Connect with us

Β΄ Ε.Π.Σ.Π.

Οι αγώνες στην Β’ ΕΠΣΠ (9/2)

Published

on

Αναλυτικό ρεπορτάζ – Γράφει ο Αντώνης Δαρζέντας και ο Φώτης Περιφάνης

Σπίθα – Νίκη Ρέντη 1-2

Σπουδαία εκτός έδρας επιτυχία για τη Νίκη Ρέντη που  επικράτησε στη Νίκαια με 1-2 επί της Σπίθας . Και τα δυο τέρματα  των νικητών σημείωσε ο Σαμοθράκης στο 40’και στο 65’. Ο Πυλαρινός που είχε δοκάρι στο 48’ μείωσε για την Σπίθα  στο 71’΄.

Στο 82’ αποβλήθηκε ο Τσελίκας που έφτυσε αντίπαλο χωρίς όμως να τον πετύχει όπως αναφέρει το Φ.Α.

Καλός ο διαιτητής Μπαλαχούτης .

ΣΠΙΘΑ : Νταβτιάν, Μακρής, Χαραλαμπίδης, Λάβδας, Παπαδόπουλος Σ., Σαμωνάκης, Μαγριπλής, Θεοδώρου( 61’ Καραδημητρίου) Πυλαρινός, Φλορέα, Γκίλας

ΝΙΚΗ ΡΕΝΤΗ: Ξυραφόπουλος, Τσελίκας, Σχίζας, Χώτης, Κερπάσι Α, Κερπάσι Δ. Κουτρίδης ( 75΄Φράγκος) Τσιρογιάννης, Σαμοθράκης( 87΄Καμπουρίδης ) Σταθελάκης

 

Νέο Ικόνιο- Άνω Νεάπολη 0-1

 

Μετά από δέκα ολόκληρες αγωνιστικές η Άνω Νεάπολη επέστρεψε στις επιτυχίες. Η ομάδα του Παναγιώτη Μωραΐτη πέτυχε νίκη βάλσαμο επί του Νέου Ικονίου με 1-0 στο Πέραμα και έκανε ένα τεράστιο βήμα στην προσπάθειά της για παραμονή. Αντίθετα το Νέο Ικόνιο με την ήττα αυτή βρέθηκε στην τελευταία θέση.

Το «χρυσό» γκολ που έκρινε τη συνάντηση πέτυχε ο  Καρνάτος στο 14’ με εκτέλεση φάουλ.

Διαιτήτευσε ο Πετρίδης.

ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ: Δαναμίδης, Σουγλάκος(70’ Δερμιτζάκης), Δριβάκος(55’ Μαθιόπουλος), Καρδιοπούλης, Καραπετσάνης, Λαδικός, Δρογγίτης(80’ Παπασταθόπουλος), Κόντζογλου, Παπανικολάου(85’ Βραχνός), Κοντογεώργης, Λιόσης.

ΑΝΩ ΝΕΑΠΟΛΗ: Δαρείου, Πάχος Μ., Παλαιολόγος, Καρνάτος, Πλάκας, Ψαρόπουλος(60’ λ.τρ. Νόκες), Πάχος Κ., Αχλαδιώτης(82’λ.τρ. Κουστουμπάρδης), Μακρής(72’ Σπανάκος), Δημητρίου, Χάμος(79’ Μουντάκης).

Β΄ Ε.Π.Σ.Π.

Οι αγώνες στην Β’ ΕΠΣΠ (23/3/19)

Published

on

Αναλυτικό ρεπορτάζ  – Γράφει ο Φώτης Περιφάνης

Φίλαθλοι- Νίκη Ρέντη 5-3

 

Πιο ψυχωμένοι οι Φίλαθλοι, επικράτησαν με 5-3 της πρωτοπόρου Νίκη Ρέντη και ελπίζουν πάντα για την είσοδό τους στα πλέι οφ. Μετά από δέκα αγωνιστικές οι Ρεντιώτες υπέστησαν τη δεύτερη ήττα τους στο πρωτάθλημα.

Δυο γκολ για την ομάδα του Θοδωρή Ντέμου έβαλαν οι Ξηρογιάννης(29’, 51’) και  Σίντρε(69’ στην επαναφορά μετά από πέναλτι που εκτέλεσε ο ίδιος και απέκρουσε ο Ξυραφόπουλος και 71’) και ένα ο   Ζαχαρίας(31’).

Για τους Ρεντιώτες δυο γκολ σημείωσε ο  Σαμοθράκης(40’, 83’) και ένα ο Τσελίκας(66’).

