Connect with us

Γ΄ Ε.Π.Σ.Α.

Το Σαββατοκύριακο που έρχεται στην Γ΄ ΕΠΣΑ

Published

on

Προβιβασμός - Υποβιβασμός ΕΠΣΑ

Με τους αγώνες της 7ης αγωνιστικής συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Γ΄ΕΠΣΑ.

Ας δούμε τι περιμένουμε…

1ος όμιλος

Τον πρώτο λόγο έχουν οι πρωτοπόροι, αφού και οι 4 που προπορεύονται στη βαθμολογία παίζουν εντός έδρας με θεωρητικά κατώτερους αντιπάλους.

Το Παγκράτι παίζει με τον Προμηθέα και θέλει να κάνει το 7 στα 7. Ο Κεραυνός Πετρούπολης παίζει με τον Αστέρα Γλυφάδας, οι ιωνες Παλαιού Φαλήρου με τους Λέοντες και ο Θρίαμβος Αθηνών με την Νίκη Αλίμου.

Το πρόγραμμα συμπληρώνεοι ο αγώνας Αίμος Πετρούπολης- Θεμιστοκλής.

Συνοπτικά το πρόγραμμα…

ΣΑΒΒΑΤΟ 15:00

Θρίαμβος Αθηνών- Νίκη Αλίμου

Αίμος Πετρούπολης- Θεμιστοκλής

ΚΥΡΙΑΚΗ

10:30 Ιωνες Παλ.Φαλήρου- Λέοντες

11:00 Κεραυνός Πετρούπολης- Αστέρας Γλυφάδας

Παγκράτι- Προμηθέας

2ος όμιλος

Επικίνδυνη έξοδο έχει ο πρωτοπόρος και απόλυτος σε νίκες Ατλας Κυψέλης, που παίζει εκτός έδρας με τον Πανθησειακό.

Το ντέρμπι της αγωνιστικής γίνεται στην Πεύκη, όπου το Μαρούσι θα υποδεχτεί τα πληγωμένα Ιλίσια 2004, ενώ η Θύελλα Περιστερίου έχει τον πρώτο λόγο απέναντι στον Φοίνικα Καλλιθέας.

Θα γίνουν επίσης τα ματς Κρόνος Αθηνών- Κεραμεικός και ΑΟ Κωφών- Φωστήρας Καισαριανής.

Συνοπτικά το πρόγραμμα…

ΣΑΒΒΑΤΟ 15:00

Θύελλα Περιστερίου- Φοίνικας Καλλιθέας

Μαρούσι- Ιλίσια 2004

ΚΥΡΙΑΚΗ

09:00 Κρόνος Αθηνών- Κεραμεικός

10:00 Πανθησειακός- Ατλας Κυψέλης

11:00 ΑΟ Κωφών- Φωστήρας Καισαριανής

3ος όμιλος

Εντός έδρας αγωνίζονται οι δύο πρωτοπόροι, με τα Πατήσια να αντιμετωπίζουν τον Αφοβο και τον Αρίωνα να παίξει με την Δόξα Γκύζη.

Εκτός έδρας θα παίξουν ο Πλάτωνας με τον Δούρειο και οι Αμπελόκηποι με τον Λαρισαϊκό, ενώ θεωρητικά εύκολο έργο θα έχει ο Ερμής Ηρακλείου με τα Πράσινα Πουλιά.

Συνοπτικά το πρόγραμμα…

ΣΑΒΒΑΤΟ 15:00

Ερμής Ηρακλείου- Πράσινα Πουλιά

ΚΥΡΙΑΚΗ

11:00 Αρίωνας- Δόξα Γκύζη

12:00 Δούρειος- Πλάτωνας

15:00 Πατήσια- Αφοβος

Λαρισαϊκός- Αμπελόκηποι

4ος όμιλος

Θεωρητικά εύκολο έργο έχει ο πρωτοπόρος Τριφυλλιακός που θα παίξει εκτός έδρας με το Κουκάκι, ενώ το ντέρμπι της ημέρας θα γίνει στο Ιλιον, με την ΑΕ Ιλίου να παίζει με την Χρυσούπολη.

Δεν αναμένεται να αντιμετωπίσει δυσκολίες ο Αττικός με το Δάσος Χαϊδαρίου, ενώ τον πρώτο λόγο έχει ο Αστέρας Χαϊδαρίου απέναντι στον Διαγόρα Αιγάλεω.

Τέλος, αμφίρροπο αναμένεται το ματς του Ζέφυρου με την Αναγέννηση Πετρούπολης.

Συνοπτικά το πρόγραμμα…

ΣΑΒΒΑΤΟ 15:00

Αττικός- Δάσος Χαϊδαρίου

ΚΥΡΙΑΚΗ

09:15 Κουκάκι- Τριφυλλιακός

10:00 ΑΕ Ιλίου- Χρυσούπολη

11:00 Αστέρας Χαϊδαρίου- Διαγόρας Αιγάλεω

Ζέφυρος- Αναγέννηση Πετρούπολης

Advertisement