Οι αγώνες στην Β’ ΕΠΣΠ (21/10)

Αναλυτικό ρεπορτάζ – Γράφει ο Αντώνης Δαρζέντας και ο Φώτης Περιφάνης

Αστέρας Κερατσινίου- Πανφαληρικός 2-1

Από την… κόλαση στον παράδεισο βρέθηκε ο Αστέρας Κερατσινίου, καθώς αν και μέχρι το 90’ έχανε με 0-1 από τον αξιόμαχο Πανφαληρικό, κατάφερε στις καθυστερήσεις να κάνει την ανατροπή και να επικρατήσει με 2-1 κάνοντας το 3 στα 3 στο πρωτάθλημα.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Γκότση στο 41’, ενώ είχαν ευκαιρία να «καθαρίσουν» το ματς στο 70’ όταμ κέρδισαν πέναλτι, αλλά ο Μπλέραντ που ανέλαβε την εκτέλεση  έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι.

Έτσι στο φινάλε «μίλησαν» οι χρυσές αλλαγές του Γιάννη Καλαϊτζή αφού αρχικά ο Αστέρας ισοφάρισε  τον Μαργαντίνη στο 90’ και «έκλεψε» τη νίκη στο 95’ με γκολ του Κάβουρα.

Παράπονα από τη διαιτησία του Γιανναράκη έχει ο Πανφαληρικός.

ΑΣΤΕΡΑΣ: Γουσγουνέλης, Μανώλης, Παναγιώτου(55’ Σκρόνιας), Δεσύλας(72’ Τσάγαρης), Ρηνιώτης, Καμπιτσόπουλος, Καραγιάννης(71’ Μαργαντίνης), Κουκουνάκης, Μπότσι, Ντραγκότι, Κάππο(46’ Κάβουρας).

ΠΑΝΦΑΛΗΡΙΚΟΣ: Τόλης, Γκρινιάρης(86’ Λαζαρίδης), Ρεϊσόπουλος, Γκότσης, Μπλέραντ, Αρτεμάκης, Μαυρίκος(86’ Ζερτίδη Δ.), Παναγιωτακόπουλος, Ζερτίδης Γ.(81’ Κικλάτζε), Άγγος, Αγκό.

Πειραϊκός- ΑΕ Αίγινας 0-0

Οι χαμένες ευκαιρίες στέρησαν από Πειραϊκό και ΑΕ Αίγινας να σκοράρουν και έτσι οι δύο ομάδες έμειναν μοιραία στο 0-0.

Οι νησιώτες στο 2’ είχαν δοκάρι με τον Γκοτζούλια.

Ρεσιτάλ διαιτησίας από τον Κωνσταντόπουλο.

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ: Λαγκαδίτης, Γκούρι,Ντζούρας, Θεοχαράκης, Πρωτονοτάριος, Τραγανός, Σκόκοτας(71’ Σεϊντάρασι), Λούπος(80’ Κουτλής), Ονούχο(85’Καράλαγας), Παφίλης, Παυλίδης(85’ Φριτζάλας).
ΑΕ ΑΙΓΙΝΑΣ:
Μπακόμητρος Κ., Χρυσοχόος, Πασβαντόπουλος, Γκαρής, Σπυριδάκης(86’ Αγγελάκης), Γκιόκα, Πασχάλης, Τσολάι(86’ Μπακόμητρος Ν.), Γκοτζούλιας(79’ Φεϊζούλα), Τρίμπος, Σάνι(89’ Ρούσσος).

Άνω Νεάπολη- Νέο Ικόνιο 1-1

Δεν ανέδειξε νικητή η συνάντηση ανάμεσα σε Άνω Νεάπολη και Νέο Ικόνιο(1-1).

Οι γηπεδούχοι μόλις στο 8’ έχασαν πέναλτι με τον Μπόγρη που έστειλε την μπάλα άουτ.

Στην επανάληψη δυο αλλαγές διαμόρφωσαν το τελτικό σκορ. Η Άνω Νεάπολη προηγήθηκε με τον Τσορτανίδη(57’), για να ισοφαρίσουν οι Περαματιώτες με τον  Κοντογεώργη(82’).

