Connect with us

stoplekto

Το πρόγραμμα των αγώνων της ΕΠΣΑ (5-6/5/19)

Published

on

ΕΠΣΑ αποτελέσματα - ΕΠΣ Αθηνών

Α Κατηγορία 1ος Όμιλος
(29η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα
1. ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ – ΓΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ Β΄(ΑΛΚΥΩΝ) 4/5/2019 17:00
2. ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΚΑΤΩ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 4/5/2019 17:00
3. ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ – ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΡΟΥΦ 4/5/2019 17:00
4. ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ – ΑΕ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΒΥΡΩΝΑ ΕΡΓΑΝΗ (Δ. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ) 4/5/2019 17:00
5. ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ – ΑΟ ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΟΣ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 4/5/2019 17:00
6. ΑΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟ – ΘΥΕΛΛΑ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ 4/5/2019 17:00
7. ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟ – ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟΥ (Σ.ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ) 4/5/2019 17:00
8. ΤΡΑΧΩΝΕΣ – ΔΑΦΝΗ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΑΛΙΜΟΥ Α΄ 4/5/2019 17:00
Α Κατηγορία 2ος Όμιλος
(29η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα
9. ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡ/ΡΙΟΥ – ΣΟΥΡΜΕΝΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (ΧΩΡΑΦΑΣ) 5/5/2019 17:00
10. ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Β΄ 5/5/2019 17:00
11. ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ – ΑΟ ΙΛΙΟΥ ΤΑΥΡΟΥ Β΄ (Χ.ΠΑΥΛΙΔΗΣ) 5/5/2019 17:00
12. ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΡΟΥΦ ΤΑΥΡΟΥ Α΄(ΣΠ. ΓΙΑΛΑΜΠΙΔΗΣ) 5/5/2019 17:00
13. ΧΑΪΔΑΡΙ – ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ (Τ.ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ) 5/5/2019 17:00
14. ΧΑΛΑΝΔΡΙ – ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 5/5/2019 17:00
15. ΧΟΛΑΡΓΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Ν.ΛΙΟΣΙΩΝ ΧΟΛΑΡΓΟΥ Α΄ 5/5/2019 17:00
16. ΙΑΣΩΝ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΙΛΙΟΥ 5/5/2019 17:00
Β Κατηγορία 1ος Όμιλος
(29η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα
17. ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ – ΑΛΣΟΥΠΟΛΗ ΧΟΛΑΡΓΟΥ Α΄ 4/5/2019 17:00
18. ΚΟΛΩΝΟΣ – ΠΑΟΚ ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΩΝΟΣ 4/5/2019 17:00
19. ΑΟ.Ν.Φ.ΑΤΤΑΛΟΣ – ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 4/5/2019 17:00
20. ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ – ΕΛΠΙΔΑ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 4/5/2019 17:00
21. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΠΟΨ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (ΧΩΡΑΦΑΣ) 4/5/2019 17:00
22. ΑΘΗΝΑΪΔΑ – ΠΑΠΑΓΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ (ΑΛΕΠΟΤΡΥΠΑΣ) 4/5/2019 17:00
23. ΑΣΤΕΡΑΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (ΓΡ.ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ) 4/5/2019 17:00
24. ΑΟ Ν ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ Α΄ (Γ.ΚΟΣΙΚΙΔΗΣ) 4/5/2019 17:00
Β Κατηγορία 2ος Όμιλος
(29η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα
25. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΜΕΤ/ΣΗΣ – ΑΙΜΟΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 5/5/2019 17:00
26. ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ – ΑΕ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ (Μ.ΚΡΗΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ) 5/5/2019 17:00
27. ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ – ΙΕΡΑΠΟΛΗ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 5/5/2019 17:00
28. ΥΜΗΤΤΟΣ – ΜΕΛΙΣΣΙΑ ΥΜΗΤΤΟΥ 5/5/2019 17:00
29. ΑΓ. ΘΩΜΑΣ – ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ ΓΟΥΔΗ 5/5/2019 17:00
30. ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ – ΑΕ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ 5/5/2019 17:00
