Connect with us

stoplekto

Οι διαιτητές των αγώνων της ΕΠΣΑ (16-17/3)

Published

on

διαιτητές -επσα

Αναλυτικά οι διαιτητές των αγώνων παρακάτω:

Α Κατηγορία 1ος Όμιλος
(23η αγωνιστική)
Αγώνας Ημέρα Ώρα Διαιτητές
1. ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟ – ΓΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ Σάββατο 15:30 ΚΑΠΙΡΗΣ Μ., ΜΠΑΓΙΑΣ Ι., ΤΣΑΓΚΑΡΗΣ Ν.
2. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ – ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ Σάββατο 15:30 ΤΖΑΝΗΣ Σ., ΤΖΙΚΑΣ Ε., ΓΑΛΑΝΗΣ Θ.
3. ΑΟ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΟΣ – ΑΕ ΚΗΦΙΣΙΑΣ Σάββατο 15:30 ΚΑΛΟΠΙΣΗΣ Α., ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Γ., ΒΑΚΟΛΑΣ Μ.
4. ΑΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟ – ΤΡΑΧΩΝΕΣ Σάββατο 15:30 ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ Ν., ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ Λ., ΒΑΞΑΒΑΝΕΛΛΗΣ Β.
5. ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ – ΔΑΦΝΗ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ Σάββατο 15:30 ΚΙΚΗΡΑΣ Φ., ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ Ι., ΚΟΝΤΟΠΑΝΟΣ Δ.
6. ΘΥΕΛΛΑ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Κυριακή 15:30 ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Θ., ΚΟΝΙΣΠΟΛΙΑΤΗΣ Ν., ΑΝΔΡΕΟΥ Ν.
7. ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ Κυριακή 15:30 ΕΥΘΥΜΙΟΥ Ε., ΓΟΥΝΑΡΗΣ Π., ΔΑΡΣΑΚΛΗΣ Η.
8. ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ Κυριακή 15:30 ΜΠΑΙΡΑΚΤΑΡΗΣ Ν., ΓΚΙΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΑΡΓΥΡΙΑΔΗΣ Γ.
Α Κατηγορία 2ος Όμιλος
(23η αγωνιστική)
Αγώνας Ημέρα Ώρα Διαιτητές
9. ΧΟΛΑΡΓΟΣ – ΣΟΥΡΜΕΝΑ Σάββατο 15:30 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Κ., ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Π., ΜΑΡΑΝΟΣ Θ.
10. ΧΑΛΑΝΔΡΙ – ΙΑΣΩΝ Σάββατο 15:30 ΑΛΑΜΠΕΗΣ Γ., ΑΠΤΟΣΟΓΛΟΥ Ι., ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Α.
11. ΧΑΪΔΑΡΙ – ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡ/ΡΙΟΥ Σάββατο 15:30 ΚΟΠΑΛΑΣ Κ., ΑΡΑΒΙΔΗΣ Γ., ΜΑΤΣΟΥΚΑΣ Κ.
12. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ν.ΛΙΟΣΙΩΝ – ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ Κυριακή 15:30 ΜΑΧΑΙΡΑΣ Ε., ΛΙΑΜΠΟΤΗΣ Μ., ΚΑΦΡΙΤΣΑΣ Α.
13. ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΟ ΙΛΙΟΥ Κυριακή 15:30 ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ Ι., ΣΑΜΟΪΛΗΣ Δ., ΔΕΤΣΗ Μ.
14. ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΡΟΥΦ Κυριακή 15:30 ΧΡΥΣΑΦΗΣ Χ., ΓΟΥΡΕΛΗΣ Π., ΚΩΣΤΑΓΙΑΝΝΗΣ Α.
15. ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Κυριακή 15:30 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΡΑΣ Γ., ΜΠΕΚΙΑΡΙ Λ., ΤΡΑΝΤΑΣ Ι.
16. ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ Κυριακή 15:30 ΨΑΡΙΔΗΣ Χ., ΜΗΜΙΔΗΣ Ι., ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Μ.
Β Κατηγορία 1ος Όμιλος
(23η αγωνιστική)
Αγώνας Ημέρα Ώρα Διαιτητές
17. ΑΘΗΝΑΪΔΑ – ΑΟ Ν ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ Σάββατο 15:00 ΑΡΓΥΡΙΑΔΗΣ Γ., ΝΑΤΣΙΟΣ Β., ΜΑΛΑΝΔΡΑΚΗΣ Ε.
18. ΠΟΨ – ΕΛΠΙΔΑ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ Σάββατο 15:30 ΚΩΣΤΑΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΚΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ Β., ΚΟΥΛΗΣ Δ.
19. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ Σάββατο 15:30 ΜΗΜΙΔΗΣ Ι., ΔΟΣΗΣ Μ., ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Θ.
20. ΑΟ.Ν.Φ.ΑΤΤΑΛΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Σάββατο 15:30 ΓΟΥΡΕΛΗΣ Π., ΣΤΡΙΚΟΣ Ι., ΤΣΑΦΟΣ Β.
21. ΑΣΤΕΡΑΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΑΛΣΟΥΠΟΛΗ Κυριακή 15:30 ΜΑΡΑΝΟΣ Θ., ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Γ., ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ Β.
22. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΠΑΟΚ ΖΩΓΡΑΦΟΥ Κυριακή 15:30 ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΚΑΛΟΠΙΣΗΣ Α., ΚΑΠΙΡΗΣ Μ.
23. ΠΑΠΑΓΟΣ – ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ Κυριακή 15:30 ΖΑΡΑΒΙΝΟΣ Α., ΚΟΥΛΗΣ Δ., ΜΑΤΣΟΥΚΑΣ Κ.
24. ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ – ΚΟΛΩΝΟΣ Κυριακή 15:30 ΜΑΡΚΑΝΤΩΝΑΤΟΣ Σ., ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ Ν., ΠΑΠΑΠΑΥΛΟΥ Δ.
Β Κατηγορία 2ος Όμιλος
(23η αγωνιστική)
Αγώνας Ημέρα Ώρα Διαιτητές
25. ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ – ΒΥΡΩΝ Σάββατο 15:30 ΑΝΔΡΕΟΥ Ν., ΡΟΥΣΣΟΣ Π., ΜΠΟΝΤΖΟΣ Χ.
26. ΑΓ. ΘΩΜΑΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΜΕΤ/ΣΗΣ Σάββατο 15:30 ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ Π., ΧΡΗΣΤΟΥ Σ., ΓΟΥΝΑΡΗΣ Π.
27. ΥΜΗΤΤΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ Σάββατο 15:30 ΣΤΕΡΓΙΩΤΗΣ Ι., ΙΣΣΑ Α., ΣΕΡΕΒΕΤΑΣ Σ.
28. ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ – ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Σάββατο 15:30 ΚΛΟΥΚΙΩΤΗΣ Ε., ΠΡΟΔΡΟΜΙΑΔΗΣ Α., ΔΑΡΣΑΚΛΗΣ Η.
29. ΚΟΨΑΧΕΙΛΑ – ΑΙΜΟΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ Κυριακή 15:30 ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΜΠΟΥΖΙΑΝΗΣ Λ., ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ Ν.
30. ΠΕΥΚΗ – ΑΕ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Κυριακή 15:30 ΒΛΑΤΑΚΗΣ Ν., ΜΑΡΔΑΣ Β., ΚΟΠΑΛΑΣ Κ.
31. ΑΕ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ – ΙΕΡΑΠΟΛΗ Κυριακή 15:30 ΧΑΛΔΑΙΟΣ Ι., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Κ., ΠΡΙΝΤΖΙΟΣ Α.
32. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ – ΜΕΛΙΣΣΙΑ Κυριακή 15:30 ΣΤΑΜΟΣ Β., ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ Π., ΤΖΑΝΗΣ Σ.
Β Κατηγορία 3ος Όμιλος
(23η αγωνιστική)
Αγώνας Ημέρα Ώρα Διαιτητές
33. ΚΑΜΑΤΕΡΟ – ΓΚΥΖΙΑΚΟΣ Σάββατο 15:30 ΝΙΚΟΛΑΟΥ Σ., ΝΤΑΡΑΚΛΙΤΣΗΣ Σ., ΠΑΠΑΠΑΥΛΟΥ Δ.
34. ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ – ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘΗΝΩΝ Σάββατο 15:30 ΚΕΛΕΚΙΔΗΣ Π., ΓΕΝΝΑΙΟΣ Ν., ΟΝΤΟΣ Κ.
35. ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ – ΤΕΡΨΙΘΕΑ Σάββατο 15:30 ΤΣΑΤΣΟΥΛΗΣ Ι., ΜΗΤΡΟΦΑΝΗΣ Χ., ΝΙΚΟΛΑΟΥ Χ.
36. ΛΑΥΡΑ ΑΡΓ/ΛΗΣ – ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ Σάββατο 15:30 ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΚΟΛΛΙΑΚΟΣ Α., ΝΙΔΡΙΩΤΗΣ Ι.
37. ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΙΚΗ ΑΛΙΜΟΥ Σάββατο 15:30 ΤΡΑΝΤΑΣ Ι., ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ-ΤΣΙΓΓΕΛΗΣ Α., ΓΚΟΥΝΤΑΣ Κ.
38. ΑΓ. ΕΛΕΟΥΣΑ – ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ Σάββατο 15:30 ΚΟΣΙΚΙΔΗΣ Σ., ΣΤΑΥΡΟΓΛΟΥ Δ., ΒΛΑΤΑΚΗΣ Ν.
39. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ Κυριακή 15:30 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Π., ΓΑΛΑΝΗΣ Θ., ΝΤΕΜΣΙΑΣ Σ.
40. ΚΗΦΙΣΙΑ 2010 – ΑΕ ΖΕΦΥΡΟΣ Κυριακή 15:30 ΒΑΚΟΛΑΣ Μ., ΚΙΚΗΡΑΣ Φ., ΚΟΣΚΙΝΑΣ Ι.
Γ Κατηγορία 1ος Όμιλος
(21η αγωνιστική)
Αγώνας Ημέρα Ώρα Διαιτητές
41. ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ Σάββατο 15:30 ΓΚΙΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΒΟΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ Σ., ΜΑΡΚΑΝΤΩΝΑΤΟΣ Σ.
42. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ Σάββατο 15:30 ΜΠΕΚΙΑΡΙ Λ., ΚΟΣΚΙΝΑΣ Ι., ΚΟΝΙΣΠΟΛΙΑΤΗΣ Ν.
43. ΑΕ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΕ ΙΛΙΟΥ Κυριακή 11:00 ΠΡΟΔΡΟΜΙΑΔΗΣ Α., ΜΠΕΝΟΣ Α., ΟΡΦΑΝΟΣ Β.
44. ΑΦΟΒΟΣ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Κυριακή 11:00 ΒΑΜΒΑΚΑΣ Μ., ΣΤΕΦΑΝΟΠΟΥΛΟΥ Ε., ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ Κ.
45. ΑΟ ΚΩΦΩΝ – ΑΤΤΙΚΟΣ Κυριακή 11:00 ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ Ν., ΦΡΑΓΚΙΟΥΔΑΚΗΣ Θ., ΒΑΡΒΙΤΣΙΩΤΗΣ Α.
46. ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ – ΑΤΛΑΣ ΚΥΨΕΛΗΣ Κυριακή 15:30 ΚΑΤΕΛΑΝΑΚΗΣ Δ., ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Χ., ΒΟΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ Σ.
Γ Κατηγορία 2ος Όμιλος
(21η αγωνιστική)
Αγώνας Ημέρα Ώρα Διαιτητές
47. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ – ΓΑΛΑΞΙΑΣ Σάββατο 15:30 ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ Χ., ΜΠΙΜΠΑΚΗΣ Α., ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Η.
48. ΑΙΑΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΠΑΝΘΗΣΕΙΑΚΟΣ Σάββατο 15:30 ΝΙΚΟΛΑΚΟΣ Π., ΒΑΜΒΑΚΑΣ Μ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Δ.
49. ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΧΑΛΚΗΔΟΝΙΚΟΣ Κυριακή 11:00 ΑΛΑΜΠΕΗΣ Γ., ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΡΑΣ Γ.
50. ΕΡΜΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ Κυριακή 11:00 ΡΟΥΣΣΟΣ Π., ΚΑΣΙΔΗΣ Γ., ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ Κ.
51. ΔΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ Κυριακή 15:30 ΓΚΟΥΝΤΑΣ Κ., ΝΑΟΥΜ Δ., ΤΖΕΛΟΣ Ν.
Γ Κατηγορία 3ος Όμιλος
(21η αγωνιστική)
Αγώνας Ημέρα Ώρα Διαιτητές
52. ΤΟΛΜΗ ΠΕΡΙΣΤ. – ΚΡΟΝΟΣ ΑΘΗΝΩΝ Σάββατο 15:30 ΨΑΡΙΔΗΣ Χ., ΠΙΤΣΟΣ Ν., ΝΤΕΜΣΙΑΣ Σ.
53. ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ – ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ Κυριακή 11:00 ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ-ΤΣΙΓΓΕΛΗΣ Α., ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ Γ., ΕΥΘΥΜΙΟΥ Π.
54. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ – ΛΕΟΝΤΕΣ Κυριακή 11:00 ΜΠΟΝΤΖΟΣ Χ., ΝΙΚΟΛΑΚΟΣ Π., ΠΑΛΑΣΚΑΣ Α.
55. ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ – ΑΡΜΕΝΙΚΗ Κυριακή 12:00 ΝΙΚΟΛΑΟΥ Σ., ΜΠΑΓΙΑΣ Ι., ΝΤΑΡΑΚΛΙΤΣΗΣ Σ.
56. ΓΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ Κυριακή 12:00 ΜΑΛΑΝΔΡΑΚΗΣ Ε., ΜΑΣΤΡΟΔΗΜΑΣ Μ., ΜΟΥΣΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Χ.
57. ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ – ΠΛΑΤΩΝ Κυριακή 12:30 ΣΤΕΡΓΙΩΤΗΣ Ι., ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Χ., ΚΑΜΠΙΩΤΗΣ Δ.
Γ Κατηγορία 4ος Όμιλος
(21η αγωνιστική)
Αγώνας Ημέρα Ώρα Διαιτητές
58. ΜΑΡΟΥΣΙ – ΚΟΡΩΝΙΔΑ Σάββατο 15:30 ΠΡΙΝΤΖΙΟΣ Α., ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΤΖΑΝΑΚΗΣ Δ.
59. ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ – ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ Κυριακή 9:00 ΚΟΝΤΟΠΑΝΟΣ Δ., ΓΑΛΑΡΙΩΤΗΣ Μ., ΓΕΩΡΓΙΤΣΟΠΟΥΛΟΣ Δ.
60. ΔΑΦΝΗ ΑΘΗΝΩΝ – ΚΑΛΑΜΑΚΙ Κυριακή 9:30 ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Π., ΛΙΑΚΑΣ Π., ΣΙΝΤΟΣ Δ.
61. ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΑΣ – ΛΥΚΟΙ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ Κυριακή 15:00 ΤΣΑΓΚΑΡΗΣ Ν., ΚΛΟΥΚΙΩΤΗΣ Ε., ΝΤΑΡΑΚΛΙΤΣΗΣ Σ.
62. ΕΝΩΣΗ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ – ΟΡΦΕΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ Κυριακή 15:30 ΜΠΙΜΠΑΚΗΣ Α., ΚΑΜΠΙΩΤΗΣ Δ., ΚΟΡΡΕΣ Ν.
63. ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ – ΛΑΡΙΣΑΪΚΟΣ Κυριακή 15:30 ΒΡΑΝΑΣ Ι., ΔΕΟΝΑΣ Γ., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Δ.

