Connect with us

stoplekto

Πρώτη νίκη για Ένωση Α.Α. Ρέντη 1-0 τον ΑΣ Δραπετσώνας

Published

on

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε η Ένωση Α.Α. Ρέντη που επικράτησε με 1-0 του ΑΣ Δραπετσώνας .

Το μοναδικό γκολ που έκρινε το παιχνίδι σημείωσε στο 81’ ο Μιρντίτα με εύστοχο κτύπημα πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος όταν ανατράπηκε από τον γκολκίπερ Ελθίνι.

Ήταν ένα παιχνίδι που και οι δυο ομάδες πάλεψαν δυνατά και θα μπορούσαν να πάρουν την νίκη αφού δημιούργησαν ευκαιρίες .

Άριστη η διαιτησία του Κουβέλη.

ΕΝΩΣΗ Α.Α. ΡΕΝΤΗ : Σαπάτης, Στάθης, Σουράνης , Παπαθανασάκης, Καμαράδος Ε., Θηραίος, Καμαράδος Θ.(46’ Ζιάι), Ζεφτερίδης, Μιρντίτα,Μπόγρης, Σαράκος .

ΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ Ελθίνι, Καραμπετιάν, Χαλικιάς( 59’ λ.τρ. Δοξακόπουλος), Βασίου,Κασιαβός, Σφυρής, Φραντζεσκάκης( 83’ Μπέκα), Δούφας, Φραντζέσκος( 92’ Ντούρο) , Ντε Ντέους, Θωμαΐδης( 64΄Κόκκας )

stoplekto

Λύση συνεργασίας Δημητρόπουλου με Νικολακάκη

Published

on

By

Τη λύση της συνεργασίας του με τον σύλλογο του Νικολακάκη έκανε γνωστό μέσα από το προσωπικό του ιστολόγιο ο Γιώργος Δημητρόπουλος.

Ο έμπειρος τεχνικός έχει να επιδείξει μία εξαιρετική πορεία με την ομάδα του Μενιδίου στο πρωτάθλημα της Β΄ ΕΠΣΑΝΑ, καθώς για οκτώ αγωνιστικές ήταν στις πρώτες θέσεις της βαθμολογικής κατάταξης, διατηρούσε την καλύτερη επίθεση και τον καλύτερο συντελεστή τερμάτων, ενώ έχει φτάσει το σωματείου στους 16 του Κυπέλλου ΕΠΣΑΝΑ.

Πλην όμως προσωπικοί λόγοι την δεδομένη στιγμή, τον αναγκάζουν να διακόψει την συνεργασία του με τον σύλλογο καθώς θα στρέψει όλη του την προσοχή στην ολοκλήρωση της Γ΄ φάσης για το δίπλωμα UEFA A, η οποία διεξάγεται στο Αγρίνιο από 28 Νοεμβρίου έως 5 Δεκεμβρίου.

Γράφει η Πέγκυ Παρίση
peggyparisi@outlook.com

Continue Reading

stoplekto

Το πρόγραμμα των αγώνων της ΕΠΣΑΝΑ (16-17/11/19)

Published

on

ΕΠΣΑΝΑ - Α΄κατηγορία ΕΠΣΑΝΑ

Α Κατηγορία
(9η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα
9. ΠΑΟ ΚΑΛΥΒΙΩΝ – ΑΧΙΛΛΕΥΣ Κ.ΑΧΑΡΝΩΝ Καλυβίων Σάββατο 16/11/19 15:00
10. ΠΑΣ ΩΡΩΠΟΣ – ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ Δεν θα διεξαχθεί Κυριακή 17/11/19 00:00
11. ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝ Αγίου Στεφάνου Κυριακή 17/11/19 15:00
12. ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ ΑΠΟ – ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ Κρυονερίου Κυριακή 17/11/19 15:00
13. ΑΓΣΑ ΘΗΣ.ΕΘΝ.ΜΑΚΡΗΣ – ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΑΟ Αγίας Μαρίνας Κυριακή 17/11/19 15:00
14. ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΡΑΦΗΝΑΣ ΑΟ – ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ Διονύσου Κυριακή 17/11/19 15:00
15. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΚΥΑΝΟΥΣ ΑΣΤΗΡ ΒΑΡΗΣ Βούλας Κυριακή 17/11/19 15:00
16. ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ ΑΟ – ΑΝΟΙΞΗ Γλυκών Νερών Κυριακή 17/11/19 15:00
Β Κατηγορία
(9η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα
17. ΑΠΟ ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ – ΑΟ ΑΤΛΑΝΤΙΣ Κρυονερίου Σάββατο 16/11/19 15:00
18. ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΑΟ – ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ Σταμάτας Σάββατο 16/11/19 15:00
19. ΑΟ ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ ΚΑΛΑΜΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.ΜΑΚΡΗΣ Καλάμου Σάββατο 16/11/19 15:00
20. ΑΠΕ ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ – ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ Λαυρίου Γιώργος Ραφιάς Σάββατο 16/11/19 15:00
21. ΑΟ ΑΡΤΕΜΙΣ – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ Νέας Μάκρης Σάββατο 16/11/19 15:00
22. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ – ΓΕΡΑΚΑ ΑΕ ΟΦ ΠΑΝ/ΚΟΥ Δροσιάς Σάββατο 16/11/19 15:00
23. ΠΡΩΤΕΥΣ Π.ΦΩΚΑΙΑΣ – ΔΙΟΝΥΣΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Παλαιάς Φώκαιας Σάββατο 16/11/19 15:00
24. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ – ΝΙΚΗΤΕΣ ΑΝΘΟΥΣΑΣ ΔΑΚ Παιανίας Κυριακή 17/11/19 15:00
Γ Κατηγορία
(9η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα
25. ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ – ΑΠΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ ΔΑΚ Παιανίας Σάββατο 16/11/19 15:00
26. Α.Π.Ο ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ – ΑΟ ΚΟΥΒΑΡΑ Πολυδενδρίου Κυριακή 17/11/19 15:00
27. ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ – ΑΟ ΡΑΜΝΟΥΣ Κερατέας Κυριακή 17/11/19 15:00
28. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ – ΑΟΜ ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΙΚΟΣ Διώνης Κυριακή 17/11/19 15:00
29. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡΙΟΥ – ΑΟ ΣΥΚΑΜΙΝΟΥ Λαυρίου Γιώργος Ραφιάς Κυριακή 17/11/19 15:00
30. ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ – ΑΠΕΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙΟΥ Άνοιξης Κυριακή 17/11/19 15:00
31. ΑΟ ΑΥΛΩΝΟΣ 1958 – ΑΠΣ ΔΟΞΑ ΑΓ.ΑΝΝΑΣ Αυλώνα Κυριακή 17/11/19 15:00

Continue Reading

LIKE