Α΄ Ε.Π.Σ.Π.
ΑΕ Μοσχάτου “καλεί” Γ’ Εθνική, 4-0 τον Αίολο Καρπενησίου
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2022/02/AE-Moshatou.jpg)
Καταιγιστική για ακόμα μια φορά η ΑΕ Μοσχάτου, επικράτησε με ελκυστικό ποδόσφαιρο 4-0 τον Αίολο Καρπενησίου και ζευγάρωσε τις νίκες της στα μπαράζ για τη Γ’ Εθνική.
Οι γηπεδούχοι του Άκη Τζουμερκιώτη πήραν το προβάδισμα στο 17′, όταν ο Θεοδοσίου κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Πασαλίδης.
Στην επανάληψη το Μοσχάτο συνέχισε δυναμικά και πέτυχε τρία ακόμη γκολ, δύο με τον Χαλβατζίου(64′. 68′) και ένα με τον Τουφεξίδη(48′).
Διαιτήτευσε ο Μαράνος(Αθηνών).
ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ(Άκης Τζουμερκιώτης): Κραβαρίτης, Λοϊζίδης, Τζωρτζάτος(58′ Σοσάρι), Σταύρου, Ξενιτόπουλος(71′ Βαζαίος Α.), Νιζάμης, Παυλάκης, Θεοδοσίου(41′ λ.τρ. Τουφεξίδης), Χαλβατζίου(71′ Λίτσας), Μητρόπουλος, Πασαλίδης(71′ Φυσκατώρης).
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)