Connect with us

Γ΄ Ε.Π.Σ.Π.

Ο ταλαντούχος Καμπεράι στα γκολπόστ της ΑΕ Χατζηκυριακείου

Published

on

Ενίσχυση στον «άσο» για την Αθλητική Ένωση Χατζηκυριακείου, καθώς ολοκλήρωσε τη δεύτερή μεταγραφή της, με τον 17χρονο ταλαντούχο γκολκίπερ Αιμίλιο Καμπεράι από τον ΑΟ Καραβά.

Αναλυτικά η ανακοίνωση που μας έστειλε ο σύλλογος:

«Δεύτερη μεταγραφή για τό Σύλλογο μας είναι ο Αιμίλιος Καμπεράι 17 ετών Τερματοφύλακας από τόν Α Ο Καραβά που μαζί με τόν Δεκαεννιάχρονο Κωνσταντίνο Τσιάμη θα αποτελέσουν το δίδυμο τών Γκολκίπερ του Συλλόγου μας . Θέλουμε να Ευχαριστήσουμε τό Πρόεδρο του ΑΟ Καραβά Κύριο Χρήστο Σκανδάλη για τη παραχώρηση τού Αιμιλιου Καμπεράι».

 

stoplekto

Δάφνη Ταμπουρίων – ΑΕ Νίκαια 4-2 στα πέναλτι

Published

on

Μετά από ένα συναρπαστικό σε εξέλιξη παιχνίδι η Δάφνη Ταμπουρίων επικράτησε στα πέναλτι με 4-2 της ΑΕ Νίκαιας και προκρίθηκε στην β΄φάση. Η κανονική διάρκεια του αγώνα έληξε ισόπαλη 2-2 Προηγήθηκαν οι Νικαιώτες μόλις στο 2’ με τον Θεολόγο . Η Δάφνη όμως με δυο εύστοχα κτυπήματα πέναλτι των Παναγιωτόπουλου στο 43΄και Αληφραγκή στο 52΄γύρισε το παιχνίδι . Όμως στο 88’ η ΑΕ Νίκαια ισοφάρισε με αυτογκολ του Παπαδόπουλου. Έτσι το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση , όπου ο Λαυρέντιος στο 108΄έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους . Στο 116’ ο Παναγιωτόπουλος και πάλι έφερε το παιχνίδι στα ίσια(3-3) . Έτσι φτάσαμε στα πέναλτι όπου οι παίκτες της Δάφνης πιο ψύχραιμοι σκόραραν και στα τέσσερα που εκτέλεσαν( Παναγιωτόπουλος, Σαραφόπουλος, Χουρμούζης, Γκόβας) Αντίθετα από την ΑΕ Νίκαια ευστόχησαν μόνο οι Βιδάλης, Βουδούρης . Αστόχησαν οι Σαλκετζής ( άουτ) Λουκογιαννάκης( απέκρουσε ο Κατσίπης ) Από τον διαιτητή Τουρλομούση έχει παράπονα η ΑΕ Νίκαια για τα πέναλτι που καταλογίστηκαν σε βάρος της ενώ ζήτησε με τη σειρά της την «εσχάτη των ποινών» σε ανατροπή του Βιδάλη στο 80’.

ΔΑΦΝΗ ΤΑΜΠ.: Κατσίπης, Χατζηϊωαννίδης, Χουρμούζης, Παγώνης, Σαραφόπουλος, Γεροντάκης( 79΄ Πρασσάς) , Μπεκάκος( 67’ Γκόβας) , Τομαής, Αληφραγκής( 88’ Τσούκας) , Χάλαρης( 66’ Παπαδόπουλος) , Παναγιωτόπουλος ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ : Λαγώνης, Βιδάλης, Καναβός( 58’ Βουδούρης) , Λουκογιαννάκης, Κουστιόνης, Αποστόλου, Αποστόλου( 58’ Αϊβαζιάν ), Σιβιανός, Γιαννούλης( 61΄Χανιωτάκης) , Θεολόγος, Λαυρέντιος , Σερδάρης ( 27΄λ.τρ. Σαλκετζής).

Continue Reading

Α΄ Ε.Π.Σ.Π.

