Uncategorized

Λαχτάρησε ο Μικρασιατικός, 3-2 τον Χαραυγιακό

Αν και φάνηκε να καθαρίζει το ματς από το πρώτο ημίχρονο, ο Μικρασιατικός ζορίστηκε πολύ στο δεύτερο αλλά κατάφερε να νικήσει τον Χαραυγιακό με 3-2.

Ετσι πέτυχε την 3η νίκη του σε ισάριθμα ματς και με 9 βαθμούς ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας, ενώ ο Χαραυγιακός παρά την μεγάλη του προσπάθεια, υπέστη την 4η ήττα του σε ισάριθμα ματς.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με 3-0 με γκολ των Σαπαλίδη στο 20′, Κωτσοβού στο 29′ και Ραχήμ στο 43′, με τους φιλοξενούμενους να αντιδρούν στο 2ο μέρος και να μειώνουν σε 3-2 με γκολ του Κοζάκη στο 55′ και Χρήστου στο 60′.

ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΟΣ: Μιχελής, Σμυρνάκης (61′ Ταβάρες)  Κουτσογκίλας Π. (62′ Κακός), Κουτσογκίλας Ε., Μαραγκουδάκης, Σάμιος, Ζέλο, Κωτσοβός, Σαπαλίδης, Ραχήμ (65′ Θεοδώρου),  Έσλερ (88′ Αλευρής).

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ: Ζαγαρέλος, Κοζάκης, Παρασκευάς (60′ Παραπονιάρης), Παϊκόπουλος, Ανεβλαβής, Τουγουντζόγλου, Δραμουντανής (75′ Ασβεστάς), Τσοντάκης, Γκίκας, Μπάτσι (65′ Ρεσούλι), Χρήστου.