Νίκη ανόδου για Κορωπί

Αποφασισμένο το Κορωπί να τελειώσει το παιχνίδι νωρίς κατάφερε και πέτυχε γκολ στο 14΄ με τον Μάργαρη. Στο 37΄ ο Βίλα έκανε το 2-0, σκορ του πρώτου ημιχρόνου, ενώ ο Μερκούρης εννιά λεπτά μετά την είσοδο του στον αγώνα στο 59΄ έκανε το 3-0 που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ της αναμέτρησης. Ο Γέρακας προσπάθησε με δύο κινήσεις του τεχνικού Τσέρτου στο δεύτερο ημίχρονο βάζοντας τους Βλαχιώτη και Καλούδη, να μπορέσει να μπει στο παιχνίδι μετά το 2-0 και να μειώσει το σκορ, αλλά το γκολ του Μερκούρη ανέτρεψε τα σχέδια και τελείωσε το ματς.
Με τη νίκη του αυτή, το Κορωπί πήρε την άνοδο για την Α΄ κατηγορία.

Διαιτητής του αγώνα Πανούτσος, με βοηθούς τους Τζαφόλια Δ. και Κουλοχέρη.