Αναγέννηση Μοσχάτου – Αετός Κορυδαλλού 3-3

Συναρπαστικό παιχνίδι έγινε στο Μοσχάτο , όπου η τοπική Αναγέννηση αναδείχτηκε ισόπαλη 3-3 με τον  Αετό Κορυδαλλού.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-2 με τέρματα των Καλαϊτζίδη( πέναλτι) 6’, και Κωστόπουλου 15’.

Μείωσαν οι Μοσχατιώτες στο 28’ με τον Φαμπιάνο αλλά λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Αετός πέτυχε και τρίτο γκολ στο 45’ με τον Παπαδόπουλο.

Η Αναγέννηση μπήκε αποφασιστικά στην επανάληψη και στο 58’ μείωσε σε 2-3 με πέναλτι του Οσμανάι . Στην εσχάτη των ποινών υπέπεσε ο  Μάναλης που αποβλήθηκε από τον διαιτητή  Ντουμιτρέσκου για επικίνδυνο παίξιμο .

Οι γηπεδούχοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσια(3-3) με τον Λάμπρου στο 88’ , ενώ στο 91’ έμειναν κι αυτοί με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Οσμανάι ( 2η κίτρινη) .

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ : Μοχάμεντ, Ταχιράι, Ρίζος, Τόττης Κ., Λάμπρου, Αλαχούζος( 78’ Καπούλας) , Οικονομάκης, Οσμανάι, Νελάι(44’ Τσικρίπης) , Βασίλη( 86’ Γιαλαμάς) , Φαμπιάνο(91’  Λαδιάς)

ΑΕΤΟΣ : Καλογεράς, Τόπι, Καλαϊτζίδης, Μπερίσα( 90’  Παπαδόπουλος) , Μάναλης, Βερούση, Σεβάι( 59’ Καλαμάρας) , Κανταρτζόπουλος(67’ Ροδίτης) , Κωστόπουλος, Νούχο, Παπαδόπουλο