Ε.Π.Σ.Α

Άρης Πετρούπολης-Καλλιθέα 2-2 (2-2 παράταση, 4-3 στα πέναλτι)-Πρωταγωνιστής ο Αποστόλου

Εκπληκτικός ο Άρης Πετρούπολης (ιδιαίτερα στο 2ο ημίχρονο ) που χάνοντας με 0-2 ισοφάρισε 2-2 και κέρδισε στα πέναλτι 4-3 την Καλλιθέα παίρνοντας το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑ.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους ο αρχηγός Παναγιώτης Αποστόλου, που απέκρουσε δυο πέναλτι στην ψυχοφθόρο διαδικασία.
Στο 15΄ με δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής ο Βασιλειάδης άνοιξε το σκορ για την Καλλιθέα 0-1
Στο 35΄ από μεταβίβαση του Γκέτσι ο Χρήστου έκανε από κοντά το 0-2
Στο 38΄ ο Άρης κέρδισε πέναλτι ( χέρι του Βλάχου ) που εκτέλεσε ο Τρακόσης μειώνοντας σε 1-2
Στο 82΄ λίγο έλειψε, ο Σαλαπάτας να φέρει το παιχνίδι στα ίσα όταν το σουτ του πέρασε ελάχιστα άουτ.
Στο 85΄ο Γκολφινόπουλος από κοντά ισοφάρισε σε 2-2
Οι ομάδες τελείωσαν το παιχνίδι με 10 παίχτες όταν με δεύτερη κίτρινη αποβλήθηκαν ο Λάπας από τον Άρη στο 111΄ και ο Νικούλης της Καλλιθέας στο 117΄
Στην παράταση ο Άρης συνέχισε να πιέζει χωρίς αλλαγή του αποτελέσματος.
Τελικός νικητής στα πέναλτι ο ΄Αρης με 4 – 3

ΑΡΗΣ : Αποστόλου, Λάπας, Φιλίππου ( 73΄Κάτσικας ) , Ντέντια, Καρδάμης ( 46΄ Σαλαπάτας, ) , Βλάχος, Λούρμπας, Τρακόσης, Μιχάλης ( 56΄ Καραδήμας ) , Τσέλεγκερ (46΄ Ζαχαράκης ) , Γκολφινόπουλος.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ : Γκιεζίνσκι, Μαργαρώνης ( 73΄ Νικούλης ) , Γκρόσιος, Βλάχος, Ζεζάι, ( 107΄ Τσώνης ) , Νικολακάκης, Βασιλειάδης, Καντέ, Χρήστου ( 79΄ Μακρυγιάννης ) , Μήλιος ( 68΄ Καραγιάννης ) , Γκέτσι.