Connect with us

stoplekto

Πυθαγόρας- Αναγέννηση Μοσχάτου 1-4

Published

on

Άλωσε το Πέραμα η Αναγέννηση Μοσχάτου, καθώς επικράτησε με 4-1 του επιπόλαιου Πυθαγόρα και θα συναντήσει στον τρίτο γύρο του Κυπέλλου την ΑΕ Περάματος.

Μόλις στο 4’ οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τν Νελάι, ενώ το έργο της ομάδας του Παναγιώτη Ορφανού έγινε πιο εύκολο, όταν στο 10’ ο Πυθαγόρας έμεινε με δέκα λόγω αποβολής του Κυριτσιμπασάκη για επικίνδυνο μαρκάρισμα.

Τα υπόλοιπα τέρματα των νικητών έβαλαν οι  Σαρδέλης(60’), Τόττης(70’) και Φαμπιάνο(86’). Η ομάδα του Δημήτρη Μάνσαλη έκανε το 3-1 με τον  Ιωσηφίδη(64’), ενώ στο 80’ έχασε πέναλτι με τον Χαζησταύρου, που νικήθηκε από τον Κοντογιαννάτο που απέκρουσε.

Καλός ο διαιτητής Γιανναράκης.

ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ: Μπόσταν Ιντ, Κωνσταντίνου, Μετούσι, Κοσυφάκης(55’Κορδελάτος Κ.), Μαρτσόπουλος, Τριανταφύλλου, Κυριτσιμπασάκης, Μηλιώνης, Πλακίδης, Καλουτάς(66’ Χατζησταύρου), Δαμαλίδης, Τριάντος(61’ Ιωσηφίδης).

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ: Κοντογιαννάτος, Λάμπρου, Ρίζος, Σφακιανάκης(50’ Καπούλας), Τόττης, Ορφανός, Οικονομάκης, Σαρδέλης, Οσμανάι(75’ Κετσώνης), Νελάι, Ταχιράι(80’ Φαμπιάνο).

 

ΦΩΤΟ ΑΡΧΕΙΟΥ

stoplekto

Πειραιώτικα με τον Αντώνη…

Published

on

Σε… έξαρση βρίσκονται οι αποχωρήσεις αλλά και οι  προσλήψεις προπονητών. Ειδικά αυτή την εβδομάδα .Κόσμος πάει κι έρχεται . Αρχικά έφυγε ο Βασίλης Ιωαννίδης από τον Ήφαιστο .

Στην θέση του πήγε ο Νίκος Μαρωνίτης που ήταν πριν από λίγο καιρό στην Χαλκηδόνα . Από την ΑΕ Θύελλα Αχιλλέα Κορυδαλλού αποχώρησε ο  Δημήτρης Βουτσινάς που πήγε στον Πανθυρεατικό Άστρους Κυνουρίας.  Εκεί που ήταν και πέρυσι.

Στον σύλλογο  επέστρεψε ο Σταμάτης Αναστασιάδης που ήταν εκεί τα προηγούμενα χρόνια , ενώ φέτος είχε ξεκινήσει στη Χαραυγή από την οποία αποχώρησε πρόσφατα .Πάμε τώρα στον Δία Κορυδαλλού . Τέλος ο Σπύρος Κουνέλης  από την τεχνική ηγεσία. Αναλαμβάνει ο Γιάννης Μανδρέκας , μέχρι τώρα τεχνικός διευθυντής και παλαιότερα προπονητής στην ομάδα που είχε συνεργάτη τον Κουνέλη.

Άλλωστε καθόταν στον πάγκο  του συλλόγου μέχρι τώρα όλα αυτά τα χρόνια . Το πρόβλημα όμως τώρα είναι ο Μανδρέκας τιμωρήθηκε με 2αγωνιστικές από την ΕΠΣΠ .Και δεν θα  κοουτσάρει την ομάδα  . Από κει δηλαδή που ήταν δυο στον πάγκο , τώρα δεν θα υπάρχει κανένας…..

Στα  στατιστικά μας στοιχεία τώρα , όπως κάθε εβδομάδα . Ο πρωτοπόρος  ΑΟ Καραβάς που μετά  την Ελλάδα Ποντίων νίκησε και τον ΑΣ Ποντίων είναι η μόνη ομάδα στην Α’ Κατηγορία που συνεχίζει χωρίς την παραμικρή βαθμολογική απώλεια  έχοντας επτά  νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια . Στον ίδιο όμιλο ο Αίας Σαλαμίνας είναι αήττητος έχοντας μόνο μια ισοπαλία .

