Α΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Τριγλία Ραφήνας – Μάχη Μαραθώνα 2-0

Την 6η νίκη της στο πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου Α’ ΕΠΣΑΝΑ σημείωσε σήμερα η ομάδα του Ν. Παπακωστούλη, απέναντι στη Μάχη Μαραθώνα με 2-0. Οι Ραφηνιώτες υπερείχαν του αντιπάλου τους καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και ως εκ τούτου κατάφεραν να εξασφαλίσουν ακόμη ένα σημαντικό τρίποντο. Με τις φάσεις να διαδέχονται η μία την άλλη στο πρώτο ημίχρονο, το γκολ για τους γηπεδούχους ήταν θέμα χρόνου. Η αρχή έγινε στο 45′, με τον Σένε να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα, μετά από ασίστ του Τζίτζη. Κατά το δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με τους κιτρινόμαυρους να απειλούν ελάχιστα. Το νικηφόρο αποτέλεσμα ήρθε να “σφραγίσει” στο 82′ ο Ζαφειρόπουλος, πλασάροντας από κοντά.

ΤΡΙΓΛΙΑ (Γ. Παπακωστούλης): Σύρακας, Τζίτζης, Παπαδιονυσίου, Μεϊμάρογλου, Χατζόπουλος, Γερώνυμος, Παπάζογλου (51΄ Δελαπόρτας), Καρκασίνας (58΄ Νταή), Σένε, Ζαφειρόπουλος, Κ. Τσούκας (70΄ Βίλα).

ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ (Ανδρ. Σκουβαράς): Αραχωβίτης, Σιδέρης (54΄ Ξυμητήρης), Παππάς, Παπαδογιωργάκης, Φραγκής, Τριανταφύλλου, Καρακοζίδης (67΄ Μέμα), Δ. Τσιούμας (78΄ Β. Τσιούμας), Δαρσινός, Ν. Γεραμάνης, Αμπντουραχμάνι.