31. ΚΟΨΑΧΕΙΛΑ – ΠΕΥΚΗ ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟΥ (Σ.ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ) 5/5/2019 17:00
32. ΒΥΡΩΝ – ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΒΥΡΩΝΑ ΕΡΓΑΝΗ (Δ. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ) 5/5/2019 17:00
Β Κατηγορία 3ος Όμιλος
(29η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα
33. ΝΙΚΗ ΑΛΙΜΟΥ – ΓΚΥΖΙΑΚΟΣ ΚΑΛΑΜAKIOY ΑΛΙΜΟΥ Β΄ 4/5/2019 17:00
34. ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ – ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 4/5/2019 17:00
35. ΚΗΦΙΣΙΑ 2010 – ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΖΗΡΙΝΕΙΟΥ 4/5/2019 17:00
36. ΑΓ. ΕΛΕΟΥΣΑ – ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΑΙΓΑΛΕΩ (ΟΡΥΖΟΜΥΛΩΝ) 4/5/2019 17:00
37. ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 4/5/2019 17:00
38. ΛΑΥΡΑ ΑΡΓ/ΛΗΣ – ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ Β΄ 4/5/2019 17:00
39. ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ – ΑΕ ΖΕΦΥΡΟΣ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 4/5/2019 17:00
40. ΚΑΜΑΤΕΡΟ – ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 5/5/2019 11:00
Γ Κατηγορία 1ος Όμιλος
(26η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα
41. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ – ΑΟ ΚΩΦΩΝ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ Β΄(ΑΛΚΥΩΝ) 5/5/2019 11:00
42. ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΑΦΟΒΟΣ ΚΑΛΑΜAKIOY ΑΛΙΜΟΥ Β΄ 5/5/2019 11:00
43. ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΕ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (ΧΩΡΑΦΑΣ) 5/5/2019 11:00
44. ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ – ΠΡΑΣΙΝΑ ΠΟΥΛΙΑ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 5/5/2019 11:00
45. ΑΤΛΑΣ ΚΥΨΕΛΗΣ – ΑΕ ΙΛΙΟΥ ΚΥΨΕΛΗΣ (ΑΛΕΠΟΤΡΥΠΑΣ) 5/5/2019 11:00
46. ΑΤΤΙΚΟΣ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΩΝΟΣ 5/5/2019 14:00
Γ Κατηγορία 2ος Όμιλος
(26η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα
47. ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΑΙΑΣ ΑΘΗΝΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ 5/5/2019 11:00
48. ΧΑΛΚΗΔΟΝΙΚΟΣ – ΑΡΙΩΝ ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 5/5/2019 11:00
49. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ – ΔΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΝΗΑΡ. ΗΣΤ 5/5/2019 17:00
50. ΓΑΛΑΞΙΑΣ – ΤΑΤΑΥΛΑ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ 5/5/2019 17:00
51. ΠΑΝΘΗΣΕΙΑΚΟΣ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ ΡΟΥΦ 5/5/2019 17:00
Γ Κατηγορία 3ος Όμιλος
(26η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα
52. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΥΜΗΤΤΟΥ 4/5/2019 17:00
53. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ – ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ Γ΄ (ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ) 5/5/2019 11:00
54. ΓΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ ΝΗΑΡ. ΗΣΤ 5/5/2019 11:00
55. ΠΛΑΤΩΝ – ΑΡΜΕΝΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΩΝΟΣ 5/5/2019 11:00
56. ΛΕΟΝΤΕΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΡΟΥΦ 5/5/2019 14:00
57. ΚΡΟΝΟΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ ΚΥΨΕΛΗΣ (ΑΛΕΠΟΤΡΥΠΑΣ) 5/5/2019 14:00
Γ Κατηγορία 4ος Όμιλος
(26η αγωνιστική)
Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Ώρα
58. ΕΝΩΣΗ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ – ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ ΡΟΥΦ 5/5/2019 11:00
59. ΜΑΡΟΥΣΙ – ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΑΣ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 5/5/2019 11:00
60. ΚΟΡΩΝΙΔΑ – ΔΑΦΝΗ ΑΘΗΝΩΝ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 5/5/2019 11:00
61. ΟΡΦΕΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ – ΠΑΤΗΣΙΑ ΑΙΓΑΛΕΩ Δ.Α.Κ. 5/5/2019 11:00
62. ΛΑΡΙΣΑΪΚΟΣ – ΚΑΛΑΜΑΚΙ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΩΝΟΣ 5/5/2019 17:00
63. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – ΛΥΚΟΙ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΚΥΨΕΛΗΣ (ΑΛΕΠΟΤΡΥΠΑΣ) 5/5/2019 17:00

stoplekto

Γ. Καλαϊτζής: «Αποχωρώ πικραμένος…»