stoplekto

Αθλητικές μεταδόσεις Δευτέρα 20/5/19

Published

on

athlitikes metadoseis

Δείτε τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας για τα ποιο δημοφιλή σπορ παρακάτω:

Ώρα Κανάλι Πρόγραμμα Κατηγορία
11:00 EUROSPORT 1 Ρολάν Γκαρός Τένις
13:00 EUROSPORT 1 Ρολάν Γκαρός Τένις
15:00 EUROSPORT 1 Ρολάν Γκαρός Τένις
19:00 EUROSPORT 1 Ρολάν Γκαρός Τένις
19:00 ΕΡΤ SPORTS Ολυμπιακός – Βουλιαγμένη Πόλο Ανδρών
19:00 COSMOTESPORT 4 Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Ολυμπιακός* Α1 Μπάσκετ – Playoffs*
21:30 NOVASPORTS 1 Λάτσιο – Μπολόνια Serie A

Continue Reading

stoplekto

Καιρός – Αραιές νεφώσεις

Published

on

kairos - πρόγνωση για καιρό

Πρόγνωση καιρού από την Εθνική Μετεωρολογική Υπηρεσία

Γενική πρόγνωση

Αραιές νεφώσεις κατά διαστήματα πιο πυκνές με τοπικούς όμβρους στα δυτικά και βόρεια ηπειρωτικά κυρίως ορεινά τις μεσημβρινές και απογευματινές ώρες.
Η ορατότητα, τις πρωινές και βραδινές ώρες στα δυτικά και βόρεια, θα είναι τοπικά περιορισμένη. Ευνοείται η μεταφορά αφρικανικής σκόνης.
Οι άνεμοι θα πνέουν αρχικά από δυτικές διευθύνσεις έως 5 μποφόρ και βαθμιαία στραφούν σε νοτίων διευθύνσεων τοπικά 6 μποφόρ στο Αιγαίο.
Η θερμοκρασία δε θα σημειώσει αξιόλογη μεταβολή.

Αναλυτική πρόγνωση

ΑΤΤΙΚΗ 
Καιρός: Αραιές νεφώσεις κατά διαστήματα πιο πυκνές.
Άνεμοι: Από δυτικές διευθύνσεις 3 με 4 και βαθμιαία νότιοι έως 5 μποφόρ .
Θερμοκρασία: Από 15 έως 28 βαθμούς Κελσίου.

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 
Καιρός: Αραιές νεφώσεις κατά διαστήματα πιο πυκνές.
Άνεμοι: Από νότιες διευθύνσεις 3 με 4 μποφόρ.
Θερμοκρασία: Από 15 έως 27 βαθμούς Κελσίου.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ, ΘΡΑΚΗ 
Καιρός: Αραιές νεφώσεις κατά διαστήματα πιο πυκνές. Τις μεσημβρινές και απογευματινές ώρες υπάρχει πιθανότητα να σημειωθούν τοπικοί όμβροι στα ορεινά της Μακεδονίας κυρίως της δυτικής.
Άνεμοι: Από νότιες διευθύνσεις 3 με 5 μποφόρ.
Θερμοκρασία: Από 13 εως 29 βαθμούς Κελσίου. Στη δυτική Μακεδονία κατά τόπους 2 με 3 βαθμούς χαμηλότερη.

ΝΗΣΙΑ ΙΟΝΙΟΥ, ΗΠΕΙΡΟΣ, ΔΥΤΙΚΗ ΣΤΕΡΕΑ, ΔΥΤΙΚΗ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ 
Καιρός: Αραιές νεφώσεις κατά διαστήματα πιο πυκνές. Τις μεσημβρινές και απογευματινές ώρες υπάρχει πιθανότητα να σημειωθούν τοπικοί όμβροι στα ηπειρωτικά κυρίως ορεινά.
Άνεμοι: Από βόρειες διευθύνσεις 3 με 4 και βαθμιαία νότιοι έως 5 μποφόρ.
Θερμοκρασία: Από 12 έως 28 βαθμούς Κελσίου. Στην Ήπειρο κατά τόπους 2 με 3 βαθμούς χαμηλότερη.

ΘΕΣΣΑΛΙΑ, ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΣΤΕΡΕΑ, ΕΥΒΟΙΑ, ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ 
Καιρός: Αραιές νεφώσεις κατά διαστήματα πιο πυκνές.
Άνεμοι: Από δυτικές διευθύνσεις 3 με 5 που βαθμιαία θα στραφούν σε νότιους 4 με 5 και στα ανατολικά τοπικά 6 μποφόρ..
Θερμοκρασία: Από 12 έως 28 και τοπικά έως 30 βαθμούς Κελσίου.

ΚΥΚΛΑΔΕΣ, ΚΡΗΤΗ 
Καιρός: Αραιές νεφώσεις κατά διαστήματα πιο πυκνές.
Άνεμοι: Δυτικοί νοτιοδυτικοί 4 με 5 μποφόρ.
Θερμοκρασία: Από 15 έως 25 και στην Κρήτη τοπικά έως 28 βαθμούς Κελσίου. 

ΝΗΣΙΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ, ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ 
Καιρός: Αραιές νεφώσεις κατά διαστήματα πιο πυκνές.
Άνεμοι: Νότιοι 4 με 6 μποφόρ.
Θερμοκρασία: Από 16 έως 27 βαθμούς Κελσίου.

 

Continue Reading

LIKE