Connect with us

Ε.Π.Σ.Α

Οι αγώνες το σαββατοκύριακο 16-17/2 στην ΕΠΣΑ

Published

on

ΕΠΣΑ αποτελέσματα - ΕΠΣ Αθηνών

Α Κατηγορία 1ος Όμιλος
(20η αγωνιστική)
Αγώνας Ημέρα Ημ/νία Ώρα
3 ΤΡΑΧΩΝΕΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Σάββατο 16-02-19 15:00
4 ΔΑΦΝΗ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ – ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Σάββατο 16-02-19 15:00
5 ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ – ΑΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟ Σάββατο 16-02-19 15:30
6 ΓΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΟ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΟΣ Κυριακή 17-02-19 15:00
7 ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΑΕ ΚΗΦΙΣΙΑΣ Κυριακή 17-02-19 15:00
8 ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ – ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ Κυριακή 17-02-19 15:00
9 ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟ Κυριακή 17-02-19 15:00
10 ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ – ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ Κυριακή 17-02-19 15:00
Α Κατηγορία 2ος Όμιλος
(20η αγωνιστική)
Αγώνας Ημέρα Ημ/νία Ώρα
11 ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡ/ΡΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ν.ΛΙΟΣΙΩΝ Σάββατο 16-02-19 15:00
12 ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΧΟΛΑΡΓΟΣ Σάββατο 16-02-19 15:00
13 ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΑΟ ΙΛΙΟΥ Σάββατο 16-02-19 15:00
14 ΣΟΥΡΜΕΝΑ – ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Κυριακή 17-02-19 11:00
15 ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ – ΡΟΥΦ Κυριακή 17-02-19 15:00
16 ΙΑΣΩΝ – ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Κυριακή 17-02-19 15:00
17 ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ – ΧΑΛΑΝΔΡΙ Κυριακή 17-02-19 15:00
18 ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΧΑΪΔΑΡΙ Κυριακή 17-02-19 15:00
Β Κατηγορία 1ος Όμιλος
(20η αγωνιστική)
Αγώνας Ημέρα Ημ/νία Ώρα
19 ΑΛΣΟΥΠΟΛΗ – ΠΟΨ Σάββατο 16-02-19 15:00
20 ΑΟ Ν ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΠΑΠΑΓΟΣ Σάββατο 16-02-19 15:00
21 ΑΟ.Ν.Φ.ΑΤΤΑΛΟΣ – ΑΘΗΝΑΪΔΑ Σάββατο 16-02-19 15:00
22 ΠΑΟΚ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΕΛΠΙΔΑ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ Κυριακή 17-02-19 15:00
23 ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ Κυριακή 17-02-19 15:00
24 ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ Κυριακή 17-02-19 15:00
25 ΚΟΛΩΝΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ Κυριακή 17-02-19 15:30
26 ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Κυριακή 17-02-19 15:30
Β Κατηγορία 2ος Όμιλος
(20η αγωνιστική)
Αγώνας Ημέρα Ημ/νία Ώρα
27 ΑΙΜΟΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ – ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ Σάββατο 16-02-19 15:00
28 ΑΕ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΜΕΛΙΣΣΙΑ Σάββατο 16-02-19 15:00
29 ΒΥΡΩΝ – ΑΕ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ Σάββατο 16-02-19 15:00
30 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ – ΚΟΨΑΧΕΙΛΑ Σάββατο 16-02-19 15:00
31 ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ – ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ Σάββατο 16-02-19 15:00
32 ΥΜΗΤΤΟΣ – ΑΓ. ΘΩΜΑΣ Σάββατο 16-02-19 15:00
33 ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΙΕΡΑΠΟΛΗ Σάββατο 16-02-19 15:00
34 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΜΕΤ/ΣΗΣ – ΠΕΥΚΗ Κυριακή 17-02-19 15:00
Β Κατηγορία 3ος Όμιλος
(20η αγωνιστική)
Αγώνας Ημέρα Ημ/νία Ώρα
35 ΓΚΥΖΙΑΚΟΣ – ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ Σάββατο 16-02-19 15:00
36 ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ – ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ Σάββατο 16-02-19 15:00
37 ΚΗΦΙΣΙΑ 2010 – ΛΑΥΡΑ ΑΡΓ/ΛΗΣ Σάββατο 16-02-19 15:00
38 ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ – ΤΕΡΨΙΘΕΑ Σάββατο 16-02-19 15:15
39 ΑΓ. ΕΛΕΟΥΣΑ – ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Κυριακή 17-02-19 11:00
40 ΝΙΚΗ ΑΛΙΜΟΥ – ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Κυριακή 17-02-19 15:00
41 ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ – ΚΑΜΑΤΕΡΟ Κυριακή 17-02-19 15:00
42 ΑΕ ΖΕΦΥΡΟΣ – ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘΗΝΩΝ Κυριακή 17-02-19 15:00
Γ Κατηγορία 1ος Όμιλος
(18η αγωνιστική)
Αγώνας Ημέρα Ημ/νία Ώρα
43 ΑΕ ΙΛΙΟΥ – ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ Σάββατο 16-02-19 15:00
44 ΑΕ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΦΟΒΟΣ Κυριακή 17-02-19 9:30
45 ΑΤΛΑΣ ΚΥΨΕΛΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Κυριακή 17-02-19 9:30
46 ΑΤΤΙΚΟΣ – ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ Κυριακή 17-02-19 9:30
47 ΠΡΑΣΙΝΑ ΠΟΥΛΙΑ – ΑΟ ΚΩΦΩΝ Κυριακή 17-02-19 10:30
48 ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ Κυριακή 17-02-19 15:30
Γ Κατηγορία 2ος Όμιλος
(18η αγωνιστική)
Αγώνας Ημέρα Ημ/νία Ώρα
49 ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ Σάββατο 16-02-19 15:00
50 ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΓΑΛΑΞΙΑΣ Σάββατο 16-02-19 15:00
51 ΤΑΤΑΥΛΑ – ΔΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ Κυριακή 17-02-19 11:00
52 ΑΡΙΩΝ – ΑΙΑΣ ΑΘΗΝΩΝ Κυριακή 17-02-19 11:00
53 ΠΑΝΘΗΣΕΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ Κυριακή 17-02-19 15:00
Γ Κατηγορία 3ος Όμιλος
(18η αγωνιστική)
Αγώνας Ημέρα Ημ/νία Ώρα
54 ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ Κυριακή 17-02-19 11:00
55 ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ – ΤΟΛΜΗ ΠΕΡΙΣΤ. Κυριακή 17-02-19 11:30
56 ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ Κυριακή 17-02-19 12:30
57 ΠΛΑΤΩΝ – ΓΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ Κυριακή 17-02-19 12:30
58 ΑΡΜΕΝΙΚΗ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ Κυριακή 17-02-19 15:00
59 ΚΡΟΝΟΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ Κυριακή 17-02-19 15:30
Γ Κατηγορία 4ος Όμιλος
(18η αγωνιστική)
Αγώνας Ημέρα Ημ/νία Ώρα
60 ΠΑΤΗΣΙΑ – ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ Σάββατο 16-02-19 15:00
61 ΚΑΛΑΜΑΚΙ – ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ Σάββατο 16-02-19 15:00
62 ΛΥΚΟΙ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΕΝΩΣΗ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ Σάββατο 16-02-19 15:00
63 ΛΑΡΙΣΑΪΚΟΣ – ΚΟΡΩΝΙΔΑ Σάββατο 16-02-19 15:00
64 ΔΑΦΝΗ ΑΘΗΝΩΝ – ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΑΣ Κυριακή 17-02-19 11:30
65 ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – ΜΑΡΟΥΣΙ Κυριακή 17-02-19 12:30

