Α΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Μιχάλης Κάτσικας: «Νωρίς για συμπεράσματα»

Θετική εικόνα παρουσίασε ο Αστέρας Βάρης στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας με αντίπαλο τον Εθνικό Πειραιά. Παρότι ο σύλλογος από την Ανατολική Αττική αντιμετώπισε μια ομάδα ανώτερης κατηγορίας έβγαλε κάποια όμορφα στοιχεία στο παιχνίδι του, με τον Μιχάλη Κάτσικα να δηλώνει μετά το ματς τα εξής

»Η εικόνα ήταν καλή. Έπαιξαςν δυο ενδεκάδες με μερικούς παίκτες όπως οι Μάναλης και Καλιαμπάκας να μένουν εκτός. Είναι νωρίς για συμπεράσματα. Είμαστε στη δεύτερη εβδομάδα. Συνεχίζουμε τις προπονήσεις και επικεντρωνόμαστε στη δουλειά».

Ερωτηθείς για το στόχο της ομαδας τόνισε’‘Ο στόχος αποτελεί να πρωταγωνιστήσουμε και ευελπιστούμε στο μεσοδιάστημα που μεσολαβεί να δημιουργήσουμε μια ανταγωνιστική ομάδα». Για σήμερα στις 18.30 έχει προγραμματιστεί φιλικό με τον Αχιλλέα Κάτω Αχαρνών στο γήπεδο της Βάρης.

Θησέας Ν. Μάκρης – Αχιλλέας Κάτω Αχαρνών 3-0

Επέστρεψε στις νίκες ο Θησέας μετά τη σημερινή του επικράτηση με 3-0 επί του Αχιλλέα Κ. Αχαρνών στην Αγία Μαρίνα.

Ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο για τους γηπεδούχους και δύο στο δεύτερο όπου είχε επικρατήσει αγωνιστικά. Αναλυτικά. Το 1-0 ο Τσέλιος με πλασέ στο 36΄, στο 53΄ ο Μουλάκης το 2-0 με ανάποδο ψαλίδι, στο 63΄ ο Αθανασόπουλος έκλεισε το σκορ γράφοντας το τελικό 3-0 με κεφαλιά.

Στο 61΄ ο Τασσόπουλος είχε δοκάρι για τους γηπεδούχους. Ο Αχιλλέας παρέταξε νεανικό σύνολο. Στο πρώτο μέρος το πάλεψε το παιχνίδι, αλλά δεν μπόρεσε να αποφύγει την ήττα.

Διαιτητής του αγώνα  ήταν ο Ρεντίφης, με βοηθούς τους Κουλοχέρη και Λάμπρου.

ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ (Χατζηαναστασίου) Κατσιούλης, Τσαλούχος, Μηναδάκης, Τασσόπουλος, Μουρούτης (76΄ Ρηγανιάς), Τσώνης, Τσέλιος (76΄ Δελαπόρτας), Κατσούγκρης, Αθανασόπουλος, Μουλλάκης (66΄ Γεωργιάδης), Πράπας (70΄ Ανδριάς)

ΑΧΙΛΛΕΥΣ Κ. ΑΧΑΡΝΩΝ (Λαδογιάννης) Λιώνης, Μπούλιας (85΄ Βλαχόπουλος), Λάνη, Καλλιώρας (60΄ Στεργιόπουλος), Καρακάσης, Μπούσκος, Φούντας (76΄ Vuka), Μαραντίδης, Δούρος, Τσοχαντάρης, Λυμπερόπουλος

Γράφει ο Δημήτρης Παρίσης

dimitrisparisis@hotmail.com

Πηγή: athlorama.blogspot.com

Continue Reading

Τριγλία Ραφήνας – Παθιακάκης 3-2

Η Τριγλία στο ουδέτερο της Αγίας Μαρίνας επικράτησε με 3-2 επί του Παθιακάκη. Μόλις στο 4΄ ο Λιάκος έκανε το 0-1 αιφνιδιάζοντας τους γηπεδούχους. Η Τριγλία αντέδρασε άμεσα και οκτώ λεπτά αργότερα στο 12΄ ο Γκαβασιάδης έκανε το 1-1 με κεφαλιά. Τέσσερα λεπτά αργότερα στο 16΄ ο Ζαφειρόπουλος έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους γράφοντας το 2-1. Στο 24΄ το δοκάρι του Σπανού σταμάτησε τον Γκαβασιάδη.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 61΄ ο Γκαβασιάδης με δεύτερο δικό του γκολ έκανε το 3-1. Ο Παθιακάκης πέντε λεπτά πριν τη λήξη του παιχνιδιού στο 85΄ μείωσε το σκορ σε 3-2 με κεφαλιά του Ιορδανίδη. Η Τριγλία με τη νίκη της αυτή, πήρε το τρίτο τρίποντο, ενώ το παιχνίδι παρακολούθησε και ο Νίκος Κωστένογλου.