7ος Όμιλος

Παπασπύρου: Παρά το μειονέκτημα δημιουργήσαμε ευκαιρίες

Ανάμεικτα συναισθήματα άφησε στον προπονητή του Ηλυσιακού, Δημήτρη Παπασπύρου το ισόπαλο 0-0 με τον Άγιο Ιερόθεο.

Ο ίδιος στάθηκε στο κακό α’ μέρος που είχε η ομάδα του αλλά και στις χαμένες ευκαιρίες της επανάληψης που στέρησαν από το σύλλογο από του Ζωγράφου τη νίκη.

Η τοποθέτηση του

“Δυστυχώς δεν καταφέραμε να πάρουμε τη νίκη. Είχαμε ένα κακό α’ ημίχρονο στο οποίο δεν ήμασταν καλοί. Στο β’ μέρος όμως παρ’ όλο που από το 65′ παίζαμε με αριθμητικό μειονέκτημα, λόγω της απαράδεκτης αποβολής του Αμανατίδη,( και εδώ να σημειώσουμε ότι οι διαιτητές πρέπει να προσέχουν λίγο γιατί μπαίνουμε χρονικά σε δύσκολη σημείο) χάσαμε τρεις-τέσσερις μεγάλες ευκαιρίες που θα μπορούσαμε να είχαμε πετύχει το πολύτιμο γκολ που θέλαμε. Συγχαρητήρια στα παιδιά για την προσπάθεια. Συνεχίζουμε αφού ακόμη είμαστε στην 2η θέση και τέλος θέλω να ευχαριστήσω τον κόσμο του Ηλυσιακού και ιδίως τους Rude Boyz που για άλλο ένα ματς συμπαραστάθηκαν στην ομάδα και το μόνο που τους νοιάζει είναι να ενθαρρύνουν σωστά την ομάδα μας. Να είναι σίγουροι ότι θα παλέψουμε όλοι μαζί για να καταφέρουμε να κατακτήσουμε την 2η θέση”.