Connect with us

Β΄ Ε.Π.Σ.Π.

Νίκη Ρέντη : «Άμεση επιστροφή στην Α’ με ριζική ανανέωσ

Published

on

Η διοίκηση της Νίκης Ρέντη θέλει να δώσει συγχαρητήρια στις  πρωταθλήτριες ομάδες και των τριών κατηγοριών και να ευχηθεί καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες  που αγωνίζονται  για  τις  θέσεις   κατάταξης .

Σε έναν απολογισμό για την χρονιά  που  μόλος έληξε για την ομάδα μας και η οποία κρίνεται  άκρως  επιτυχημένη  βάσει της άμεσης επιστροφής της στην  Α κατηγορία  κάνοντας  ριζική ανανέωση και  με συγκεκριμένες  προσθήκες  στην αρχή  της σεζόν   ξεκινήσαμε  το πρωτάθλημα με μείον δυο βαθμούς και μπορέσατε και  υπερκαλύψαμε την διαφορά και τελειώσαμε το πρωτάθλημα με έξη βαθμούς διαφορά από τον δεύτερο έχοντας  την καλύτερη επίθεση όπως και την καλύτερη άμυνα στον όμιλο μας .

Θέλουμε να δώσουμε συγχαρητήρια  πράτα από όλα σε όλους τους  ποδοσφαιριστές  του σωματείου μας οι οποίοι όταν  η κύριοι  πρωταγωνιστές  της  επιτυχίες  μας  όπως και σε όλο το τεχνικό επιτελείο και  σε  όλο  τον  κόσμο του Ρέντη ο οποίος  ήταν  κοντά  μας .

Ανακοινώνουμε  και  επίσημα  την συνέχιση της συνεργασίας  μας με τον έμπειρο προπονητή κύριο Βασίλη  Ιωαννίδη  όπως και του βοηθού του  Κώστα  Πήλιουρη  με τους οποίους έχουμε κοινή ιδέα και όραμα για την νέα χρονιά και λόγω της  πολύ καλής  δουλειάς  η οποία έγινε την  σεζόν που μας πέρασε  .

Θέλουμε να ευχαριστήσουμε τον Δήμο Νίκαιας  Ρέντη και  προσωπικά  τον δήμαρχο μας

Κύριο Γιώργο Ιωακειμίδη  ο οποίος είναι  πάντα κοντά μας .

Θέλουμε επίσης να ευχαριστήσουμε την  Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Πειραιά όπως και τον Συνδεσμο διαιτητών Πειραιά  για την άρτια διεξαγωγή του πρωταθλήματος .

Η καινούργια χρονιά  για εμάς έχει  μόλις ξεκινήσει και ευελπιστούμε με σωστό προγραμματισμό και όραμα να καθιερώσουμε την ομάδα μας εκεί που της αξίζει.»

stoplekto

Τα πλήρη αποτελέσματα της β’ φάσης του Κυπέλλου Πειραιά(22/9)- Τα ζευγάρια της Γ’ φάσης

Published

on

ΕΠΣ Πειραιά

Αναλυτικά τα πλήρη αποτελέσματα της β’ φάσης του Κυπέλλου Πειραιά το Σαββατοκύριακο 21-22/9.

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 21/9

16.30 ΑΣ Ποντίων- Χαραυγή 0-0 κ.δ. και παρ. 4-5(πέναλτι)

16.30 Δόξα Πειραιά- Αμφιάλη 0-2 στην παράταση

16.30 Προφήτης Ηλίας- Ίκαρος Καλλιθέας 0-4

16.30 Αίας Σαλαμίνας– Αστέρας Κερατσινίου 5-1

17.00 Ηρακλής Νίκαιας- ΑΕ Μαύρου Αετού Ολυμπιάδας 0-2

17.00 Πειραϊκός– Πανφαληρικός 3-0

17.00 Δάφνη Ταμπουρίων- ΑΟ Κορυδαλλός 0-7

17.00 Ήφαιστος– Νέοι Ιωνικού 3-1

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 22/9 

 