A' Ε.Π.Σ.Α.

Ηλιόπουλος: «Τα παιδιά τα δίνουν όλα»

Published

on

Ικανοποιημένος παρουσιάστηκε ο προπονητής του ΠΑΟ Ρουφ Σταύρος Ηλιόπουλος μετά τη νίκη απέναντι στο Μοσχάτο, κυρίως από την εμφάνιση της ομάδας. Αυτό αποτυπώνεται από τη δήλωση που παραχώρησε όπου και τόνισε

Ήταν ένα καλό φιλικό απέναντι σε μια ομάδα αρκετά αξιόλογη. Εμείς γνωριζουμε ότι σε κάθε φιλικό αγώνα πρέπει να βελτιώνουμε πράγματα. Ευχαριστημένος έμεινα από τη διάθεση των παιδιών που σε κάθε ματς μπαίνουν στο γήπεδο και τα δίνουν όλα. Ο δύσκολος δρόμος που έχουμε να διαβούμε είναι μεγάλος αφού το πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΑ είναι απαιτητικός όμως είμαστε εδώ για να ανταποκριθούμε».

Continue Reading

A' Ε.Π.Σ.Α.

Χωρίς τρεις με Κυπαρισσία η Ηλιούπολη

Published

on

Με τρεις απουσίες θα ταξιδέψει η Ηλιούπολη στην Κυπαρισσία για το φιλικό με την ομώνυμη ομάδα.

Εκτός πλάνων έχουν τεθεί οι Κώστας Γκούγκας, Τάσος Ρουσάκης και Γιάννης Γεωργιάδης.

Και οι τρεις ποδοσφαιριστές αισθάνονται μιρκοενοχλήσεις με αποτέλεσμα ο προπονητής, Βαγγέλης Γαλάνης να προτιμήσει να τους ξεκουράσει προκειμένου από εβδομάδα να μπουν κανονικά στο πρόγραμμα των προπονήσεων.

Στις τάξεις του συλλόγου υπάρχει ικανοποίηση από τη διάθεση που δείχνουν οι παίκτες, με τη διοίκηση και το τεχνικό επιτελείο να διατηρούν χαμηλούς τόνους. Όσον αφορά το μεταγραφικό κομμάτι, γίνονται κινήσεις για την απόκτηση ποδοσφαιριστή, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα γίνει κίνηση μόνο για να… γινει.

Continue Reading

LIKE