Β΄ Ε.Π.Σ.Α.

Το Σαββατοκύριακο που έρχεται στην Β΄ΕΠΣΑ

Published

on

8η στροφή στο πρωτάθλημα της Β΄ΕΠΣΑ αυτό το Σαββατοκύριακο, με το ενδιαφέρον να κορυφώνεται. Ας δούμε τι περιμένουμε…

1ος όμιλος

Ιδιαίτερα σημαντική είναι αυτή η αγωνιστική, με ντέρμπι  και επικίνδυνες εξόδους για τους πρωτοπόρους.

Ο ΓΣ Καισαριανής παίζει εκτός έδρας με τον ανεβασμένο Γκυζιακό που μάχεται για την παραμονή του, ενώ ο Ηρακλής Περιστερίου παίζει στο Γαλάτσι με την Κορωνίδα.

Στο ντέρμπι της αγωνιστικής ο ΠΟΨ θα υποδεχτεί τον Νεοπεντελικό, ενώ την επιστροφή στις νίκες ψάχνει η Κοψαχείλα που υποδέχεται την Τερψιθέα που δεν βρίσκεται σε καλό φεγγάρι..

Την ανοδική του πορεία θέλει να συνεχίσει ο Γαλαξίας που υποδέχεται τον Κολωνό, ενώ στο ντέρμπι ουραγών ο  ΑΟ Γλυφάδας υποδέχεται την Πέρα Κλουμπ.

Συνοπτικά το πρόγραμμα…

ΣΑΒΒΑΤΟ 15:00

ΠΟΨ- Νεοπεντελικός

Κοψαχείλα- Τερψιθέα

Κορωνίδα- Ηρακλής Περιστερίου

ΑΟ Γλυφάδας- Πέρα Κλουμπ

Γκυζιακός- ΓΣ Καισαριανής

ΚΥΡΙΑΚΗ 15:00

Γαλαξίας- Κολωνός

2ος όμιλος

Στην Ηλιούπολη θα γίνει το ντέρμπι της αγωνιστικής, με τον τοπικό Φωστήρα να υποδέχεται τον αήττητο και εκ των πρωτοπόρων Παράδεισο.

Το αποτέλεσμα αυτό θέλουν να εκμεταλλευτούν οι διώκτες τους. Ο Ατρόμητος Μεταμόρφωσης  παίζει εκτός έδρας με την ΑΕ Περιστερίου και έχει τον πρώτο λόγο, ενώ η Αμιλλα Περιστερίου  θέλει να επιστρέψει στις νίκες και είναι το ακλόνητο φαβορί απέναντι στον Εθνικό Αστέρα.

Εύκολο έργο αναμένεται να έχει και ο ΠΑΣ Γαλάτσι με τον Χαλκηδονικό τυπικά εκτός έδρας (το ματς θα γίνει στο Γαλάτσι), ενώ αντίθετα δύσκολο έργο θα έχει ο Ιπποκράτης που παίζει εκτός έδρας με την πληγωμένη Αλσούπολη.

Τέλος, ο Ατρόμητος Χαλανδρίου υποδέχεται τα Ταταύλα και θέλει να συνεχίσει την ανοδική του πορεία και να ξεφύγει από τις επικίνδυνες θέσεις.

Συνοπτικά το πρόγραμμα…

ΣΑΒΒΑΤΟ 15:00

Ατρόμητος Χαλανδρίου- Ταταύλα

Φωστήρας Ηλιούπολης- Παράδεισος

Αλσούπολη- Ιπποκράτης

ΚΥΡΙΑΚΗ

10:00 ΑΕ Περιστερίου- Ατρόμητος Μεταμόρφωσης

11:00 Χαλκηδονικός- ΠΑΣ Γαλάτσι

11:30 Αμιλλα Περιστερίου- Εθνικός Αστέρας

3ος όμιλος

<<Πονηρά>> παιχνίδια έχουν οι πρωτοπόροι του ομίλου αυτή την αγωνιστική…

Ο Ορφέας Αιγάλεω παίζει εκτός έδρας με την εκ των ουραγών αλλά ανεβασμένη Νέα Σμύρνη, ενώ ο Αρης Καλαμακίου θα υποδεχτεί την επικίνδυνη Κηφισιά 2010.

Τον πρώτο λόγο έχει η ΑΕ Μεταμόρφωσης, που με τον Γιώργο Λαζάρου πλέον στον πάγκο θα υποδεχτεί την μαχητική Δάφνη Αθηνών, ενώ ιδιαίτερο ενδιαφέρον έχει και ο αγώνας του Αστέρα Εξαρχείων με την Ελευθερούπολη.

Τέλος, την πρώτη του νίκη ψάχνει ο Αρης Χολαργού, που θα υποδεχτεί την Λαύρα Αργυρούπολης.

Ρεπό έχει το Καλαμάκι.

Συνοπτικά το πρόγραμμα…

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 15:00

Αρης Χολαργού- Λαύρα Αργυρούπολης

Αρης Καλαμακίου- Κηφισιά 2010

Νέα Σμύρνη- Ορφέας Αιγάλεω

ΚΥΡΙΑΚΗ 15:00

ΑΕ Μεταμόρφωσης- Δάφνη Αθηνών

Αστέρας Εξαρχείων- Ελευθερούπολη

ΡΕΠΟ: Καλαμάκι

4ος όμιλος

Θεωρητικά εύκολο έργο έχει ο Αγιος Θωμάς, που υποδέχεται τον ουραγό και χωρίς βαθμό Ποσειδώνα Γλυφάδας και θέλει να κάνει το 7 στα 7.

Το μεγάλο ντέρμπι της αγωνιστικής γίνεται μεταξύ της Πεύκης και του αήττητου Φοίνικα Περιστερίου, ενώ ιδιαίτερα σημαντικό είναι και το ματς του Πανιώνιου Καισαριανής με την Αθηναΐδα.

Τέλος, σε δύο πολύ σημαντικά για την μάχη της παραμονής παιχνίδια, ο Θρίαμβος Χαϊδαρίου θα παίξει με την Ιεράπολη και ο ΑΟΝΑ με τον Υμηττό.

Ρεπό έχουν οι Λύκοι Χαϊδαρίου.

Συνοπτικά το πρόγραμμα..

ΣΑΒΒΑΤΟ 15:00

Πανιώνιος Καισαριανής- Αθηναΐδα

Αγιος Θωμάς- Ποσειδώνας Γλυφάδας

ΚΥΡΙΑΚΗ 15:00

Πεύκη- Φοίνικας Περιστερίου

Θρίαμβος Χαϊδαρίου- Ιεράπολη

ΑΟΝ Αργυρούπολης- Υμηττός

ΡΕΠΟ: Λύκοι Χαϊδαρίου

 

 

Exit mobile version