Connect with us

Β΄ Ε.Π.Σ.Π.

Η νέα διοίκηση του Πανιώνιου Κερατσινίου

Published

on

Συγκροτήθηκε σε σώμα η νέα διοίκηση του Πανιώνιου Κερατσινίου με την παρακάτω σύνθεση :

Πρόεδρος :Χαλαρής Γεώργιος

Αντιπρόεδροι :Τσάτσης Αντώνης- Παπαλεξάνδου Γιώργος

Γενικός Γραμματέας: Μπεντεβης Νεκτάριος

Ταμίας: Βεζύρης Μιχάλης

Γενικός Αρχηγός: Α’ Καναβάρης Μάνος

Β’ Τζανετουλάκος Γιώργος

Α΄ Ε.Π.Σ.Π.

Τα πλήρη αποτελέσματα και τα ζευγάρια της Β’ φάσης του Κυπέλλου Πειραιά

Published

on

ΕΠΣ Πειραιά

Ολοκληρώθηκαν οι αγώνες της α’ φάσης του Κυπέλλου Πειραιά. Κατόπιν της κλήρωσης, ακολουθούν τα ζευγάρια που προέκυψαν στον δεύτερο γύρο του θεσμού.

 

Α’ ΦΑΣΗ

Σάββατο 14/9

 

Φοίνικας Αγίας Σοφίας– ΑΕ Χατζηκυριακείου 1-0

ΑΕ Σαλαμίνας– Ποσειδώνας Χατζηκυριακείου 3-2

ΑΣ Κωφών- Οδηγήτρια 1-3

Πανιώνιος Κερατσινίου- ΑΟΑΔ 1-3

Νέο Ικόνιο- Νέοι Δραπετσώνας 0-4

Αστέρια Δραπετσώνας- Αναγέννηση Μοσχάτου 0-2

Πειραϊκός– Λέοντες Καμινίων 0-0(κ.δ. και παρ.), 5-4 στα πέναλτι

Ήφαιστος– Περαμαϊκός 3-0

 

Κυριακή 15/9

11.00

Δάφνη Ταμπουρίων– ΑΕ Νίκαια 2-2(κ.δ.)- 3-3(παράταση), 4-2(πέναλτι)

Πυθαγόρας- Θησέας 0-3

ΑΟ Πειραιάς– Αστέρας Νίκαιας 1-0

Φίλαθλοι– Παντζιτζιφιακός 1-0

17.00

Προμηθέας- Πήγασος Αγίου Διονυσίου 0-2

Προφήτης Ηλίας– Σαλαμινομάχοι 2-1

Φαληρικός-Κύπρος Κορυδαλλού 6-0

Ένωση Α.Α. Ρέντη- Ένωση Καμινίων 0-2

ΑΟ Κορυδαλλός– Άρης Αμφιάλης 2-0

Ολυμπιακός Κερατσινίου– ΑΟΚ Φαλήρου 4-1

  • Με έντονα γράμματα οι ομάδες που προκρίθηκαν στον δεύτερο γύρο.

 

 

Τα ζευγάρια που προέκυψαν στη Β’ Φάση του Κυπέλλου Πειραιά

1. ΑΟ ΠΕΙΡΑΙΑΣ – ΔΙΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

2. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΟΣΧΑΤΟΥ- ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ

3. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

4. ΗΦΑΙΣΤΟΣ – ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ ΙΩΝΙΚΟΥ

5. ΑΕ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ- ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ

6. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ- ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ

7. ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ- ΠΑΝΦΑΛΗΡΙΚΟΣ

8. ΘΗΣΕΑΣ- ΑΟ ΚΑΡΑΒΑΣ

9. ΦΙΛΑΘΛΟΙ- ΝΕΟΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ

10. ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ

11. ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ- ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ

12. ΧΑΛΚΗΔΩΝ – ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ

13. ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΓ. ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ- ΝΙΚΗ ΡΕΝΤΗ

14. ΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ – ΑΕ ΘΥΕΛΛΑ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΛΟΥ

15. ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ– ΑΕ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ

16. ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

17. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ- ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑ

18. ΑΟΑΔ – ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

19. ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΕ ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ

20. ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ- ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

21. ΔΑΦΝΗ ΤΑΜΠΟΥΡΙΩΝ- ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ

22. ΕΝΩΣΗ ΚΑΜΙΝΙΩΝ – ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

23. ΔΟΞΑ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΑΜΦΙΑΛΗ

24. ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ – ΑΕ ΧΑΡΑΥΓΗ ΑΣΤΕΡΑΣ

Οι αγώνες της β’ φάσης θα γίνου το Σαββατοκύριακο 21-22/9. 

Η κλήρωση για την γ΄φάση του Κυπέλλου θα γίνει αυτή την Τετάρτη 18/9 στις 17.00 στα γραφεία της Ένωσης.

Continue Reading

stoplekto

Στα πέναλτι ο Πειραϊκός 5-4 τους Λέοντες Καμινίων

Published

on

Με περιπετειώδη τρόπο ο Πειραϊκός κατάφερε να πάρει την πρόκριση από τους αξιόμαχους Λέοντες Καμινίων, καθώς μετά από 120 «άγονα» λεπτά σε κανονική διάκρεια και παράταση(0-0), επικράτησε στην διαδικασία των πέναλτι με 5-4, έπειτα από 16 συνολικά εκτελέσεις.

Από την άσπρη βούλα για τους νικητές ευστόχησαν οι Kαλυβωκάς, Ζωγράφος, Πατριώτης, Τσαλατσάνης και Αναγνώστης, ενώ δεν βρήκαν δίχτυα οι Καραμπάτσης(άουτ), Θεοχαράκης(άουτ) και Καλλίνικος(απόκρουση Ρούσση).

Για τους Λέοντες εύστοχοι ήταν οι Διαμαντόπουλος, Μουστάκας, Τριγύρης και Παπαφώτης και μοιραίοι οι

Μπετενιωτης(απέκρουσε ο Αμπράμοβ), Βατούγιος(άουτ), Κατίκογλου(άουτ) και Παπακωνσταντίνου(άουτ).

Στον επόμενο γύρο ο Πειραϊκός θα παίξει με τον Πανφαληρικό.

Πολύ καλός ο διαιτητής Πουλόπουλος.

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ: Αμπράμοβ, Καλλίνικος, Καλυβωκάς, Θεοχαράκης, Πατριώτης, Ιωάννου(75’ Καραμπάτσης), Ξυμιαλής(106’ Φραγκάκης), Λούπο(65’ Δαρείου), Τσαλατσάνης, Σουνόγλου(73’ Αναγνώστης), Ζωγράφος.

ΛΕΟΝΤΕΣ: Ρούσσης, Μπετενιώτης, Σπυριδάκης, Διαμαντόπουλος, Μουστάκας, Καραβασίλης(86’ Χαλβαίος), Κουρέτης(52’ Τριγύρης), Παπαφώτης, Ζούβελος(87’ Κατίκογλου), Μίτρε(71’ Παπακωνσταντίνου), Βατούγιος.

 

ΦΩΤΟ ΑΡΧΕΙΟΥ

Continue Reading

LIKE