Στο 79’ ο διαιτητής Ντουμιτρέσκου απέβαλε από κάθε ομάδα τους Χαϊδάκη και Δασκαλάκη για αλληλοεξύβριση. ΦΙΛΑΘΛΟΙ: Κοκκώνης, Πανταλέων, Ρεϊσόπουλος, Κουκουβίνος, Παπαδόπουλος, Μαθιουδάκης, Ζουρούδης(23’ λ.τρ. Χαϊδάκης), Παπακωνσταντίνου(78’ λ.τρ. Καστρίτης), Σίντρε, Ζαχαρίας(82’ Βρεττάκος), Ξηρογιάννης.

ΝΙΚΗ ΡΕΝΤΗ: Ξυραφόπουλος, Τσελίκας, Καμπουρίδης(46’ Σχίζας), Χιώτης(46’ Δασκαλάκης), Κερπάσι Α., Φράγκος, Κουτρίδης(78’ Διβόλης), Κερπάσι Ν., Αλ Μπασάμ, Σταθελάκης, Σαμοθράκης.

 

Νέο Ικόνιο- Ένωση Καμινίων 2-2

 

Στο 91’ το Νέο Ικόνιο ισοφαρίστηκε σε 2-2 από την Ένωση Καμινίων και έχασε μια πολύτιμη ευκαιρία να ξεφύγει από την τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Οι Καμνιώτες προηγήθηκαν στο 19’ με πέναλτι του Μπέρμπερη, που κέρδισε ο Χύκα. Ο τελευταίος τραυματίστηκε στη φάση αυτή σοβαρά στο γόνατο και μεταφέρθηκε εσπευσμένα στο Νοσοκομείο.

Οι Περαματιώτες κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή χάρη σε τέρματα των Γκοτζάι(24’) και Αράπη(70’), αλλά η Ένωση κατάφερε  να ισοφαρίσει με τον Λουβή στο 91’.

Διαιτήτευσε ο Γεωργόπουλος.

ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ: Φραγκάκης, Δριβάκος, Παπασταθόπουλος, Καρδιοπούλης, Καραπετσάνης, Αράπης, Λεμοντζής(70’ Λιόσης), Λαδικός(90’ Μελέτης), Κόντζογλου, Γιαλελής(81’ Κοντογεώργης), Γκοτζάι(85’ Παντελιάς).

ΕΝΩΣΗ: Παπαχρήστου, Γεωργίου, Καραγιάννης, Λαμπράκος, Σουλεϊμάνης, Σαουλιάς, Σίσκοβ, Μπριλάκης(74’ Κακαβογιάννης), Μπέρμπερη, Χύκα(18’ λ.τρ. Λουβής), Μουρελάτος.

 

Πανιώνιος Κερατσινίου- Αργοναύτης 3-2

 

Μετά από δυο αγωνιστικές ο Πανιώνιος Κερατσινίου επανήλθε στις επιτυχίες καταβάλλοντας πιο εύκολα από ό,τι δείχνει το τελικό σκορ με 3-2 τον Αργοναύτη, ο οποίος παραμένει ακόμα χωρίς νίκη εντός αγωνιστικού χώρου.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 3-0 με γκολ των Τσιάκου(3’),  Τσάτση(43’) και Λουκίδη(76’).

Ο Αργοναύτης μετριάσε την ήττα του με δυο τέρματα του Θεμελάκη(70’, 84’).

Πολύ καλός ο διαιτητής Ανθόπουλος.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Ευαγγελόπουλος, Μάνδυλας, Κόκκινος, Κύρκο, Τσάτσης, Ευθυμιάδης(59’ Λεβάκος), Μπαξεβανάκης, Λέκκα(59’ Κοκκόσης), Κεκάκος, Λουκίδης(93’ Βουδούρης), Τσιάκος(73’ Αγουρίδας).

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ: Ελαφρόπουλος, Παναγιώτου, Κούτρας, Σαρδέλης, Μπορδόκα, Μπάλτα, Σάσσαρης(82’ Παγώνης), Δημητρακαρέας(72’ Παράσχος), Αντωνιάδης(82’ Φράγκος), Θεμελάκης, Τοπιτζής(59’ Δουδούμης).