Published

on

Την αποχώρησή του από την τεχνική ηγεσία του Αστέρα Κερατσινίου έκανε γνωστή με επιστολή που απέστειλε αποκλειστικά stoplekto.gr ο Γιάννης Καλαϊτζής. Ο πετυχημένος προπονητής, που φέτος προβίβασε τον Αστέρα στην Α’ Κατηγορία φανερά απογοητευμένος εξηγεί τους λόγους που τον οδήγησαν σε αυτή την απόφαση στην παρακάτω επιστολή:

«AΠΟΧΩΡΩ ΠΙΚΡΑΜΕΝΟΣ!  Φέτος στον Αστέρα Κερατσινίου ζήσαμε μια απίστευτη Χρονιά γεμάτη συγκινήσεις και ανατροπές , κάναμε ένα μικρό θαύμα . Εγώ σαν προπονητής οδήγησα την ομάδα Μετά από 23 χρονιά ξανά στην Α’ κατηγορία και πέτυχα τον στόχο που από την αρχή είχα : Την άνοδο στην Α’ κατηγορία. Έχω λογούς …. να είμαι στεναχωρημένος , να είμαι απογοητευμένος , να είμαι πικραμένος… Πριν λίγες μέρες διάβασα την ανακοίνωση της ομάδας περί αναβολής την Φιέστας ανόδου και ταυτόχρονα την προκήρυξη για Γ.Σ στις 19/6. Εύχομαι ολόψυχα να βρεθεί κάποια λύση στην Γ.Σ που έρχεται και να λυθούν όλα τα προβλήματα που έχουν δημιουργηθεί . Είμαι υποχρεωμένος κάτω από αυτές τις συνθήκες να ανακοινώσω την αποχώρηση μου από τον σύλλογο.

Ευχαριστώ πρώτα από όλους τους ποδοσφαιριστές μου που ήταν ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟΙ στα μπαράζ και πέτυχαν κάτι που πριν φάνταζε όνειρο θερινής νυκτός ! Ευχαριστώ τους συνεργάτες μου Γιάννη Μαντζουράνη και Τάσο Τερζάκη που συνέβαλαν τα μέγιστα για αυτήν την επιτυχία .  Ευχαριστώ Την Διοίκηση που το καλοκαίρι του ’18 με επέλεξε για την ομάδα και πιστεύω τους δικαίωσα γιορτάζοντας τα 90 χρονιά του συλλόγου με άνοδο .  Κύριε Κωστούλη Γιάννη υποψήφιε βουλευτή εύχομαι καλή επιτυχία στις εκλογές , θα περιμένω νέα σου.  Θέλω να σταθώ όμως σε έναν άνθρωπο Τον ΗΛΙΑ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟ που προσπάθησε όσο κανένας άλλος παράγοντας μέσα στην ομάδα να ισορροπήσει καταστάσεις , ήταν παρών σε όλες τις προπονήσεις , διέθεσε πολύ χρόνο χρόνο και χρήμα ΗΛΙΑ σε ευχαριστώ για όλα . ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ..

Με εκτίμηση Καλαϊτζής Ιωάννης».

Continue Reading

stoplekto

Στις 19/6 η τελετή λήξης των Ακαδημιών του ΑΣ Ποντίων

Published

on

Την προσεχή Τετάρτη 19 Ιουνίου και ώρα 18.00 στο γήπεδο της Δραπετσώνας ο ΑΣ Ποντίων θα πραγματοποιήσει την τελετή λήξης των Ακαδημιών του.

Αναλυτικά η ανακοίνωση που εξέδωσε το σωματείο:

«Η τελετή λήξης για τη φετινή χρονιά, θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 19 Ιουνίου 2019 στο γήπεδό μας από 18:00 εως 21:00 και θα περιλαμβάνει αγώνες επίδειξης των μικρών αθλητών μας, αγωνες προπονητών γονέων ,απονομές κυπέλλων και μεταλλίων και πολλά άλλα χάπενινγκ. Θα ακολουθήσει Λουκούλειο γεύμα στο χώρο των γραφείων μας που έχουν επιμεληθεί οι μαμάδες των μικρών αθλητών μας.

Οι προεγγραφές για την Ακαδημία μας ξεκίνησαν με μια προσφορά από τον σύλλογο, οι δυο πρώτοι μήνες δωρεάν , για την καινούργια σεζόν.  Οι ενδιαφερόμενοι γονείς μπορούν να επικοινωνούν με τον υπεύθυνο της Ακαδημίας κ Τσερο Γιώργο στο τλφ 6934093707″ .

Continue Reading

LIKE