Η  πρωτοπόρος του 1ου ομίλου Προοδευτική «στραβοπάτησε » και στην Αίγινα και νιώθει πλέον «καυτή την ανάσα » του Ατρομήτου Πειραιά και της Αμφιάλης που ακολουθούν ένα βαθμό πίσω. Είναι όμως  η μοναδική ομάδα στον όμιλο που δεν  έχει γνωρίσει την ήττα ….

Πάμε τώρα στη  «ουρά» . Στον 1ο όμιλο  ο  Ίκαρος Καλλιθέας επικράτησε με 0-3 της  Δόξας Πειραιά στο «Π. Νικολαΐδης» και πήρε όχι μόνο την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα αλλά παράλληλα και τους τρεις πρώτους βαθμούς. Αντίθετα η ιστορική Δόξα μετράει μόνο ήττες μέχρι τώρα και το μέλλον της προβληματίζει …. Στον 2ο όμιλο  η Καστέλλα συνέχισε  τις αρνητικές της εμφανίσεις  χωρίς ούτε ένα βαθμό μετά από επτά αγώνες . Η Ελλάς Ποντίων μέχρι τώρα έχει εκμεταλλευτεί απόλυτα την έδρα της και μετράει μόνο νίκες στο «απόρθητο κάστρο  »των Ορυζομύλων…Ο Αετός Κορυδαλλού μέσα πάει καλά. Εκτός έδρας όμως δεν έχει σημειώσει ούτε μία νίκη…

Στη Β’ Κατηγορία και στον  1ο όμιλο οι Φίλαθλοι  έχασαν τους πρώτους τους βαθμούς στο πρωτάθλημα παραχωρώντας ισοπαλία σ τον Παντζιτζιφιακό .Αντίθετα ο πρωτοπόρος του 2ου ομίλου Ήφαιστος  είναι ασταμάτητος . Προελαύνει  έχοντας το απόλυτο . Επτά  νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια .

Την πρώτη της ήττα γνώρισε η Ένωση Α.Α. Ρέντη –Diamonds . Αντίθετα εκτός από τους δυο πρωτοπόρους που προαναφέραμε οι Περαμαϊκός , Φαληρικός , Νέοι Δραπετσώνας παραμένουν αήττητοι…. Ο Πανιώνιος Κερατσινίου πήρε την πρώτη του νίκη έστω και« στα χαρτιά »  επί της Σπίθας που αποχώρησε από το πρωτάθλημα , όπως άλλωστε αναμενόταν . Δυστυχώς για τον ιστορικό σύλλογο . Έτσι η μόνη ομάδα που δεν έχει ακόμα «γευτεί» τη νίκη είναι ο  ΑΟΚ Φαλήρου,

Στη Γ’ Κατηγορία οι Σαλαμινομάχοι δεν μπόρεσαν να νικήσουν τον Ποσειδώνα Χατζηκυριακείου .Είναι όμως μόνοι πρώτοι με πέντε   νίκες δυο ισοπαλίες . Ο Προμηθέας όμως μείωσε ήδη στον ένα βαθμό. Πάντως ιδιαίτερη μνεία θα πρέπει να γίνει για την Οδηγήτρια . Που μετράει μόνο νίκες  μέχρι τώρα σε έξι αγώνες έχοντας εντυπωσιακό ξεκίνημα ξεχρεώνοντας αμέσως τους – 6 βαθμούς Η  ΑΕ Νίκαια που ξεκίνησε  κι αυτή  με -6  βαθμούς , πέτυχε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα και έφτασε στον  -1 βαθμό. Ο σύλλογος με τον Κώστα Βάρσο στο πάγκο του στα τρία τελευταία παιχνίδια μετράει μια νίκη και δυο ισοπαλίες  .Χωρίς νίκη παραμένει   ο Πολυκράτης .…….

Πρώτη μέρα  χθες που άνοιξε  το γήπεδο της Νίκαιας μετά από τόσους μήνες , για προπονήσεις των ομάδων. Με δυνατή βροχή και πολύ νερό . Κι αν, όπως λένε , η βροχή φέρνει ευτυχία…. γούρι!!! γούρι!!!

