Connect with us

stoplekto

Σήμερα(17/9) η κλήρωση των πρωταθλημάτων και της Γ’ φάσης του Κυπέλλου της ΕΠΣ Πειραιά

Published

on

Σήμερα 17 Σεπτεμβρίου και ώρα 18.30 στην αίθουσα «LAMPIRIS GARDEN» – Λεωφόρος Δημοκρατίας( γέφυρα ΟΛΠ)& Π. Νικολαΐδη – στο Nέο Ικόνιο Περάματος, θα πραγματοποιηθεί η κλήρωση των αγωνιστικών προγραμμάτων  Α΄ Β΄ Γ΄ Ερασιτεχνικής Κατηγορίας καθώς επίσης και η κλήρωση των αγώνων της  Γ΄ Φάσης του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Πειραιά.

 

Αναλυτικά ο διαχωρισμός των ομίλων στην Α’ και Β’ Κατηγορία, έτσι όπως προέκυψαν από την κλήρωση της 3ης Σεπτεμβρίου:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1Ος ΟΜΙΛΟΣ: Αμφιάλη , Αίας Σαλαμίνας, ‘Ήφαιστος ,Ερμής Κορυδαλλού,  ΑΕ Χαραυγή , Δίας Κορυδαλλού, ΑΟ Καστέλλα , ΑΟ Κορυδαλλός , Αστέρια Δραπετσώνας, ΑΣ Ποντίων , ΑΕ Θύελλας Αχιλλέα Κορυδαλλού ,Ίκαρος Καλλιθέας , Θύελλα Μοσχάτου, Ελλάς Ποντίων .

2Ος ΟΜΙΛΟΣ: Αετός Κορυδαλλού , Ένωση Α.Α. Ρέντη , Κύπρος Κορυδαλλού , ΑΕ Μοσχάτου , ΑΟ Καραβάς, Αναγέννηση Μοσχάτου,  Ατρόμητος Κερατσινίου, Παννεαπολικός , ΑΟ Χαλκηδόνα , ΑΣ Δραπετσώνας , Αστυπάλαια Κορυδαλλού, Δόξα Πειραιά ,  ΑΕ Μαύρου Αετού Ολυμπιάδα , ΑΕ Περάματος

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1Ος ΟΜΙΛΟΣ: Οδηγήτρια , ΑΕ Αίγινας ,Φαληρικός, Ολυμπιακός Περάματος , ΑΕ Νίκαια , Νέοι Ευγενείας ,Πειραϊκός, Άρης Αμφιάλης , ΑΟ Αγίου Δημητρίου, Αργοναύτης, Αστέρας Νίκαιας , Πανιώνιος Κερατσινίου, Λέοντες Καμινίων, Νέοιν Δραπετσώνας,

2Ος ΟΜΙΛΟΣ : Νίκη Ρέντη , Παντζιτζιφιακός , Φίλαθλοι, Ένωση Καμινίων , ΑΟΚ Φαλήρου , Αστέρας Κερατσινίου , Ολυμπιακός Κερατσινίου, Ηρακλής Νικαίας , Άνω Νεάπολη ,Θησέας, Πανφαληρικός, Φοίνικας Αγίας Σοφίας ,Νέο Ικόνιο , Σπίθα

 

Επίσης, παρακάτω τα ζευγάρια που προέκυψαν για τη β’ φάση του Κυπέλλου Πειραιά:

 

Πήγασος Αγίου Διονυσίου- Κύπρος Κορυδαλλού

Θύελλα Μοσχάτου – Δόξα Πειραιά

Νέοι Ευγενείας- ΑΕ Χαραυγή

ΑΟΚ Φαλήρου- Ίκαρος Καλλιθέας

ΑΣ Κωφών- Ποσειδών Χατζηκυριακείου

Αστυπάλαια Κορυδαλλού – Ελλάς Ποντίων

Άρης Αμφιάλης- ΑΣ Δραπετσώνας

Παννεαπολικός- Ατρόμητος Κερατσινίου

Νίκη Ρέντη- ΑΕ Θύελλας Αχιλλέα Κορυδαλλού

Περαμαϊκός- ΑΟΑΔ

Ένωση Καμινίων- Νέοι Δραπετσώνας

Σπίθα- ΑΕ Περάματος

Ήφαιστος- ΑΟ Καραβάς

Ολυμπιακός Κερατσινίου- Αστέρια Δραπετσώνας

Ερμής Κορυδαλλού – ΑΣ Ποντίων

Μιθριδάτης- Αετός Κορυδαλλού

 ΑΕ Μαύρου Αετού Ολυμπιάδα- ΑΟ Καστέλλα

ΑΟ Χαλκηδόνα- ΑΟ Κορυδαλλός

Πειραϊκός- Ένωση Α.Α. Ρέντη

Πυθαγόρας- Αναγέννηση Μοσχάτου

Αίας Σαλαμίνας – ΑΕ Μοσχάτου

Παντζιτζιφιακός-  Ηρακλής Νίκαιας

  • Χωρίς αγώνα βάση της κλήρωσης περνούν αυτόματα στον τρίτο γύρο του θεσμού  ο Φαληρικός, ο Δίας Κορυδαλλού , ο Αστέρας Νίκαιας και η  Αμφιάλη .

Advertisement

stoplekto

Ανανεώσεις στη Λαμπερή Ελευσίνας

Published

on

Τρεις ακόμη παίκτες επέκτειναν τη συνεργασία τους και για την επόμενη χρονιά στη Λαμπερή Ελευσίνας. Ο λόγος για τα αδέλφια Δημήτρη και Μάριο Δρούγου, που αποτελούσαν πέρσι τη «ραχοκοκαλιά» της αμυντικής γραμμής, καθώς επίσης και ο κεντρικός χαφ Θωμάς Μπόνο.

Η διοίκηση της Λαμπερής βρίσκεται πάντα σε συνεννόηση με τον προπονητή Γιάννη Παναγιώτου, ώστε να γίνει ο κατάλληλος σχεδιασμός ενόψει της συμμετοχής της ομάδος στο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας, που ανήλθε.

Continue Reading

stoplekto

Τέλος και ο Λ. Ρόδης από τη Ζωφριά

Published

on

Παρελθόν από τη Ζωφριά αποτελεί και ο Λεωνίδας Ρόδης. Ο 22χρονος στόπερ έλυσε τη συνεργασία του με την ομάδα της Φυλής και πλέον αναζητεί τη συνέχεια της καριέρας του.

Ο ταλαντούχος αμυντικός έχει ακόμα αγωνιστεί σε Ακράτητο, Θρασύβουλο, καθώς και από τις Ακαδημίες Πανελευσινιακού, του Πανιωνίου και του Θρασύβουλου.

Continue Reading

LIKE