Ίκαρος Νεοκτίστων: “Προτείνουμε να παίζουμε παράταση μέχρι να κερδίσει η ομάδα που πρέπει…”

Από τη διοίκηση του Ικάρου Νεοκτίστων, λάβαμε την παρακάτω ανακοίνωση μετά την αναμέτρηση με τη Λαμπερή Ελευσίνας:
“Η σημερινή παρωδία έφτασε την υπομονή μας στο ζενίθ. Το να επιζητάς μια νίκη ανέντιμα, δεν σε κάνει νικητή. Η σημερινή “νίκη” της Λαμπερής απέδειξε σε όλους τι σημαίνει “με το ζόρι παντρειά”. Από τη στιγμή που η ομάδα μας προηγήθηκε με 0-1, και ύστερα από ένα πέναλτι που απέκρουσε ο τερματοφύλακας μας στο πρώτο ημίχρονο, έπρεπε με νύχια και με δόντια να κερδίσει η Λαμπερή. Στο 63′, μετά από ισοφάριση, την ώρα που ο τερματοφύλακας έχει σκύψει να πιάσει τη μπάλα από τα δίχτυα, ο αρχηγός της Λαμπερής, Οσμάνι, τον χτυπάει με γονατιά στο κεφάλι για να του πάρει την μπάλα από τα χέρια,με αποτέλεσμα να μεταφερθεί με ασθενοφόρο στο Θριάσιο Νοσοκομείο, με διάσειση ελαφράς μορφής. Στο 90′, και εφόσον ο αγώνας ήταν 1-1, ο διαιτητής υπέδειξε 4′ καθυστερήσεων, όμως κράτησε 12′ και ο αγώνας έληξε στο 102′, έχοντας ως αποτέλεσμα τον τραυματισμό και του δεύτερου τερματοφύλακα μας και στη θέση του να παίζει παίκτης. Εμείς προτείνουμε να αλλάξουν οι κανονισμοί και να παίζουμε παράταση ή μέχρι να κερδίσει η ομάδα που πρέπει. Απαράδεκτη συμπεριφορά συγκεκριμένων ατόμων,οι οποίοι μετά το τέλος του αγώνα δεν είχαν το θάρρος να μας κοιτάξουν στα μάτια, ή έστω ανθρωπιά για να ενδιαφερθούν για την υγεία του τραυματισμένου παίκτη.
Υ.Γ. Μην ανησυχείτε, δεν κλαίμε ούτε κλαιγόμαστε. Εμείς ξέρουμε ποιοι είμαστε και πατάμε γερά στα πόδια μας”.