Connect with us

Ε.Π.Σ.Π.

Οι αγώνες το σαββατοκύριακο 6-7/2 στις αλάνες του Πειραιά

Published

on

ΕΠΣ Πειραιά

Α Κατηγορία 1ος Όμιλος
(17η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα
1 ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΑΜΦΙΑΛΗ ΠΑΡΑΛΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 16-02-19 15:30
2 ΑΕ ΧΑΡΑΥΓΗ ΑΣΤΕΡΑΣ – ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ 16-02-19 16:00
3 ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 16-02-19 16:00
4 ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ – ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 17-02-19 11:00
5 ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑΣ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 17-02-19 11:00
6 ΑΣΤΕΡΙΑ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ – ΔΙΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΖΟΣ» 17-02-19 13:30
7 ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ – ΑΕ ΘΥΕΛΛΑΣ -ΑΧΙΛΛΕΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ 17-02-19 15:30
Α Κατηγορία 2ος Όμιλος
(17η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα
8 ΕΝΩΣΗ Α.Α. ΡΕΝΤΗ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ 17-02-19 11:00
9 ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΚΥΠΡΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 17-02-19 13:30
10 ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 17-02-19 15:30
11 ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΚΑΡΑΒΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ 17-02-19 16:00
12 ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 17-02-19 16:00
13 ΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ – ΔΟΞΑ ΠΕΙΡΑΙΑ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΖΟΣ» 17-02-19 16:00
14 ΑΟ ΧΑΛΚΗΔΩΝ – ΑΕ ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΝΙΚΑΙΑΣ – Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ 18-02-19 16:00
Β Κατηγορία 1ος Όμιλος
(17η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα
15 ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ – ΝΕΟΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 16-02-19 15:30
16 ΛΕΟΝΤΕΣ ΚΑΜΙΝΙΩΝ – ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 17-02-19 10:30
17 ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ – ΑΟ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΝΙΚΑΙΑΣ – Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ 17-02-19 11:00
18 ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΕ ΑΙΓΙΝΑΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ 17-02-19 13:00
19 ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ 17-02-19 16:00
Β Κατηγορία 2ος Όμιλος
(17η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα
20 ΕΝΩΣΗ ΚΑΜΙΝΙΩΝ – ΣΠΙΘΑ ΝΙΚΑΙΑΣ ΡΕΝΤΗ – ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ 16-02-19 15:30
21 ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ – ΝΙΚΗ ΡΕΝΤΗ ΝΙΚΑΙΑΣ 16-02-19 15:30
22 ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 17-02-19 11:30
23 ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ ΚΑΡΠΑΘΟΣ – ΠΑΝΦΑΛΗΡΙΚΟΣ ΠΑΡΑΛΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 17-02-19 13:00
24 ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ 17-02-19 13:30
25 ΘΗΣΕΑΣ – ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ» 17-02-19 15:30
26 ΑΝΩ ΝΕΑΠΟΛΗ – ΦΙΛΑΘΛΟΙ ΝΙΚΑΙΑΣ – Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ 17-02-19 16:00
Γ Κατηγορία
(17η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα
27 ΠΕΡΑΜΑΙΚΟΣ – ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 16-02-19 15:30
28 ΑΕ ΧΑΤΖΗΚΥΡΙΑΚΕΙΟΥ – Ε.Π.Ο.ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΩΝ ΝΙΚΑΙΑΣ – Π. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ 16-02-19 16:00
29 ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ – ΜΙΘΡΙΔΑΤΗΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ «ΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΖΟΣ» 17-02-19 11:00
30 ΔΑΦΝΗ ΤΑΜΠΟΥΡΙΩΝ – ΑΣ ΚΩΦΩΝ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ – ΑΓΕΤ ΧΑΡΑΥΓΗΣ 17-02-19 11:00
31 ΑΕ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ – ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ «ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΕΣ» 17-02-19 13:00
32 ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ – ΑΣΧ ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ 17-02-19 13:30

Ε.Π.Σ.Π.

Ο Αετός Κορυδαλλού πρωταθλητής και στο παιδικό 4-0 την Αναγ. Μοσχάτου 

Published

on

Μια εβδομάδα μετά την κατάκτηση του εφηβικού πρωταθλήματος( Κ-18) της ΕΠΣ Πειραιά ο Αετός Κορυδαλλού κατέκτησε και το παιδικό ( Κ-16) . Επικράτησε στον τελικό με 4-0 της Αναγέννησης Μοσχάτου .

