5ος Όμιλος
Αλ. Αγγελόπουλος: “Αφιερωμένο το κύπελλο στο Γιάννη Ματζουράνη”
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2017/01/aggelopoulos7.jpg)
Πάντα κοντά στον Εθνικό Πειραιά είναι ο Αλέξης Αγγελόπουλος. Ο γνωστός επιχειρηματίας βρέθηκε στο γήπεδο “Γ. Καραϊσκάκης” για να παρακολουθήσει την αγαπημένη του ομάδα να κατακτά το Κύπελλο Πειραιά απέναντι στον Αίαντα Σαλαμίνας. Ο ίδιος σε δηλώσεις του που μας έκανε μετά το τέλος της αναμέτρησης μας τόνισε:
“Συγχαρητήρια σε όλους για αυτή την επιτυχία και για τη χαρά που πήρε ο κόσμος μας. Ας είναι αυτό το Κύπελλο η ώθηση για να πετύχουμε και στο πρωτάθλημα. Αφιερώνουμε αυτή την κατάκτηση στον αείμνηστο Γιάννη Ματζουράνη, τον αγαπημένο μας σε όλους “Εθνικάρα”, που ειδικά σε τέτοια ματς η απουσία της φωνής του από τις εξέδρες είναι εμφανέστατη”.
![](https://stoplekto.gr/wp-content/uploads/2018/12/logo-stoplekto-2018-12-2-e1545970999338.png)