Στο 90’ ο διαιτητής Τουρλουμούσης απέβαλε με δεύτερη κίτρινη από τους φιλοξενούμενους τον Καρδιοπούλη.
ΑΝΩ ΝΕΑΠΟΛΗ: Αντωνιάδης, Πάχος Μ., Χάμος(46’ λ.τρ. Καλέντζος), Καρνάτος, Μπούνας, Δαρείου, Πάχος Κ., Συναδινός, Βατούγιος(46’ λ.τρ. Τσορτανίδης), Μπόγρης(19’ λ.τρ. Λύρος), Μουντάκης(60’ λ.τρ. Τσέβρετζης).

ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ: δΑΝαμίδης, Δριβάκος(63’ Κοντογεώργης), Καραπετσάνης, Καρδιοπούλης, Χατζηπέτρος(82’ Παπανικολάου), Αράπη, Γκοτζάι, Κόντζογλου, Δρογγίτης(52’ Ελ Κάντι), Λαδικός, Παπασταθόπουλος(58’ Καρράς).

Παντζιτζιφιακός- Φίλαθλοι 2-3

Πέρασαν από τις Τζιτζιφιές οι Φίλαθλοι, καθώς επιβλήθηκαν με 3-2 του Παντζιτζιφιακού και σημείωσαν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα.

Αξίζει να σημειώσουμε ότι και τα πέντε γκολ της αναμέτρησης επιτεύχθηκαν στο πρώτο ημίχρονο.
Για την ομάδα του Θοδωρή Ντέμου σκόραραν οι Σίντρε(19’),  Κουκουβίνος(31’) και Ζουρούδης(44’).

Οι Τζιτζιφιώτες βρήκαν δίχτυα με τους Κωστή(25’) και  Γιαλλουράκη(41’).

Πολύ καλός ο διαιτητής Μπαλαχούτης.

ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ: Ρουμελιώτης, Ανδρώνης, Φράγκος, Λίβας, Τσαπανίδης(46’ Μεταξάς), Θωμαΐδης, Γιαλλουράκης, Κουλάι, Σπανόπουλος, Παππάς(46’ Μπαϊρακτάρης), Κωστής.

ΦΙΛΑΘΛΟΙ: Γιώτης, Οικονόμου, Παπακωνσδταντίνου, Βασιλικός, Κοκουβίνος, Μαθιουδάκηε ,Ζουρούδης(89’ Σαμιώτης), Ζαχαρία,ς(70’ Χαϊδάκης) Σϊντρε, Ζόγκα(46’ Λεβέντης), Τσιρογιάννης(70’ Κωνστανρινίδης).

Λέοντες Καμινίων- ΑΟΑΔ 1-1

Δίκαιο θεωρείται το 1-1 ανάμεσα σε Λέοντες Καμινίων και ΑΟΑΔ, καθώς οι δύο ομάδες μοιράστηκαν βαθμούς, γκολ και… δοκάρια.

Προηγήθηκαν οι φιλοξενούμενοι με τον Χατζηβασιλείου(28’), για να ισοφαρίσουν οι Καμινιώτες με τον Πετράκη(66’).

Από ένα δοκάρι είχαν και οι δυο ομάδες με τους Γούσια(36’) και Καλυβά(89’).
Σωστός ο διαιτητής Μπεσίρης.

ΛΕΟΝΤΕΣ: Τιπέλης, Μπετενιώτης Σ., Αντωνίου, Μανιάτης, Μουστάκας, Γαργάλης, Δημητρούλης(55’ Κουτσούμπας Ν.), Γούσιας, Μίτρε(72’ Κουτσούμπας Μ.), Πετράκης(85’ Καραγιάννης), Λαντζούνης Φ.(90’ Μπαλτιμάς).

ΑΟΑΔ: Βλαχόπουλος, Τσαούσης, Λαλαΐτης, Αθανασίου, Καραγιάννης, Κοντός(61’ Γιαννής), Σιδηρόπουλος, Μαστρόκαλος(83’ Ραμί), Χατζηβασιλείου, Γιαννόπουλος(69’ Σεϊχάς), Καλυβάς.

Θησέας- Ολυμπιακός Κερατσινίου 2-1

Την αήττητη πορεία του στο πρωτάθλημα συνέχισε ο Θησέας, που λύγισε με 2-1 τον αξιόμαχο Ολυμπιακό Κερατσινίου.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθγκαν με τον Βαλάκο στο 7’(η μπάλα κόντραρε και στον Χυτήρη), αλλά η ομάδα του Νίκου Γαντζάκη έκανε  την ανατροπή με τέρματα των Γεωργίου(12’) και Σιμάκου(63’).