Τα παιδιά του Παναγιώτη Ψυλοπάτη κυριάρχησαν στο γήπεδο και κατέκτησαν επάξια το έπαθλο πανηγυρίζοντας έξαλλα την επιτυχία τους  .

ΑΕΤΟΣ: Τζοβάρας, Κόρπης, Βατίδης, Κατσαβριάς, , Πελιβάνι, Λαβούτας, Καλύκας, Γεωργιάδης,  Τουλιάτος, Ταμπουρατζής, Μπακοθανάσης( Μιχαηλάρας), Καλατζίδης, Κοτούμπας, Μανιά, Κουτσαβλής, Παπαποστόλου, Μπρεγιάννης).

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ: Τόντι, Λανάι, Σκαρλάτος, Σωματόπουλος, Παπαϊωάννου, Καρακάσης, Ντόκο, Πάλληης, Κοδήμα, Μπαλαμπάνης, Καζαντζής( Αριφλάρι, Παπέλης, Μανέ, Γκέγκα, Πίττας, Τουσάι, Αγγελόπουλος) .

  • Στον μικρό τελικό ο Εθνικός Πειραιά  νίκησε την ΑΕ Μοσχάτου με 3-1 .
  • Αμέσως μετά το τέλος του μεγάλου τελικού  τιμήθηκαν με κύπελλα και μετάλλια οι παραπάνω ομάδες . Τιμήθηκαν επίσης οι πρωταθλήτριες ομάδες της Β’ Κατηγορίας . Συγκεκριμένα οι Παννεαπολικός (1ος όμιλος) ,ΑΕ Αίγινας ( 2ος ) ΑΕ Χαραυγη ( 3ος), Προοδευτική( 4ος ) .
  • Αναμνηστικά μετάλλια δόθηκαν στους διαιτητές του μεγάλου τελικού(Αντωνόπουλος, Πετρίδης, Ιωαννίδης Ν., Μηλιδώνης ) καθώς επίσης και του μικρού( Τσάνος, Βάλβης, Μηλιδώνης , Φωτιάδης )
  • Τιμήθηκαν επίσης ο παρατηρητής των αγώνων Κώστας Παναγόπουλος και ο ιατρός Αλέξανδρος Τζαραντάτ.
  • Παραβρέθηκαν ο δήμαρχος Κορυδαλλού Σταύρος Κασιμάτης, ο αντιδήμαρχος Μοσχάτου Ταύρου Γιώργος Φελλάς .

Από την ΕΠΣΠ το παρών έδωσαν οι κ. Ανατολάκης, Σπάθας , Ποντίκης, Σταματάτος και φυσικά τα μέλη της Επιτροπής υποδομών κ. Μαρούλης, Μορφόπουλος, Τρύφωνας .

Continue Reading

Α΄ Ε.Π.Σ.Π.

ΑΟ Καραβάς- Ένωση Α.Α.Ρέντη 4-0

Published

on

Παίζοντας πολύ καλό  ποδόσφαιρο στο β’ μέρος ο Καραβάς σάρωσε με 4-0 την ουραγό Ένωση Α.Α. Ρέντη που θα περιμένει την τελευταία αγωνιστική για να δει αν θα υποβιβαστεί απευθείας ή θα πάει στα play out ..

Ο Καστράτι στο 31’ άνοιξε το σκορ . Στο 54’ ο Παυλόπουλος με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας. Στο λεπτό αυτό αποβλήθηκε και ο Θηραίος για άσεμνη χειρονομία στην εξέδρα.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι νικητές σημείωσαν δυο ακόμα τέρματα με τους Μπεσού 80’ και Ντρούγκα 82’.

Καλός ο διαιτητής Ντουμιτρέσκου

ΚΑΡΑΒΑΣ : Καραμαλίγκας, Παπαδόπουλος Κ.( 46΄Μπεσού), Χονδρουδάκης Π.( 46 Μπιλίμπασι ) Μπάρκας, Λάλα, Μουράι( 70’ Ντρούγκας) Παπαδόπουλος Σ., Καστράτι,Χονδρουδάκης Γ., Ζαχαράτος , Παυλόπουλος( 68’ Μιρντίτα)

ΕΝΩΣΗ ΡΕΝΤΗ : Σαπάτης, Μαραγκός, Ζιάι, Στρατόπουλος, Θηραίος, Σουράνης , Μπόγρης, Καμαράδος Ε., Σαχιινίδης ( 70’ Αγγελής) Στάθης, Φιλόπουλος .

Continue Reading

LIKE