Continue Reading

stoplekto

Αθλητικές μεταδόσεις Παρασκευή 22/11/19

Published

on

Δείτε παρακάτω τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας για τα ποιο δημοφιλή σπορ:

09:55 Eurosport 1 Formula E, Σαουδική Αραβία – Μηχανοκίνητα
12:00 COSMOTE SPORT 6 HD Τελικοί Davis Cup by Rakuten 2019 – Τένις – Προημιτελικός
13:00 COSMOTE SPORT 1 HD UEFA European Qualifiers – Κλήρωση – Ποδόσφαιρο – Δείτε την κλήρωση για τα playoff των προκριματικών του Euro
14:00 Eurosport 1 Formula E, Σαουδική Αραβία – Μηχανοκίνητα
15:30 COSMOTE SPORT 6 HD Τελικοί Davis Cup by Rakuten 2019 – Τένις – Προημιτελικός
16:00 ΕΡΤ Sports HD Πλατανιάς – Δόξα Δράμας – Ποδόσφαιρο – Ελληνικό Πρωτάθλημα Super League 2
19:00 COSMOTE SPORT 6 HD Τελικοί Davis Cup by Rakuten 2019 – Τένις – Προημιτελικός
19:00 COSMOTE SPORT 7 HD Τελικοί Davis Cup by Rakuten 2019 – Τένις – Προημιτελικός
19:30 COSMOTE SPORT 8 HD Άουε – Σαν Πάουλι – Ποδόσφαιρο – Γερμανικό Πρωτάθλημα 2η Κατηγορία 2019 – 2020
21:30 Novasports 1HD Μπάγερν Μονάχου – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Μπάσκετ – Turkish Airlines EuroLeague
21:30 COSMOTE SPORT 3 HD Ντόρτμουντ – Πάντερμπορν – Ποδόσφαιρο – Γερμανικό Πρωτάθλημα 2019 – 2020
21:45 Novasports 3HD Παρί Σεν Ζερμέν – Λιλ – Ποδόσφαιρο
21:45 Novasports 4HD Βιλερμπάν – Φενέρμπαχτσε – Μπάσκετ – Turkish Airlines EuroLeague
21:45 Novasports 24 HD Φούλαμ – ΚΠΡ – Ποδόσφαιρο
22:00 Novasports 2HD Ρεάλ Μαδρίτης – ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Μπάσκετ – Turkish Airlines EuroLeague
22:00 Novasports 5HD Μπαρτσελόνα – Μακάμπι Τελ Αβίβ – Μπάσκετ – Turkish Airlines EuroLeague
22:00 COSMOTE SPORT 2 HD Λεβάντε – Μαγιόρκα – Ποδόσφαιρο – Ισπανικό Πρωτάθλημα 2019 – 2020
22:30 COSMOTE SPORT 6 HD Τελικοί Davis Cup by Rakuten 2019 – Τένις – Προημιτελικός
22:30 COSMOTE SPORT 7 HD Τελικοί Davis Cup by Rakuten 2019 – Τένις – Προημιτελικός
23-11-2019
02:00 FOX Sports NCAA College Basketball 2019-2020 – Μπάσκετ
04:00 FOX Sports NCAA College Basketball 2019-2020 – Μπάσκετ

Continue Reading

stoplekto

Το ξύλο βγήκε από την Βοιωτία…(video)

Published

on

Δείτε τα επεισόδια από τον αγώνα β’ τοπικού πρωταθλήματος Βοιωτίας Α.Ο. Μελισσοχωρίου και του Ιόλαου Θήβας, που διεξήχθη στο γήπεδο του Καπαρελίου, την Κυριακή 17 Νοεμβρίου 2019, για την 5η αγωνιστική. ( Η λήψη είναι άκρως ερασιτεχνική)

Continue Reading

stoplekto

Οι διαιτητές των αγώνων στην ΕΠΣΔΑ (23-24/11/19)

Published

on

διαιτητές -επσα

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

(9η αγωνιστική)

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα Διαιτητές
1. ΒΥΖΑΣ – ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ ΦΥΛΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ 23/11/19 15:00 ΦΙΤΣΑΣ Γ., ΝΑΚΟΣ Π., ΦΟΥΡΚΑΣ Γ.

(Παρατηρητής Αγώνα: ΔΡΟΜΟΥΣΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ)

2. ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ ΑΠΟ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ ΓΚΟΡΥΤΣΑΣ 24/11/19 15:00 ΑΛΙΑΓΑΣ Α., ΒΑΛΚΑΝΟΣ Α., ΛΑΜΠΡΟΥ Β.

