Connect with us

7ος Όμιλος

Μέτρησαν τις δυνάμεις τους Κηφισιά και Άνω Μερά

Published

on

Δυνατό φιλικό ανάμεσα σε δυο αξιόλογες ομάδες έλαβε χώρα στο Ζηρίνειο όπου η Κηφισιά με γκολ του Μπαλατσούρα στο 18′ επικράτησε με 1-0 της φιλόδοξης Άνω Μεράς.

Το συγκρότημα του Γιώργου Αρχοντάκη ήταν ανώτερο στο α’ μέρος όπου δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες, με τους Μυκονιάτες να ανεβάζουν στροφές στην επανάληψη και να χάνουν πέναλτι λίγο πριν το τέλος με τον Καραϊνδρο αφού ο Φουτράκης ειπε όχι.

ΚΗΦΙΣΙΑ (Γιώργος Αρχοντάκης) Φουτράκης, Βλάχος, Έλσερ, Μπαλατσούρας, Χριστοφιλέας, Κωνσταντίνου, Ρεντζής, Κολόκας, Δρόσης, Πρίτσας (15′ λ.τρ. Γκούμας), Παυλάκης.

Έπαιξαν ακόμη οι Γεωργόπουλος, Πιετρί, Τζέλι, Τόσκα, Κατσέρης

ΑΣ ΑΝΩ ΜΕΡΑ (Νίκος Κωτσοβός) Παλιούρας, Αχείμαστος, Σούλτσε, Λένγκα, Σαλταμάρας, Καλαγκάνης, Σαββίδης, Κωτσοβός, Κυριάκος, Ζυγκερίδης, Λεσάι.

‘Επαιξαν ακόμη οι Καραϊνδρος, Ξενάκης, Καλαμάρης, Κέμπε,Ραζάκ, Χατζάκος, Κωφοκώτσιος, Μαμαντού.

7ος Όμιλος

Εξαιρετικό το Σίτι… πάτησε τον Λεβαδειακό

Published

on

Εξαιρειτκή εικόνα είχε το Αιγάλεω στο φιλικό με τον Λεβαδειακό επικρατώντας με 3-2.

Παρότι το Σίτι αντιμετώπισε μια ομάδα ανώτερης κατηγορίας έδειξε ότι έχει όλα τα φόντα για να πρωταγωνιστήσει στην Football League.

Η αρχική ενδεκάδα του Αιγάλεω: Γκλώτσος, Σπυρόπουλος, Ψάνης, Συριόπουλος, Γκότοβος, Μπαξεβάνος, Χατζηιωαννίδης, Κατσάρας, Πετρόπουλος, Ροτζέριο, Μαγκάκης

Continue Reading

7ος Όμιλος

Τα ζευγάρια της Δ’ φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας

Published

on

Ο κατά δύο κατηγορίες ανώτερος, Πλατανιάς (super league 2) θα είναι ο αντίπαλος του Πανθηραϊκου στην 4η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Αυτό προέκυψε πριν λίγα λεπτά από την κλήρωση που ολοκληρώθηκε στα γραφεία της ΕΠΟ στου Γουδή.

Ο αγώνας θα πραγματοποιηθεί στο ΔΑΚ Νάξου την επόμενη Τετάρτη 25 Σεπτεμβρίου.

Τα ζευγάρια της κλήρωσης της 4ης φάσης:

Καλαμάτα – Καραϊσκάκης

Τρίκαλα – Δόξα Δράμας

Αιγάλεω – Εργοτέλης

Νικητής Αταλάντη – Βόλος – Απόλλων Πόντου

Αετός Ορφανού – Απόλλων Λάρισας

Πέλλανας Καστορίου – Κασσιόπη

Ιωνίκος – Παναχαϊκή

Πανθηραϊκός – Απολλών Σμύρνης

Ασπρόπυργος – Γιάννενα

Νικητής Βέροια – Διαγόρας  – Λεβαδειακός

Καβάλς – Χανιά

Άνευ αγώνα: Πανσεραϊκός

Continue Reading

LIKE