Connect with us

Β΄ Ε.Π.Σ.Π.

Παντζιτζιφιακός – Πανφαληρικός 1-0

Published

on

Νίκη σωτηρίας πέτυχε ο Παντζιτζιφιακός που επικράτησε με 1-0 του Πανφαληρικού .

Το γκολ που έκρινε το παιχνίδι σημείωσε στο 26’ ο Κουρτεσιώτης.

Οι Φαληριώτες πίεσαν στο τέλος αλλά στο 93’ ο γκολκίπερ Λαζόπουλος  X. απέκρουσε με υπερένταση το σουτ του Μπλέραντ.

Ρεσιτάλ διαιτησίας από τον Δαμιανάκη.

ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ : Λαζόπουλος Χ., Καρανίκας, Λίβας, Τσαπανίδης, Γιαλουράκης, Κουλάι, Κουρτεσιώτης( 84’ Λαζόπουλος Δ.), Θωμαΐδης( 90’ Μεταξάς ) , Κωστής, Ελευθεράκης( 63’ Μπαγιάτης) , Ανδρώνης( 91’ Ζίνισσας)

ΠΑΝΦΑΛΗΡΙΚΟΣ : Τόλης, Γκρινιάρης( 89’λ.τρ. Λάμα) , Αρτεμάκης, Γκότσης Μπλέραντ, Παναγιωτακόπουλος, Μαυρίκος,Ντεμρόζι, Φραγκόπουλος( 90΄Αλεξάν) , Ζερτίδης, Καραχρήστος (46’ Αναστασόπουλος)

foto-αρχείο

stoplekto

Τα πλήρη αποτελέσματα της β’ φάσης του Κυπέλλου Πειραιά(22/9)- Τα ζευγάρια της Γ’ φάσης

Published

on

ΕΠΣ Πειραιά

Αναλυτικά τα πλήρη αποτελέσματα της β’ φάσης του Κυπέλλου Πειραιά το Σαββατοκύριακο 21-22/9.

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 21/9

16.30 ΑΣ Ποντίων- Χαραυγή 0-0 κ.δ. και παρ. 4-5(πέναλτι)

16.30 Δόξα Πειραιά- Αμφιάλη 0-2 στην παράταση

16.30 Προφήτης Ηλίας- Ίκαρος Καλλιθέας 0-4

16.30 Αίας Σαλαμίνας– Αστέρας Κερατσινίου 5-1

17.00 Ηρακλής Νίκαιας- ΑΕ Μαύρου Αετού Ολυμπιάδας 0-2

17.00 Πειραϊκός– Πανφαληρικός 3-0

17.00 Δάφνη Ταμπουρίων- ΑΟ Κορυδαλλός 0-7

17.00 Ήφαιστος– Νέοι Ιωνικού 3-1

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 22/9 

 

11.00 ΑΟΑΔ- Αετός Κορυδαλλού 0-2

11.00 ΑΟ Πειραιάς- Δίας Κορυδαλλού 0-4

11.30 Φαληρικός- Θύελλα Μοσχάτου 1-2

11.30 Πήγασος Αγίου Διονυσίου- Νίκη Ρέντη 0-5

11.30 Φίλαθλοι– Νέοι Δραπετσώνας 1-1(κ.δ. και παρ.) 4-3(πέναλτι)

11.30 Φοίνικας Αγίας Σοφίας– ΑΟ Καστέλλας 2-0

14.00 Οδηγήτρια- ΑΕ Σαρωνικός Αίγινας 0-1

14.00 Ένωση Καμινίων- Αστυπάλαια Κορυδαλλού 0-2

16.30 ΑΣ Δραπετσώνας- ΑΕ Θύελλας Αχιλλέα Κορυδαλλού 1-3

16.30 Θησέας- ΑΟ Καραβάς 1-3

16.30 ΑΕ Περάματος- Παννεαπολικός 2-1

16.30 ΑΕ Σαλαμίνας- Ελλάς Ποντίων 1-5

17.00 Χαλκηδώνα- Νέοι Ευγενείας 2-3

17.00 Αναγέννηση Μοσχάτου- Προοδευτική 1-5

17.00 Ολυμπιακός Κερατσινίου- Αμπελακιακός 0-8

17.00 Ατρόμητος Πειραιά– Ατρόμητος Κερατσινίου 2-1

  • Με έντονα γράμματα οι ομάδες που πέρασαν στον επόμενο γύρο.

 

Τα ζευγάρια που προέκυψαν βάση της κλήρωσης στη γ΄φάση του θεσμού: 

 

1. ΑΜΦΙΑΛΗ – ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
2. ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ – ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ
3. ΗΦΑΙΣΤΟΣ  –  ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
4. ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΑΕ ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ/ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ
5. ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ –  ΔΙΑΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ
6. ΑΕΤΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ
7. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ –ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
8. ΚΑΡΑΒΑΣ – ΑΠΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
9. ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
10. ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ  – ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ
11. ΝΙΚΗ ΡΕΝΤΗ – ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ
12. ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ  – ΑΕ ΧΑΡΑΥΓΗ ΑΣΤΕΡΑΣ

*Στη δ’ φάση προκρίνεται χωρίς αγώνα τα σωματεία ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ, ΑΕ ΘΥΕΛΛΑΣ ΑΧΙΛΛΕΑ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ, ΦΙΛΑΘΛΟΙ και η ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ.

 

*Οι αγώνες της τρίτης φάσης θα διεξαχθούν το Σαββατοκύριακο 28-29/9, καθώς και τις Τετάρτες 2/10 και 9/10.

Continue Reading

Α΄ Ε.Π.Σ.Π.

Τα σημερινά(21/9) αποτελέσματα του Κυπέλλου Πειραιά

Published

on

ΕΠΣ Πειραιά

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της β’ φάσης του Κυπέλλου Πειραιά:

 

16.30 ΑΣ Ποντίων- Χαραυγή 0-0 κ.δ. και παρ. 4-5(πέναλτι)

16.30 Δόξα Πειραιά- Αμφιάλη 0-2 στην παράταση

16.30 Προφήτης Ηλίας- Ίκαρος Καλλιθέας 0-4

16.30 Αίας Σαλαμίνας– Αστέρας Κερατσινίου 5-1

17.00 Ηρακλής Νίκαιας- ΑΕ Μαύρου Αετού Ολυμπιάδας 0-2

17.00 Πειραϊκός– Πανφαληρικός 3-0

17.00 Δάφνη Ταμπουρίων- ΑΟ Κορυδαλλός 0-7

17.00 Ήφαιστος– Νέοι Ιωνικού 3-1

  • Με έντονα γράμματα οι ομάδες που προκρίθηκαν στον τρίτο γύρο του Κυπέλλου Πειραιά.

Continue Reading

LIKE