(Παρατηρητής Αγώνα: ΤΣΑΚΑΛΙΔΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ)

3. Δ.Α.Ο ΖΩΦΡΙΑΣ – ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 24/11/19 15:00 ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ Μ., ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ Π., ΔΕΜΕΡΤΖΗΣ Ε.

(Παρατηρητής Αγώνα: ΖΩΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ)

4. ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ ΑΓΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ 24/11/19 15:00 ΧΡΕΛΙΑΣ Θ., ΦΟΥΡΚΑΣ Γ., ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ Β.

(Παρατηρητής Αγώνα: ΚΟΚΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ)

5. ΠΑΟ ΚΟΥΝΤΟΥΡΩΝ ΜΑΝΔΡΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ ΦΡΑΓΚΕΙΟ 24/11/19 15:00 ΝΤΑΟΥΛΑΣ Φ., ΝΑΚΟΣ Π., ΗΛΙΑΣ Χ.

(Παρατηρητής Αγώνα: ΜΠΙΜΠΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ)

6. ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – Α.Ο. ΜΙΜΑΣ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 24/11/19 15:00 ΒΑΤΣΙΟΣ Α., ΚΟΥΡΟΜΠΥΛΙΑ Χ., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Κ.

(Παρατηρητής Αγώνα: ΚΑΡΑΜΠΙΝΗΣ ΜΕΓΑΣ)

7. ΛΑΜΠΕΡΗ ΑΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ – ΑΣ ΠΥΡΡΙΧΙΟΣ ΑΣΠ/ΡΓΟ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ 24/11/19 15:30 ΧΡΟΝΗΣ Γ., ΠΑΥΛΟΣ Χ., ΜΑΝΟΥΡΑΣ Ν.

(Παρατηρητής Αγώνα: ΝΤΖΕΛΕΠΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Β΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

(9η αγωνιστική)

Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα Διαιτητές
8. Α.Ο. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ – ΑΙΑΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΑΣΠΡ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ 23/11/19 15:00 HABILAJ A., ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ Β., ΤΣΑΜΠΟΥΡΑΣ Δ.

(Παρατηρητής Αγώνα: ΖΩΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ)

9. ΑΠΣ Ο ΛΕΩΝ – ΖΕΦΥΡΙΟΥ ΑΕ ΑΤΤΙΚΗΣ ΓΗΠΕΔΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ 23/11/19 15:00 ΛΑΜΠΡΟΥ Β., ΒΑΛΚΑΝΟΣ Α., ΤΕΡΖΟΠΟΥΛΟΣ Κ.

(Παρατηρητής Αγώνα: ΦΛΕΒΑΡΑΚΗΣ ΑΡΓΥΡΙΟΣ)

10. ΚΡΙΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ – Α.Π.Σ ΙΚΑΡΟΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ 23/11/19 15:00 ΝΤΑΟΥΛΑΣ Φ., ΜΑΝΟΥΡΑΣ Ν., ΠΑΥΛΟΣ Χ.

(Παρατηρητής Αγώνα: ΤΣΙΜΙΚΟΣ ΠΑΡΗΣ)

11. ΑΣ ΔΥΝΑ. ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ – ΕΡΜΗΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ ΓΚΟΡΥΤΣΑΣ 23/11/19 15:00 ΧΡΕΛΙΑΣ Θ., ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ Κ., ΚΑΡΓΑΚΟΣ Δ.

(Παρατηρητής Αγώνα: ΒΑΛΣΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ )

12. ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ – ΜΕΓΑΡΙΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ 24/11/19 10:30 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ Π., ΔΕΜΕΡΤΖΗΣ Ε., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ν.

(Παρατηρητής Αγώνα: ΝΤΖΕΛΕΠΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ)

13. ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ – ΠΑΟ ΦΥΛΗΣ ΓΗΠΕΔΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ 24/11/19 11:00 ΗΛΙΑΣ Χ., ΤΕΡΖΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΣΑΒΒΑΤΙΑΝΟΣ Δ.

(Παρατηρητής Αγώνα: ΜΑΛΑΝΔΡΙΝΟΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ)

14. ΣΚΟΡΠΙΟΣ ΦΥΛΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ Α. ΛΙΟΣΙΩΝ ΓΗΠΕΔΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ 24/11/19 15:00 HABILAJ A., ΑΝΔΡΕΟΥ Ε., ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ Ε.

(Παρατηρητής Αγώνα: ΦΛΕΒΑΡΑΚΗΣ ΑΡΓΥΡΙΟΣ)

Continue Reading