 

Continue Reading

stoplekto

Οι διαιτητές και παρατηρητές στους αγώνες του Πειραιά(23-24/3)

Published

on

Α Κατηγορία 1ος Όμιλος
(21η αγωνιστική)
Αγώνας Ημέρα Ώρα Διαιτητές
1 ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ – ΑΣΤΕΡΙΑ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ Σάββατο 16:30 ΑΛΑΤΣΑΚΗΣ Γ., ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Σ., ΠΕΤΡΙΔΗΣ Θ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
2 ΑΕ ΧΑΡΑΥΓΗ ΑΣΤΕΡΑΣ – ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ Σάββατο 16:30 ΚΟΥΒΕΛΗΣ Ν., ΣΓΟΥΡΑΚΗΣ Μ., ΠΑΡΙΣΣΟΠΟΥΛΟΣ Χ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΞΕΝΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ)
3 ΑΕ ΘΥΕΛΛΑΣ -ΑΧΙΛΛΕΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΔΙΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Κυριακή 13:30 ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ Θ., ΚΟΝΤΙΖΑΣ Ι., ΚΟΡΩΝΑΣ Χ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΛΑΤΙΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
4 ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ Κυριακή 16:00 ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Τ., ΣΓΟΥΡΑΚΗΣ Μ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΒΛΑΣΣΟΠΟΥΛΟΣ .)
5 ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ – ΑΜΦΙΑΛΗ Κυριακή 16:00 ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Κ., ΧΑΤΖΗΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Χ., ΠΕΤΡΙΔΗΣ Θ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΦΕΛΛΑΣ ΚΩΣΤΑΣ)
6 ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ – ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Κυριακή 16:00 ΚΟΥΒΕΛΗΣ Ν., ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΟΥ Π., ΚΟΡΩΝΑΣ Χ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΦΩΚΙΔΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ)
7 ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ Κυριακή 16:00 ΝΤΟΥΜΙΤΡΕΣΚΟΥ Ρ., ΒΟΓΙΑΤΖΙΔΑΚΗ Χ., ΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ Χ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΗΣ .)
Α Κατηγορία 2ος Όμιλος
(21η αγωνιστική)
Αγώνας Ημέρα Ώρα Διαιτητές
8 ΑΟ ΧΑΛΚΗΔΩΝ – ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Σάββατο 16:00 ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ Θ., ΠΑΓΟΥΡΤΖΗΣ Δ., ΧΑΤΖΗΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Χ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΦΕΛΛΑΣ ΚΩΣΤΑΣ)
9 ΚΑΡΑΒΑΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ Σάββατο 16:30 ΔΑΜΙΑΝΑΚΗΣ Κ., ΓΙΑΝΝΙΚΟΣ Γ., ΜΗΛΙΔΩΝΗΣ Χ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΛΑΜΠΡΟΣ)
10 ΚΥΠΡΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ Σάββατο 16:30 ΜΠΑΛΑΧΟΥΤΗΣ Γ., ΚΟΝΤΙΖΑΣ Ι., ΖΕΡΒΑΚΗΣ Γ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΛΗΝΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ)
11 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ Σάββατο 16:30 ΦΙΛΑΚΟΥΡΗΣ Μ., ΤΡΑΙΦΟΡΟΣ Α., ΚΑΛΕΓΙΑΣ Ν.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΤΡΥΦΩΝΑΣ ΧΡΥΣΑΝΘΟΣ)
12 ΕΝΩΣΗ Α.Α. ΡΕΝΤΗ – ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ Κυριακή 11:30 ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ Κ., ΦΥΡΟΓΕΝΗΣ Ε., ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Δ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ)
13 ΑΕ ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ – ΔΟΞΑ ΠΕΙΡΑΙΑ Κυριακή 16:00
14 ΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ – ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ Κυριακή 16:00 ΤΡΑΙΦΟΡΟΣ Α., ΜΗΤΑΚΟΣ Ν., ΜΗΛΙΔΩΝΗΣ Χ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΞΕΝΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ)
Β Κατηγορία 1ος Όμιλος
(21η αγωνιστική)
Αγώνας Ημέρα Ώρα Διαιτητές
15 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ Σάββατο 16:30 ΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ Χ., ΓΚΟΛΕΣ Π., ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Ν.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΜΑΛΟΥΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
