Connect with us

Γ Εθνική

Τα δεδομένα για άνοδο και υποβιβασμό στην Γ΄Εθνική, και η αναλυτική σύνθεση όλων των ομίλων

Published

on

Ολα έτοιμα πλέον για την πρεμιέρα της Γ΄Εθνικής, που εκτός απροόπτου θα γίνει στις 24 Οκτωβρίου.

Το σύστημα διεξαγωγής είναι το εξής:

ΑΝΟΔΟΣ

Οι ομάδες που θα κατακτήσουν την πρώτη θέση σε κάθε όμιλο, θα αγωνιστούν μεταξύ τους σε ένα νέο πρωτάθλημα, όπου οι 4 πρώτες της βαθμολογίας θα Ανέβουν στην SUPER LEAGUE 2.

ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ

Θα υποβιβαστούν συνολικά 33 ομάδες.

Από 5 ομάδες σε 1ο, 2ο, 3ο όμιλο, 6 ομάδες στον 4ο όμιλο, και από 4 ομάδες σε 5ο, 6ο, 7ο όμιλο

Αναλυτικά  τα γκρουπ
1ος Όμιλος

Έβρος: Αλεξανδρούπολη FC

Ξάνθη: Άρης Αβάτου, Ορφέας Ξάνθης

Καβάλα: Νέστος Χρυσούπολης, Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου

Δράμα: Πανδραμαϊκός, Δόξα Δράμας

Σέρρες: Απόλλων Παραλιμνίου

Μακεδονία: Αγροτικός Αστέρας, Θερμαϊκός Θέρμης, Εθνικός Σοχού

Κιλκίς: Αναγέννηση Πλαγιάς.

2ος Όμιλος:

Μακεδονία: Ηρακλής Αμπελοκήπων, Μακεδονικός, Ποσειδώνας Μηχανιώνας

Πέλλα: Εδεσσαϊκός, Αναγέννηση Γιαννιτσών, Θύελλα Σαρακηνών

Ημαθία: Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων

Κοζάνη: ΑΕΠ Κοζάνης, ΦΣ Κοζάνη

Γρεβενά: Αστέρας Καληρράχης

Κέρκυρα: ΑΕ Λευκίμμης, ΟΦ Αγίου Ματθαίου

3ος Όμιλος:

Πιερία: Εθνικός Νέου Κεραμιδίου

Καρδίτσα: Ατρόμητος Παλαμά

Λάρισα: Ηρακλής Λάρισας, Αετός Μακρυχωρίου, ΠΟ Ελασσόνας

Τρίκαλα: ΠΟ Φήκης

Θεσσαλία: Θησέας Αγριάς, Δήμητρα Ευξεινούπολης

Βοιωτία: ΑΟ Υπάτου, Αμβρυσσέας Διστόμου

Εύβοια: Νέα Αρτάκη

Φθιώτιδα:  Αταλάντη.

4ος Όμιλος: 

Αχαΐα: Παναχαϊκή, Διαγόρας Βραχνεΐκων, Παναιγιάλειος

Μεσσηνία: ΑΟ Διαβολιτσίου

Ηλεία: ΠΑΟ Βάρδας, Αίας Γαστούνης

Αιτ/νία: Ναυπακτιακός Αστέρας, Παναγρινιακός, Αμβρακικός Λουτρού

Πρέβεζα-Λευκάδα: Τηλυκράτης Λευκάδας, ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου

Ζάκυνθος: Εθνικός Σκουλικάδου

Άρτα: Αναγέννηση Άρτας.

5ος Όμιλος: 

Αθήνα: Ηλιούπολη, Χαραυγιακός, Φωστήρας, Άγιος Ιερόθεος

Αρκαδία: Παναρκαδικός, Ερμής Μελιγούς

Αργολίδα: ΑΕ Ερμιονίδας, Φοίνικας Νέας Επιδαύρου

Λακωνία: Άρης Σκάλας

Κυκλάδες: ΑΕ Μυκόνου, ΑΣ Σαντορίνη 2020.

6ος Όμιλος:

Πειραιάς: ΑΠΟ Κερατσίνι, Αίας Σαλαμίνας, ΑΟ Καραβάς, Εθνικός, Προοδευτική

Ανατολική Αττική: Θύελλα Ραφήνας, Αστέρας Βάρης, Αήττητος Σπάτων

Λέσβου: Αιολικός

Δυτική Αττική: Πανελευσινιακός

Δωδ/σου: ΑΕ Πυλίου Κω

7ος Όμιλος: 

Ηράκλειο: Γιούχτας, Ατσαλένιος, ΑΟ Πόρου, Αλμυρός Γαζίου

Λασίθι: ΑΟ Αγίου Νικολάου, ΑΕ Νεάπολης, Αναγέννηση Ιεράπετρας

Χανιά: Άρης Σούδας

Αθήνα: ΠΑΟ Ρουφ, Πανιώνιος

Advertisement