Ο Αστέρας Τρόπολης 1-0 τον Θρασύβουλο στο 92′

Tην ήττα με σκορ 1-0 γνώρισε ο Θρασύβουλος σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας που έγινε στην Φυλή.

Στο 10′ ατομική προσπάθεια Μπρέσκα από αριστερά και σέντρα, απευθείας το σουτ του Ράγιος από το πέναλτι ψηλά άουτ

19′ σουτ Ουσέρο από μακριά, κόντραρε κι έφυγε κόρνερ

32′ μεγάλη ευκαιρία για Αστέρα – αντεπίθεση μετά από κόρνερ του Θρασύβουλου, μπαλιά Πιπίνη για Ράγιος, ο Κόλτζος προσπάθησε να γυρίσει στον τερματοφύλακα όμως ο Ράγιος πρόλαβε τη μπάλα, δε μπόρεσε όμως να ντριμπλάρει τον Ανδριόλα που τον έκοψε με το πόδι. Στην επαναφορά ο Περόνε σούταρε προς την εστία, ο Ζουμπουλάκης έκοψε πάνω στη γραμμή.

34′ πλασέ Ράγιος, ο σε κόρνερ ο Ανδριόλας

38′ σουτ Ουσέρο, μπλοκάρει ο Ανδριόλας

45′ φάουλ Ράγιος πάνω από την εστία

Β’ ημίχρονο

46′ σουτ Κανελλόπουλος μπλοκάρει εύκολα ο Χακόμπο

48′ σουτ Περόνε, ωραία επέμβαση σε κόρνερ του Κασμερίδη

58′ σουτ Έγκον άουτ

70′ φάουλ Σέσμα από αριστερά, κεφαλιά Αλβάρεζ λίγο άουτ

80′ κεφαλιά Baci άουτ

85′ κεφαλιά Περόνε μόνος στο δεύτερο δοκάρι, άουτ

89′ σέντρα Σέσμα, απευθείας σουτ Χούλι, ο Κασμερίδης σε κόρνερ

92′ σέντρα Χούλι από δεξιά, γύρισμα Σέσμα, ο Περόνε με προβολή έκανε το 0-1

Θρασύβουλος: (Γεωργαμλής) Ανδριόλας, Κόλτζος, Σύρος, Βασιλείου, Ζουμπουλάκης, Ψιάνος, Βαγγελής, Κανελλόπουλος, Καρλόπουλος, Σκόνδρας, Παναγιωτάκος.

Αστέρας Τρίπολης (Οράσιο Γκονσάλβες) Χακόμπο, Τσαμπούρης, Πουλίδο, Μπαρτολίνι, Πιπίνης (64′ Φορμίκα), Χουανίτο (64′ Αλβάρεζ), Ουσέρο, Έγκον (72′ Ροζέριο), Μπρέσκα (64′ Σέσμα), Ράγιος (46′ Χούλι), Ματούσιακ (16′ Περόνε).