7ος Όμιλος

Στις καθυστερήσεις η Ερμιονίδα ισοφάρισε τον Αγιο Ιερόθεο (2-2)

Σε ένα καταπληκτικό ματς με συναρπαστική εξέλιξη, Ενωση Ερμιονίδας και Αγιος Ιερόθεος ήρθαν ισόπαλοι με 2-2, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στις καθυστερήσεις.

Ετσι, οι δύο ομάδες εξασφάλισαν και μαθηματικά την παραμονή τους στην κατηγορία, με τους φιλοξενούμενους να έχουν 18 βαθμούς και τους γηπεδούχους 16.

Στο 12΄ο Συρεγγέλας με εύστοχο χτύπημα πέναλτι έκανε το 0-1, σκορ με το οποίο έληξε το πρώτο ημίχρονο. Στο 52΄ο Ζαφειράκης έκανε το 0-2, με τους γηπεδούχους να μειώνουν στο 64΄σε 1-2 με πέναλτι του Τριμπόνια. Το τελικό 2-2 διαμόρφωσε στο 90+2΄ο Αντωνακόπουλος με κοντινό σουτ.

ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ: Πονηρός,  Λαλάς,  Μερτύρης,  Τζιέρης,  Βιρβίλης,  Μαρίνης,  Τριμπόνιας,  Διαμαντόπουλος,  Αντωνακόπουλος,  Τρέσα,  Αντωνόπουλος (80΄Λαλούσης).

ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ: Παχατούρας,  Πλουμάτος, Κατσούλης, Κουντούρης, Χατζηλάμπρος, Μαρτίνος, Ζαφειράκης, ( 85΄Κορώνης ), Αλεξίου, Συρεγγέλας, Αργυρίου, (80 Χρήστου), Κομνηνός ( 60΄Σάσσαλος).