11.00 ΑΟΑΔ- Αετός Κορυδαλλού 0-2

11.00 ΑΟ Πειραιάς- Δίας Κορυδαλλού 0-4

11.30 Φαληρικός- Θύελλα Μοσχάτου 1-2

11.30 Πήγασος Αγίου Διονυσίου- Νίκη Ρέντη 0-5

11.30 Φίλαθλοι– Νέοι Δραπετσώνας 1-1(κ.δ. και παρ.) 4-3(πέναλτι)

11.30 Φοίνικας Αγίας Σοφίας– ΑΟ Καστέλλας 2-0

14.00 Οδηγήτρια- ΑΕ Σαρωνικός Αίγινας 0-1

14.00 Ένωση Καμινίων- Αστυπάλαια Κορυδαλλού 0-2

16.30 ΑΣ Δραπετσώνας- ΑΕ Θύελλας Αχιλλέα Κορυδαλλού 1-3

16.30 Θησέας- ΑΟ Καραβάς 1-3

16.30 ΑΕ Περάματος- Παννεαπολικός 2-1

16.30 ΑΕ Σαλαμίνας- Ελλάς Ποντίων 1-5

17.00 Χαλκηδώνα- Νέοι Ευγενείας 2-3

17.00 Αναγέννηση Μοσχάτου- Προοδευτική 1-5

17.00 Ολυμπιακός Κερατσινίου- Αμπελακιακός 0-8

17.00 Ατρόμητος Πειραιά– Ατρόμητος Κερατσινίου 2-1

  • Με έντονα γράμματα οι ομάδες που πέρασαν στον επόμενο γύρο.

 

Τα ζευγάρια που προέκυψαν βάση της κλήρωσης στη γ΄φάση του θεσμού: 

 

1. ΑΜΦΙΑΛΗ – ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
2. ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ – ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ
3. ΗΦΑΙΣΤΟΣ  –  ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
4. ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΑΕ ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ/ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ
5. ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ –  ΔΙΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ
6. ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ
7. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ –ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
8. ΚΑΡΑΒΑΣ – ΑΠΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
9. ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
10. ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ  – ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ
11. ΝΙΚΗ ΡΕΝΤΗ – ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ
12. ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ  – ΑΕ ΧΑΡΑΥΓΗ ΑΣΤΕΡΑΣ

*Στη δ’ φάση προκρίνεται χωρίς αγώνα τα σωματεία ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ, ΑΕ ΘΥΕΛΛΑΣ ΑΧΙΛΛΕΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ, ΦΙΛΑΘΛΟΙ και η ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ.

 

*Οι αγώνες της τρίτης φάσης θα διεξαχθούν το Σαββατοκύριακο 28-29/9, καθώς και τις Τετάρτες 2/10 και 9/10.

Continue Reading

Α΄ Ε.Π.Σ.Π.

Τα σημερινά(21/9) αποτελέσματα του Κυπέλλου Πειραιά

Published

on

ΕΠΣ Πειραιά

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της β’ φάσης του Κυπέλλου Πειραιά:

 

16.30 ΑΣ Ποντίων- Χαραυγή 0-0 κ.δ. και παρ. 4-5(πέναλτι)

16.30 Δόξα Πειραιά- Αμφιάλη 0-2 στην παράταση

16.30 Προφήτης Ηλίας- Ίκαρος Καλλιθέας 0-4

16.30 Αίας Σαλαμίνας– Αστέρας Κερατσινίου 5-1

17.00 Ηρακλής Νίκαιας- ΑΕ Μαύρου Αετού Ολυμπιάδας 0-2

17.00 Πειραϊκός– Πανφαληρικός 3-0

17.00 Δάφνη Ταμπουρίων- ΑΟ Κορυδαλλός 0-7

17.00 Ήφαιστος– Νέοι Ιωνικού 3-1

  • Με έντονα γράμματα οι ομάδες που προκρίθηκαν στον τρίτο γύρο του Κυπέλλου Πειραιά.

Continue Reading

LIKE