Θρίαμβος Χαϊδαρίου – Νέα Ιωνία 0-3

Εύκολο απόγευμα για την Νέα Ιωνία στο Χαϊδάρι που επικράτησε με 3-0 του Θρίαμβου.

Μετά από ένα άκαρπο πρώτο μέρος  οι φιλοξενούμενοι έγιναν απειλητικοί στην επανάληψη, στο 48’ η προσπάθεια του Μπαντέ σταμάτησε στο δοκάρι της αντίπαλης εστίας  και πέντε λεπτά αργότερα έχασαν πέναλτι με τον Χάλο.

Ουσιαστικοί έγιναν στο 60’ όταν ο Σταθόπουλος σκόραρε για το 0-1, με τον Μπαντέ στην συνέχεια να πετυχαίνει δυο τέρματα στο 75’ και 78’, διαμορφώνοντας το τελικό 0-3.

Διαιτητής ήταν ο Μαράνος με βοηθούς τους Αθανασόπουλο και Προοδρομιάδη.

Θρίαμβος Χαϊδαρίου (Αντώνης Ζαφειριάδης): Λιανός, Μπόχτης (46′ Αραμπατζής), Χατζής, Τσιαπάρας, Αμπαζαϊ, Παπασπυρόπουλος, Λώλος (78′ Γκούρας), Ζαχαριάς (74′ Κουράτορας), Μπακλαβάς (65′ Καρβούνης), Δράμης, Καγιανάς.

Νέα Ιωνία (Γιώργος Καρατζάς): Παπουτσής, Φρατζέσκος (46′ Βογατσάς), Θερμός (75′ Ζαρκαδούλας), Σιγάλας, Νταϊφώτης, Σταθόπουλος, Μπαντές, Χάλος, Καλογερής (60′ Πρισιμιτζής), Πανταγιάς (55′ Καφετζής), Παντελίδης.