Ο διαιτητής Μαρινάκης απέβαλε από κάθε ομάδα τους Τζανάκη(88’ 2η κίτρινη) και Σέκα(90’- εξύβριση αντιπάλου). ΘΗΣΕΑΣ: Τσιαβός, Κουστσονικόλας, Χαιρέτας Χ.(59’ Γιακουμής), Ψαραύτης, Χυτήρης, Σιμάκος(85’ Δρόσος), Γεωργίου(71’ Αλευριάδης), Βλάχος, Κτενάς(80’ Μητσάκος), Μπάρδης, Σέκα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡ.: Τσαλιγιάννης, Βραχασωτάκης(52’ Κεφαλίδης), Ταταμανίδης(80’ Σακάτος), Αποσπόρης, Χαρίσης, Τζανάκης, Βαλάκος, Καθαρόπουλος, Μπακάλης(52’ Μπαγκάλας), Θεοδωρόπουλος, Παπανδρέου.

Ένωση Καμινίων – ΑΟΚ Φαλήρου 4-0

Εκρηκτική η Ένωση Καμινίων στην επανάληψη συνέτριψε με  4-0  τον ΑΟΚ Φαλήρου  που μετράει τρεις ήττες σε ισάριθμα παιχνίδια , χωρίς ακόμα να σκοράρει!!

Οι μικροί του Δημήτρη Τζανετουλάκου αφού άνοιξαν το σκορ με τη λήξη του ημιχρόνου ήταν σαρωτικοί στην επανάληψη και σημείωσαν τρία ακόμα τέρματα . Δυο γκολ πέτυχε ο Κουκράνης45 ’,67’ και από ένα οι Μουρελάτος 72’, Χίκα 90’

Σωστός ο διαιτητής Ανθόπουλος

ΕΝΩΣΗ ΚΑΜΙΝΙΩΝ : Κυρίτσης, Αράπογλου, ( 82’ Γεωργίου) , Τιπέλης, Λαμπράκος, Σαπχάσα, Σαουλιάς( 66’ Μπριλάκης) , Πετρόπουλος( 69’ Καραγιάννης ) Λουβής, Κοκράνης( 79’ Σίσκοβ) Χίκα, Μουρελάτος.

ΑΟΚ ΦΑΛΗΡΟΥ: Μπεκίρος, Πεσλής, Γκάτζας( 82’ Σιάκουλης) Σαριδάκης, Κουμπούρας, Καραγιάννης, Μοχάμετ( 65’ Ζάχαρης), Χαϊρούλα( 46’ Τσολάκης, Σταμούλης, Γρυπάρης, Μαρκατζινός, Πατεράκης .

Νέοι Ευγενείας – Νέοι Δραπετσώνας 2-2

Συναρπαστική εξέλιξη είχε ο αγώνας Νέων Ευγενείας και Νέων Δραπετσώνας που έληξε ισόπαλος 2-2

Οι Δραπετσωνίτες ξεκίνησαν καλύτερα στο α’ μέρος όπου προηγήθηκαν 0-2 , με τέρματα των Οστά Χασάν 34’ και Γιώργο 45’.

Οι γηπεδούχοι πήραν τα ηνία στην επανάληψη και αφού μείωσαν στο 55’ με τον Νταούτι , ισοφάρισαν στο 93’ με τον ίδιο παίκτη.

Στο 46’ ο διαιτητής Χατζηγιάννης ακύρωσε γκολ του Σκουλουδάκη με υπόδειξη του βοηθού Κουζούμη σαν οφσάιντ.

ΝΕΟΙ ΕΥΓΕΝΕΙΑΣ : Γαλαίος, Θωμάη, Ασημίνας( 46’ Κωνσταντίνου) Λουκογιαννάκης, Τριανταφύλλου , Σπανόπουλος, Κουρπάς( 85’ Μπέκα) Κασσαλής, Λοξός( 46’ Πολυχρονάκης) Νταούτι, Σκουλουδάκης

ΝΕΟΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ : Μουράτογλου, Παπαδόπουλος, Παπαδάτος( 58’ Κατρακύλας) Πουλής, Μπάρκα, Μούτσα, Οστά Χασάν, Μπεκιράι( 80’ Μαραγκόπουλος) Γιώργο, Τσελέπης( 85’ Ικόνομη) Βρενάγκρ( 90’ Απίκος)