Τα πλήρη αποτελέσματα και τα ζευγάρια της Β’ φάσης του Κυπέλλου Πειραιά

Published

on

ΕΠΣ Πειραιά

Ολοκληρώθηκαν οι αγώνες της α’ φάσης του Κυπέλλου Πειραιά. Κατόπιν της κλήρωσης, ακολουθούν τα ζευγάρια που προέκυψαν στον δεύτερο γύρο του θεσμού.

 

Α’ ΦΑΣΗ

Σάββατο 14/9

 

Φοίνικας Αγίας Σοφίας– ΑΕ Χατζηκυριακείου 1-0

ΑΕ Σαλαμίνας– Ποσειδώνας Χατζηκυριακείου 3-2

ΑΣ Κωφών- Οδηγήτρια 1-3

Πανιώνιος Κερατσινίου- ΑΟΑΔ 1-3

Νέο Ικόνιο- Νέοι Δραπετσώνας 0-4

Αστέρια Δραπετσώνας- Αναγέννηση Μοσχάτου 0-2

Πειραϊκός– Λέοντες Καμινίων 0-0(κ.δ. και παρ.), 5-4 στα πέναλτι

Ήφαιστος– Περαμαϊκός 3-0

 

Κυριακή 15/9

11.00

Δάφνη Ταμπουρίων– ΑΕ Νίκαια 2-2(κ.δ.)- 3-3(παράταση), 4-2(πέναλτι)

Πυθαγόρας- Θησέας 0-3

ΑΟ Πειραιάς– Αστέρας Νίκαιας 1-0

Φίλαθλοι– Παντζιτζιφιακός 1-0

17.00

Προμηθέας- Πήγασος Αγίου Διονυσίου 0-2

Προφήτης Ηλίας– Σαλαμινομάχοι 2-1

Φαληρικός-Κύπρος Κορυδαλλού 6-0

Ένωση Α.Α. Ρέντη- Ένωση Καμινίων 0-2

ΑΟ Κορυδαλλός– Άρης Αμφιάλης 2-0

Ολυμπιακός Κερατσινίου– ΑΟΚ Φαλήρου 4-1

  • Με έντονα γράμματα οι ομάδες που προκρίθηκαν στον δεύτερο γύρο.

 

 

Τα ζευγάρια που προέκυψαν στη Β’ Φάση του Κυπέλλου Πειραιά

1. ΑΟ ΠΕΙΡΑΙΑΣ – ΔΙΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

2. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΟΣΧΑΤΟΥ- ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ

3. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

4. ΗΦΑΙΣΤΟΣ – ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ ΙΩΝΙΚΟΥ

5. ΑΕ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ- ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ

6. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ- ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ

7. ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ- ΠΑΝΦΑΛΗΡΙΚΟΣ

8. ΘΗΣΕΑΣ- ΑΟ ΚΑΡΑΒΑΣ

9. ΦΙΛΑΘΛΟΙ- ΝΕΟΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ

10. ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ

11. ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ- ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ

12. ΧΑΛΚΗΔΩΝ – ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ

13. ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΓ. ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ- ΝΙΚΗ ΡΕΝΤΗ

14. ΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ – ΑΕ ΘΥΕΛΛΑ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΛΟΥ

15. ΟΔΗΓΗΤΡΙΑ– ΑΕ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ

16. ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

17. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ- ΑΟ ΚΑΣΤΕΛΛΑ

18. ΑΟΑΔ – ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

19. ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΕ ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ

20. ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ- ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

21. ΔΑΦΝΗ ΤΑΜΠΟΥΡΙΩΝ- ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ

22. ΕΝΩΣΗ ΚΑΜΙΝΙΩΝ – ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

23. ΔΟΞΑ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΑΜΦΙΑΛΗ

24. ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ – ΑΕ ΧΑΡΑΥΓΗ ΑΣΤΕΡΑΣ

Οι αγώνες της β’ φάσης θα γίνου το Σαββατοκύριακο 21-22/9. 

Η κλήρωση για την γ΄φάση του Κυπέλλου θα γίνει αυτή την Τετάρτη 18/9 στις 17.00 στα γραφεία της Ένωσης.

Continue Reading

LIKE