6ος Όμιλος

Aρναούτης:”Ακόμα μεγαλύτερη προσπάθεια”

Οι δηλώσεις του προπονητή του Κερατσινίου, κου Δημήτρη Αρναούτη, στο επίσημο κανάλι της ομάδας μας για τις πρώτες ημέρες προετοιμασίας και τα συμπεράσματα από τα πρώτα φιλικά.

Αναλυτικά:

Αν κρίνουμε από τα αποτελέσματα στα δύο φιλικά και την πορεία της προετοιμασίας είμαι ευχαριστημένος. Αυτό όμως δεν  αρκεί. Ξέρουμε όμως  ότι η φετινή Γ Εθνική θα είναι πιο δύσκολη από τη περσινή και η ομάδα σε 2-3 θέσεις χρειάζεται ενίσχυση. Καλό είναι να έχεις ρόστερ με μικρούς σε ηλικία ,αλλά αν αυτοί δεν έχουν την κατάλληλη υποδομή από εκεί που ήρθαν, χρειάζεται μεγάλη προσπάθεια.

Για την δουλειά με τους νέους παίκτες και πόσο σημαντικό είναι να βγαίνουν ταλέντα

Ο στόχος είναι αυτός για τους προπονητές που δουλεύουν σε κατηγορίες κάτω από την Σούπερλιγκα.  Ο στόχος είναι τα παιδιά που δουλεύουν μαζί σου και αν προέρχονται από Ερασιτεχνικές κατηγορίες και βγουν θα είναι  σημαντικό. Κάτι  βέβαια που  είναι δύσκολο γιατί δεν υπάρχει η υπομονή από τους παράγοντες  των εκάστοτε ομάδων για να στηρίξουν την προσπάθεια με τους μικρούς παίκτες.

6ος Όμιλος

Θύελλα Ραφήνας – Μαρκό 0-3 (video)

Δείτε τα γκολ της Μαρκό στον αγώνα με την Θύελλα Ραφήνας σε παραγωγή iRafina gr

Continue Reading

6ος Όμιλος

ΑΟ Υπάτου – Αήττητος 5-0

Με 5-0 “σκόρπισε” τον Αήττητο Σπάτων ο ΑΟ Υπάτου στο γήπεδο της Θήβας  και επέστρεψε στις νίκες.

Το φιλμ του αγώνα:

20′ ΓΚΟΛ! Σέντρα από δεξιά του Ποτουρίδη και ο Κακκάβας με κεφαλιά ανοίγει το σκορ!
32′ Σέντρα του Καράι η μπάλα στον Σαχσανίδη, ο οποίος σούταρε και ο Στεφανίδης απέκρουσε σε κόρνερ!
34′ Ο Ποτουρίδης μετά από πάσα του Καράι, έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή με την μπάλα να κοντράρει στους αμυντικούς και να καταλήγει σε κόρνερ…
35′ ΓΚΟΛ! Ο Γκούμας έκανε τη μπαλιά στον Ποτουρίδη, με τον τελευταίο να κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή και να… γράφει το 2-0!
46′ ΓΚΟΛ! Ο Κακκάβας έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, με την μπάλα να χτυπάει στον αμυντικό του Αήττητου Σπάτων, Γραμμάτικα και να καταλήγει στα δίχτυα της εστίας της ομάδας του!
51′ Ο Ντουσάι έκανε το σουτ λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ…
53′ ΓΚΟΛ! Σέντρα του Καράι από δεξιά, η μπάλα έφτασε στον Κακκάβα, ο οποίος με σουτ έκανε το 4-0!
77′ ΓΚΟΛ! Πάσα του Κακκάβα στον Νικολόπουλου, με τον τελευταίο να μπαίνει μέσα στην περιοχή και με διαγώνιο σουτ διαμόρφωσε το τελικό 5-0!
78′ Ο Ξαγοράρης μέσα από την περιοχή έκανε το σουτ, όμως ο Κραβαρίτης μπλόκαρε την μπάλα!
87′ Ο Νικολόπουλος έκανε την κεφαλιά, αλλά ο Στεφανίδης στη σωστή θέση μπλόκαρε την μπάλα!

ΑΟ Υπάτου (Σταθόπουλος): Κραβαρίτης, Σπηλιώτης, Ρούσσης, Γκούμας, Σβίγγος, Δέδες (59′ Ταυταρίδης), Σπέτσι, Ποτουρίδης (70′ Μίχος), Καράι (65′ Νικολόπουλος), Κακκάβας, Σαχσανίδης (72′ Παπαχαραλάμπους).

