδουλίδης, Γεωργιάδης, Γαλανός(78’ Αναστασίου), Καλαϊτζίδης(65’ Γκελάι), Σεβαστή, Κουσίδης, Αγάθης, Σαχόλι, Καμπόλης(69’ Δράγαζης).