Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Στους οκτώ του κυπέλλου τα Καλύβια

Ιδανικά ξεκίνησαν οι γηπεδούχοι το παιχνίδι και κατάφεραν μόλις στο 3΄ να αιφνιδιάσουν τον Ολυμπιακό με τον Χριστόπουλο να κάνει το 1-0. Ακολούθως ο Ολυμπιακός πίεσε και είχε ένα χαμένο τετ α τετ με τον Σαντριά. Τα Καλύβια διαφύλαξαν το υπέρ τους σκορ στο πρώτο μέρος.

Στην επανάληψη με γκολ από τα αποδυτήρια στο 47΄ ο Αλεξίου έκανε δύο τα γκολ για τους γηπεδούχους. Η εκπνοή του αγώνα χάρισε τέσσερα γκολ στους φιλάθλους. Συγκεκριμένα στο 83΄ ο Γιαννόπουλος μείωσε για τον Ολυμπιακό σε 2-1, αλλά η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση. Στο 84΄ ο Λάπας έκανε το 3-1 και ανταπέδωσαν οι φιλοξενούμενοι έξι λεπτά αργότερα με τον Σαντριά κάνοντας το 3-2 στο 90΄. Ο Λάπας όμως δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα, ξανά χτύπησε στο 94΄ διαγράφοντας το τελικό 4-2. Αποτέλεσμα που στέλνει τα Καλύβια στους 8 του Κυπέλλου ΕΠΣΑΝΑ.