16 ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ Κυριακή 10:30 ΟΡΦΑΝΟΣ Δ., ΚΟΡΩΝΑΣ Χ., ΜΗΛΙΔΩΝΗΣ Χ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΛΗΝΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ)
17 ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ Κυριακή 13:30 ΜΠΑΛΑΧΟΥΤΗΣ Γ., ΠΑΡΙΣΣΟΠΟΥΛΟΣ Χ., ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Ν.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΜΑΛΟΥΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
18 ΝΕΟΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ – ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ Κυριακή 13:30 ΦΙΛΑΚΟΥΡΗΣ Μ., ΜΗΤΑΚΟΣ Ν., ΜΗΛΙΔΩΝΗΣ Χ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΛΑΜΠΡΟΣ)
19 ΑΕ ΑΙΓΙΝΑΣ – ΛΕΟΝΤΕΣ ΚΑΜΙΝΙΩΝ Κυριακή 14:30 ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Σ., ΓΚΟΛΕΣ Π., ΚΑΛΕΓΙΑΣ Ν.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΑΠΟΣΠΟΡΗΣ .)
Β Κατηγορία 2ος Όμιλος
(21η αγωνιστική)
Αγώνας Ημέρα Ώρα Διαιτητές
20 ΦΙΛΑΘΛΟΙ – ΝΙΚΗ ΡΕΝΤΗ Σάββατο 16:00 ΝΤΟΥΜΙΤΡΕΣΚΟΥ Ρ., ΜΗΤΑΚΟΣ Ν., ΛΕΚΑΡΑΚΟΣ Ν.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΚΑΛΑΜΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ)
21 ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ – ΕΝΩΣΗ ΚΑΜΙΝΙΩΝ Σάββατο 16:30
22 ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ – ΘΗΣΕΑΣ Κυριακή 11:00 ΑΛΑΤΣΑΚΗΣ Γ., ΛΕΚΑΡΑΚΟΣ Ν., ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ Ν.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΒΛΑΣΣΟΠΟΥΛΟΣ .)
23 ΠΑΝΦΑΛΗΡΙΚΟΣ – ΣΠΙΘΑ ΝΙΚΑΙΑΣ Κυριακή 13:30 ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ Κ., ΚΑΡΦΗΣ Δ., ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ Α.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΔΡΟΓΩΣΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ)
24 ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Κυριακή 13:30 ΠΟΤΟΓΛΟΥ Ν., ΒΟΓΙΑΤΖΙΔΑΚΗ Χ., ΔΡΕΜΣΙΖΗΣ Ε.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΚΑΛΟΥΜΕΝΟΣ ΦΩΤΗΣ)
25 ΑΝΩ ΝΕΑΠΟΛΗ – ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ ΚΑΡΠΑΘΟΣ Κυριακή 13:30 ΓΙΑΝΝΑΡΑΚΗΣ Ι., ΜΠΕΣΙΡΗΣ Δ., ΦΩΤΙΑΔΗΣ Κ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΓΕΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ)
26 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ Κυριακή 16:00
Γ Κατηγορία
(21η αγωνιστική)
Αγώνας Ημέρα Ώρα Διαιτητές
27 ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ – ΑΣ ΚΩΦΩΝ Κυριακή 11:00 ΤΟΥΡΛΟΜΟΥΣΗΣ Ν., ΒΟΥΤΣΑΣ Δ., ΠΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ Α.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ .)
28 ΠΕΡΑΜΑΙΚΟΣ – ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ Κυριακή 11:00 ΜΠΕΣΙΡΗΣ Δ., ΓΙΑΝΝΑΡΑΚΗΣ Ι., ΜΑΥΡΟΜΙΧΑΛΗΣ Ν.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΓΙΑΝΝΑΡΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ)
29 ΔΑΦΝΗ ΤΑΜΠΟΥΡΙΩΝ – ΑΟ ΠΕΙΡΑΙΑΣ Κυριακή 11:00 ΣΕΡΕΠΑΣ Α., ΛΕΚΑΡΑΚΟΣ Χ., ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ Κ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΜΑΥΡΕΛΗΣ .)
30 ΑΕ ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΕΙΟΥ – ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ Κυριακή 12:00 ΛΥΤΡΙΒΗΣ Ι., ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ Η., ΣΑΪΝΗΣ Γ.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΔΗΜΑΚΑΚΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ)
31 ΜΙΘΡΙΔΑΤΗΣ – ΑΣΧ ΠΟΣΕΙΔΩΝ Κυριακή 16:00 ΦΩΤΙΑΔΗΣ Κ., ΒΟΥΤΣΑΣ Δ., ΔΡΕΜΣΙΖΗΣ Ε.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΣΤΕΛΛΑΤΟΣ .)
32 Ε.Π.Ο.ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΩΝ – ΑΕ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ Κυριακή 16:30 ΠΕΤΡΙΔΗΣ Π., ΛΥΤΡΙΒΗΣ Ι., ΜΑΥΡΟΜΙΧΑΛΗΣ Ν.
(Παρατηρητής Αγώνα: ΔΗΜΑΚΑΚΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

Continue Reading

LIKE

error: Content is protected !!