Αήττητος Σπάτων (Τσιώλης): Στεφανίδης, Γραμμάτικας, Ασλάνι (46′ Ξαγοράρης), Αρκουμάνης, Κασάπης, Ντουσάι (58′ Ραγιά), Τζανουλίνος, Γερόλυμος, Δρίτσας, Πρέντι (46′ Ζώνας), Χουσελάς (72′ Λαμπρίδης).

6ος Όμιλος

Θύελλα Ραφήνας – Μαρκό 0-3

Με τρία τέρματα που σημειώθηκαν στο δεύτερο μέρος η Μαρκό επιβλήθηκε στο γήπεδο της Αγίας Μαρίνας της τυπικά γηπεδούχου Θύελλας Ραφήνας (3-0)

H ομάδα του Νίκου Μεσολόγγη πατούσε καλύτερα στο πρώτο τέταρτο έχασε μοναδική ευκαιρία σε τετ-α-τετ του Μπουντάκη στο 13’ αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει

Οι φιλοξενούμενοι ανέβηκαν στην συνέχεια και έλεγξαν το ματς κάνοντας ένα πολύ καλό και παραγωγικό δεύτερο μισό.

Για την ομάδα του Δημήτρη Παπασπύρου σκόραραν οι  Χίσο στο 58’ και 62’ και Σάμιος στο 80’ .

Διαιτητής ήταν ο  Κατοίκος με βοηθούς τους Σταυρόγλου, Αραβίδη.

Θύελλα Ραφήνας (Νίκος Μεσολόγγης): Πάντος, Ιωαννίδης (60’ Χαρακτίδης), Φύτρος, Μανδύλης, Ντόσκας, Γεραγωτέλλης, Μπουντάκης, Σουλτανίδης, Κανελλόπουλος, Δημητρίου, Ματσαδές (80’ Ζέκιο).

Μαρκό (Δημήτρης Παπασπύρου): Μπαλασάκης, Γκούλιας, Μανωλιάς Χ., Κορομηλάς, Τσακίρης, Αλεξίου, Σόφης, Θέος (83’ Αρσενίδης), Σάμιος (90’ Μασκλαβάνος), Χίσο (80’ Μανωλιάς Γ.), Ατματσίδης (92’ Μεσσήνης)

fotoirafina.gr

6ος Όμιλος

Παλληνιακός – ΑΕΚ Τρίπολης 2-0

Ο Παλληνιακός εύκολα επικράτησε 2-0 της ΑΕΚ Τρίπολης και ανέπνευσε βαθμολογικά.
Οι ποδοσφαιριστές του Μαργαρίτη Χατζηαλέξη μπήκαν δυνατά στο ματς και στο 4′  μετά από σέντρα του Βλάχου και κεφαλιά πάσα του Τρυφιάτη ο Δημογιάννης με πλασέ άνοιξε το σκορ (1-0)

Ο Παλληνιακός συνέχισε να πιέζει για να καθαρίσει το ματς, αλλά δεν κατάφερε να γίνει αποτελεσματικός.

Οι φιλοξενούμενοι δημιούργησε κάποιους κινδύνους, αλλά και αυτοί ήταν “άσφαιροι”. Το  τέρμα που στην ουσία “κλείδωσε” το ματς σημείωσε  στο 64’ ο Αγγελίνας (2-0) .

Διαιτητής ήταν ο Χρόνης με βοηθούς τους Μανουρά και  Στεφάνου.

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ (Μ. Χατζηαλέξης): Τσάκαλος, Καμβύσης, Βλάχος, Γκαμάλ, Μαντζώρος, Δημογιάννης, Σπίνος (61’ Κασάπης), Δημητρακόπουλος, Κυριόπουλος (77’ Πλατέλας), Κοβάνης (89’ Κάραβος), Τρυφιάτης (61’ Αγγελίνας).

ΑΕΚ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Γ. Χαρίτος): Γεωργακόπουλος, Τσαλγιτζόπουλος, Γκανάρας (76′ Τσαλγιτζόπουλος Γ., Κακιώνης, Καϊάφας, Κοντογιαννόπουλος, Βόρφι (46′ Καττής), Αρδάμης, Ανδριανός, Κοκονόζι, Μπούσγας (66′ Λαφογιάννης).