Connect with us

Γ Εθνική

Ολοι οι όμιλοι των μπαράζ ανόδου στην Γ’ Εθνική

Published

on

Στος 8 Μαΐου αναμένεται να ξεκινήσουν τα μπαράζ ανόδου από τα τοπικά πρωταθλήματα στην Γ’ Εθνική

Σε αυτά θα συμμετάσχουν οι 53 πρωταθλήτριες των Ενώσεων όλης της χώρας  και οι τρεις δευτεραθλήτριες των ιδρυτριών Ενώσεων της ΕΠΟ ( ΕΠΣ Αθηνών, Πειραιά και Θεσσαλονίκης), οι οποίες θα διεκδικήσουν μέσω μπαράζ την συμμετοχή τους στο επόμενο (2022-23) πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.
Την άνοδο θα πάρουν οι τρεις πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο, συνολικά 24 ομάδες.

Αναλυτικά, οι ομάδες που θα αγωνιστούν σε κάθε όμιλο είναι οι παρακάτω. Σε όσες Ενώσεις δεν έχει ολοκληρωθεί το πρωτάθλημα, αναφέρονται οι ομάδες που έχουν μαθηματικές πιθανότητες να το κατακτήσουν…

1ος όμιλος

Ιπποκράτης Αλεξανδρούπολης (Έβρου), Πανθρακικός (Θράκης), Άρης Πετεινού (Ξάνθης), Βύρων Καβάλας (Καβάλας), Προσοτσάνη (Δράμας), Ηρακλής Αμμουδιάς (Σερρών), Καμπανιακός (Μακεδονίας Α’).

2ος όμιλος
ΑΟ Χανιώτη (Χαλκιδικής), Αναγέννηση Επανομής (Μακεδονίας Β’), ΠΑΟΚ Κρηστώνης ή Απόλλων Ευρωπού (Κιλκίς), Εθνικός Γιαννιτσών (Πέλλας), Αστέρας Τριποτάμου (Ημαθίας), ΓΑΣ Σβορώνου (Πιερίας), Μελιτέας Μελίτης (Φλώρινας).

3ος όμιλος
Καστοριά 1980 (Καστοριάς), Θύελλα Κατσικάς (Ηπείρου), ΑΕ Νέας Σελεύκειας (Θεσπρωτίας), Αστέρας Πετρίτη (Κέρκυρας), ΑΕ Ξηροβουνίου (Άρτας), Απόλλων Πάργας (Πρέβεζας – Λευκάδας), Αναγέννηση Στάνου (Αιτωλοακαρνανίας).

4ος όμιλος
Μακεδονικός Φούφα (Κοζάνης), Πυρσός Γρεβενών ή Γρεβενά Αεράτα (Γρεβενών), Διγενής Νεοχωρίου (Τρικάλων), Δωτιέας Αγιάς (Λάρισας), Πύρασος Νέας Αγχιάλου (Θεσσαλίας), Αστέρας Καρδίτσας (Καρδίτσας), ΑΟ Στυλίδας (Φθιώτιδας).

5ος όμιλος
Παλληξουριακός (Κεφαλλονιάς), ΑΟ Τσιλιβή ή ΑΟ Κατασταρίου ή Θύελλα Αμπελοκήπων (Ζακύνθου), ΑΠΣ Πάτραι (Αχαΐας), Πανηλειακός (Ηλείας), Πανθουριακός (Μεσσηνίας), Πανγυθεατικός (Λακωνίας), Πανθυρεατικός (Αρκαδίας).

6ος όμιλος
ΑΟ Χαλκίς ή Ταμυναϊκός (Εύβοιας), Κυπάρισσος Αντίκυρας (Βοιωτίας), Αίολος Καρπενησίου (Ευρυτανίας), Απόλλων Ευπαλίου (Φωκίδας), ΠΑΣ Κόρινθος ή Τενεάτης Αθικιων (Κορινθίας), Παναργειακός (Αργολίδας), ΑΕ Μοσχάτου (Πειραιά Β’).

7ος όμιλος
Άρης Πετρούπολης (Αθήνας Β’), Ελλάς Ποντίων (Πειραιά Α’), Βύζας Μεγάρων (Δυτικής Αττικής), ΑΟ Τυμπακίου ή Ρωμανός (Ηρακλείου), Απόλλων Αγ. Ιωάννη (Χανίων), Νίκη Σητείας (Λασιθίου), Ερμής Ζωνιανών ή Αστέρας Περάματος (Ρεθύμνου).

8ος όμιλος
Μαρκό (Ανατολικής Αττικής), Αετός Λουτρού (Λέσβου), Ατρόμητος Αγίου Γεωργίου (Χίου), Ελλάς Σύρου (Κυκλάδων), Πυθαγόρας Κοντακαιίκων ή ΑΕ Βαθϋλλου Πανσαμιακού (Σάμου), Ιάλυσος ή Ηρακλής Μαριτσών (Δωδεκανήσου), Αγία Παρασκευή (Αθήνας Α’).

Οι ημερομηνίες των αγώνων είναι οι εξής…
1η αγωνιστική (08/05)

2η αγωνιστική (11/05)

3η αγωνιστική (15/05)

4η αγωνιστική (22/05)

5η αγωνιστική (25/05)

6η αγωνιστική (29/05)

7η αγωνιστική (05/06)

Advertisement